www organizatora »
www organizatora »
www organizatora »

Film - artykuły

Wybierz

"PARYŻ MOŻE POCZEKAĆ" - w kinach od 21 lipca

PARYŻ MOŻE POCZEKAĆ - plakat promujący film
Wybierz: Wydarzenia

Po pamiętnej roli w „Pod słońcem Toskanii”, Diane Lane powraca do filmowego klimatu, za jaki pokochały ją rzesze fanów na całym świecie. „Paryż może poczekać” to komedia romantyczna, która przy pomocy niepowtarzalnych widoków i apetycznych dań uruchomi wszystkie zmysły oraz przypomni, jak w prosty sposób obudzić w sobie radość z życia.

Chociaż Eleanor Coppola jest dosyć dobrze znana w środowisku artystycznym, świat kina przypisuje jej zazwyczaj etykietkę żony legendarnego reżysera - Francisa Forda Coppoli oraz matki wyjątkowo uzdolnionych dzieci, Sofii i Romana. W 2009 roku wydarzyło się jednak coś, co zmieniło jej dotychczasowy plan na życie. Eleanor dostała bowiem tak strasznego kataru połączonego z bólami głowy, że nie mogła zmusić się do latania. Tak się natomiast złożyło, że towarzyszyła właśnie mężowi w festiwalu filmowym w Cannes. Po jego zakończeniu oboje mieli wyruszyć w podróż po Europie Wschodniej, gdzie twórca "Ojca chrzestnego" miał odbyć szereg spotkań biznesowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Problem został jednak szybko zażegnany. Jak się okazało, wieloletni wspólnik Francisa Forda Coppoli, Francuz z urodzenia, przymierzał się właśnie do powrotu samochodem do Paryża. Mężczyzna zasugerował, by Eleanor towarzyszyła mu w podróży, a ona z radością przyjęła zaproszenie. Nocą tego samego dnia Eleanor Coppola miała zasnąć spokojnie w paryskim apartamencie męża, podczas gdy Francis miał do niej dołączyć po zakończeniu wszystkich spotkań i zabrać na krótkie europejskie wakacje.

Kilka tygodni później, po powrocie do swego kalifornijskiego domu, Eleanor spotkała się z przyjaciółką i zarzuciła ją dziesiątkami barwnych anegdot z przejażdżki z Cannes do Paryża w towarzystwie Francuza mającego obsesję na punkcie jedzenia i sztuki kulinarnej. Krótka, w założeniu siedmiogodzinna wycieczka, zamieniła się w podróż, która trwała ponad czterdzieści godzin. W tym czasie musieli zamienić jego zepsutego Peugota na wynajęty samochód, którym ostatecznie dojechali do Paryża. "O, widzisz, taki właśnie film chciałabym obejrzeć", skomentowała ze śmiechem przyjaciółka Eleanor Coppoli. Żona słynnego reżysera przyjęła tę cenną uwagę z całą powagą i dzięki przyjaciółce rozpoczęła pracę nad swoim debiutem fabularnym - filmem "Paryż może poczekać".

data ostatniej modyfikacji: 2017-06-26 10:04:43
Komentarze
Ostatnie:
15.07.2017 20:49
Dodał(a): ~janaszekTBG
(IP: 185.157.165.*)
http://cinema-hd.pl/paryz-moze-poczekac-caly-film/
15.07.2017 20:49
Dodał(a): ~janaszek
(IP: 185.157.165.*)
Paryż może poczekać cały film już jest dostępny w Internecie w jakości HD ;) http://cinema-hd.pl/paryz-moze-poczekac-caly-film/ http://cinema-hd.pl/paryz-moze-poczekac-caly-film/ http://cinema-hd.pl/paryz-moze-poczekac-caly-film/ http://cinema-hd.pl/paryz-moze-poczekac-caly-film/ http://cinema-hd.pl/paryz-moze-poczekac-caly-film/ http://cinema-hd.pl/paryz-moze-poczekac-caly-film/

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
SWPS_220_uni.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Akademia Leona Koźmińskiego
miniatura