Odgrzebane w filmowych zapasach...

Łowcy huraganów
To solidna pozycja kina do telewizji, ograniczonego budżetowo, z wiecznie chyba młodą Daryl Hannah. Nie będzie tutaj spektakularnych efektów ani wyjątkowo oryginalnej historii. Ale oglądać się da. Może bez zaangażowania ale zdecydowanie bez obrzydzenia.
Arachnoquake
Sprawa ma się następująco. Po trzęsieniu ziemi (którego nie dane jest nam obejrzeć, pewnie z powodu kwestii budżetowych) z wielkich dziur wychodzą pająki. Są te malutkie, są te większe – wszystkie jednak mogą zabijać. I tak czynią, siejąc spustoszenie po niewinnej Ameryce, nie zważając na nic i nikogo.
Bestia z głębin
Naprawdę trudno jest się wyleczyć z oglądania filmów klasy Z. „Bestia z głębin” jest godnym reprezentantem swojej kategorii, błyszcząc średnio oryginalną historią i budżetem wielkości standardowego kieszonkowego nastolatka. Ale i tak znajdą się chętni na obejrzenie całości. Bo taki gatunek ma swoich zagorzałych fanów.
Nie całuj panny młodej
Nie czuję się obrażona, że obejrzałam ten film. Fakt, nie było w nim nic szczególnie śmiesznego. Fakt, aktorstwo było najwyżej średnie. Fakt, było sporo schematów, zapożyczeń. Ale nie było humoru opartego na fekaliach, na żenującym poziomie żartów. Dało się obejrzeć.
Szczelina
Ach, gdzie te lata 90te, gdzie efekty specjalne robione były na domowych PC-etach, gdzie efekty specjalne zamykały się w papierowej scenografii i mimice aktorów. Tamta dekada pozostawiła po sobie cudne telewizyjne perełki, których oglądanie wywołuje dzisiaj już tylko śmiech. Ale ile można się przy tym ubawić!
Teenage space vampires
Jeśli bohaterowie tego filmu są nastolatkami, to ja chyba zjem własną stopę. Ale może nie powinnam się czepiać, w końcu nie od dzisiaj dorośli grają nastolatków. Czepiać będę się jednak wszystkiego innego, bo to najmarniejszy film, jaki udało mi się oglądać w ostatnich latach. A kto wie, może nawet kiedykolwiek.
W pułapce ziemi
Telewizyjne widowisko, które zmęczyć może nawet tych zakochanych w katastroficznym gatunku, obsesyjnie oglądających wszystko co nakręcą. Efekty rodem z lat 80tych, aktorstwo najwyżej przyzwoite i scenariusz, który jest zlepkiem z filmów i seriali, mniej lub bardziej znanych szerokiej publiczności. Męczy.
następne>>>

 
Polityka Prywatności