Film - artykuły

Wybierz

"Kartoteka 64" w kinach od 25 stycznia

Wybierz: Wydarzenia

Czwarta, po „Kobiecie w klatce”, „Zabójcach bażantów” i „Wybawieniu”, ekranizacja bestsellerowej serii kryminałów Jussi Adler-Olsena – ulubieńca New York Times’a, pisarza stawianego przez krytykę i czytelników obok takich skandynawskich mistrzów gatunku, jak: Henning Mankell, Stieg Larsson, Camilla Läckberg, Håkan Nesser czy Jo Nesbø. Tym razem nieustraszeni detektywi z Departamentu Q podejmą się sprawy tajemniczego ośrodka, w którym na przetrzymywanych kobietach testowano zbrodnicze praktyki medyczne.

Robotnicy remontujący starą kamienicę w Kopenhadze dokonują przerażającego odkrycia. W tajnym pomieszczeniu ukrytym za ścianą jednego z mieszkań znajdują trzy zmumifikowane ciała, ułożone wokół kuchennego stołu. Do rozwikłania zagadki przydzieleni zostają detektywi z Departamentu Q. Nadzorujący dochodzenie komisarz Carl Mørck i jego asystent Assad trafiają na ślad, który prowadzi ich do okrytego złą sławą szpitala dla kobiet w Sprogø. Miejsca, gdzie przed laty na pacjentkach dokonywano zabiegów przymusowej sterylizacji. I chociaż horror w Sprogø uznawany jest za niechlubny i dawno zamknięty rozdział historii Danii, to detektywi docierają do osób twierdzących, że bestialskie praktyki są nadal stosowane. Zagłębiając się w mroczny świat medycznych eksperymentów i seksualnych nadużyć, Carl i Assad rozpoczynają wyścig z czasem. Wszystko po to, aby zapobiec kolejnym morderstwom i brutalnym napaściom. 

Gatunek: thriller/kryminał

Produkcja: Dania 2018

Reżyseria: Christoffer Boe („Rekonstrukcja”, „Seks, narkotyki i podatki”)

Obsada: Nikolaj Lie Kaas („Anioły i demony”, „Zabójcy bażantów”, „Kobieta w klatce”), Fares Fares („System”, serial „Westworld”, „Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie”), Johanne Louise Schmidt („Zabójcy bażantów”, „Wybawienie”, „Małżeńskie porachunki”), Søren Pilmark („Wikingowie”, „Pomniejszenie”, „Kobieta w klatce”)

data ostatniej modyfikacji: 2019-01-09 14:11:13
Komentarze

Nauka języka za granicą

Przegląd uczelni w Polsce
AHE_220.jpg
boks.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Studenci
miniatura Studenci UNS na strzelnicy
miniatura
 
Polityka Prywatności