Film - artykuły

Wybierz

„Zabawa zabawa” w kinach od 4 stycznia 2019 roku

Wybierz: Wydarzenia

Najnowsze dzieło Kingi Dębskiej, autorki przeboju „Moje córki krowy”, już dziś zostanie pierwszy raz zaprezentowane szerokiej publiczności. Film znalazł się w prestiżowym Konkursie Głównym trwającego właśnie 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie walczy o nagrodę główną – Złote Lwy.

Najnowsze dzieło twórców hitu „Moje córki krowy” – obrazu, który połączył sukces komercyjny z artystycznym, zdobywając najważniejsze nagrody Festiwalu Filmowego w Gdyni (Nagrodę Publiczności, Nagrodę Dziennikarzy i Nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych) oraz przyciągając do kin prawie 750 tys. widzów! Tym razem reżyserka – Kinga Dębska – postanowiła zmierzyć się z problemem, który może dotknąć każdego, niezależnie od wieku, płci, poglądów, statusu społecznego czy materialnego. „Zabawa zabawa” to trzy przeplatające się historie kobiet, mających problem z alkoholem, opowiedziane w charakterystycznym stylu Dębskiej, która – jak mało kto –  potrafi dotrzeć do serc widzów, tworząc „kino terapeutyzujące” – pełne emocji, wzruszeń i pełnokrwistych bohaterów. Poruszające i zabawne zarazem. W rolach głównych w filmie wystąpiły: Agata Kulesza, Dorota Kolak oraz Maria Dębska. Na ekranie towarzyszą im m.in.: Marcin Dorociński, Mirosław Baka, Przemysław Bluszcz, Jowita Budnik, Barbara Kurzaj, Marian Dziędziel oraz Tomasz Sapryk. Scenariusz filmu reżyserka napisała wspólnie z Miką Dunin, najsłynniejszą polską blogerką piszącą o kobiecym piciu. Został on doskonale udokumentowany i uwiarygodniony rozmowami z wieloma kobietami, zmagającymi się z nałogiem. 

40-letnia prokurator Dorota (Agata Kulesza) pije, by – jak sama mówi – „nie zwariować”. Zasłaniając się immunitetem, ukrywa wszystkie wykroczenia popełnione „pod wpływem”. Skutecznie pomaga jej w tym mąż, znany polityk (Marcin Dorociński). Studentka Magda (Maria Dębska) lubi ostro imprezować, ale świetnie się uczy i ma super pracę, więc nikt nie robi jej z tego wyrzutów. Dla szanowanej chirurg – Teresy (Dorota Kolak) każdy pretekst jest dobry, żeby się napić. Alkoholu nie odmawia sobie nawet w pracy, w szpitalu dziecięcym, którego jest ordynatorem. Wkrótce, w życiu każdej z kobiet nastąpią wydarzenia, po których ich problem przybierze na sile. Czy wspierane przez rodziny i przyjaciół bohaterki zdążą go w porę pokonać? 

Zdjęcia do filmu „Zabawa zabawa” były kręcone w Warszawie i w Płocku. Operatorem filmu jest Andrzej Wojciechowski, który współpracował z Kingą Dębską przy jej poprzednich filmach: „Moje córki krowy” i „Plan B”. Za scenografię odpowiada Monika Sudół („Pitbull” – serial, „Na swoje podobieństwo”), za kostiumy wielokrotnie nagradzana na FPFF w Gdyni – Dorota Roqueplo („Listy do M. 3”, „Miasto 44”), a za charakteryzację Ewa Kowalewska („Moje córki krowy”, „Amok”, „Zgoda”). 

Gatunek: komediodramat

Reżyseria: Kinga Dębska („Moje córki krowy”, „Hel”)

Scenariusz: Kinga Dębska, Mika Dunin

Producent: Zbigniew Domagalski/Kalejdoskop („Zgoda”, „Moje córki krowy”, „Śluby panieńskie”)

Obsada: Agata Kulesza („Zimna wojna”, „Róża”, „Moje córki krowy”, „Ida”), Dorota Kolak („Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, „Konwój”, „Carte Blanche”, „Chce się żyć”), Maria Dębska („Moje córki krowy”, „Demon”, „Cicha noc”, „Pech to nie grzech”), Marcin Dorociński („303. Bitwa o Anglię”, „Na granicy”, „Moje córki krowy”, „Pitbull. Ostatni pies”), Barbara Kurzaj („Moje córki krowy”, „Miasto 44”, „Pod Mocnym Aniołem”), Rafał Rutkowski („Juliusz”, „Planeta Singli”, „Listy do M. 2”),  Sławomir Zapała („Jestem mordercą”, „Porady na zdrady” „Planeta Singli”), Mirosław Baka („80 milionów”, „Reich”, „Jack Strong”), Jowita Budnik („Ptaki śpiewają w Kigali”, „Papusza”, „Jeziorak”), Mateusz Janicki („Planeta Singli”, „Wołyń”, „Powidoki”), Dorota Landowska („Historia Roja”, „Czerwony pająk”, „Generał Nil”), Przemysław Bluszcz („Konwój”, „Czerwony pająk”, „Drogówka”), Tomasz Sapryk („Wołyń”, „Zgoda”, „Pod Mocnym Aniołem”), Justyna Wasilewska („Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, „Serce miłości”), Marian Dziędziel („Moje córki krowy”, „Dom zły”, „Kret”, „Wesele”),

data ostatniej modyfikacji: 2018-09-18 11:38:17
Komentarze
Ostatnie:
17.02.2019 23:31
Dodał(a): ~filmix
Zabawa Zabawa Cały Film Online CDA dostępny już w Internecie!!!

http://filmix24.pl/?ogladaj-online=HD
http://filmix24.pl/?ogladaj-online=HD
http://filmix24.pl/?ogladaj-online=HD
http://filmix24.pl/?ogladaj-online=HD
http://filmix24.pl/?ogladaj-online=HD

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
nowe_media_220x300.jpg
AHE_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Gala absolwenta 2016 - 03
miniatura
 
Polityka Prywatności