Zakon Świętej Agaty w kinach od 15 lutego

Wybierz: Wydarzenia

Twórca trzech części „Piły” – Darren Lynn Bousman powraca kolejną propozycją dla fanów kina grozy, sakralnym horrorem „Zakon Świętej Agaty”. Najnowszy obraz reżysera to prawdziwy, „rozpędzony roller coaster strachu” (Bloody Disgusting) o klimacie dusznym jak kadzidło i czarnym jak zakonny habit. To film, który przyprawi o dreszcze i palpitacje serca nawet najtwardszych miłośników horrorów.

Mary (debiutująca na dużym ekranie Sabrina Kern) – młoda, ciężarna kobieta szuka schronienia w klasztorze na prowincji stanu Georgia. Zakonnice przyjmują ją i obiecują pomoc, ale w zamian oczekują bezwzględnego przestrzegania reguł zgromadzenia i wyrzeknięcia się zepsucia, jakie niesie ze sobą „zewnętrzny świat”. Mary przystaje na te warunki, widząc w klasztorze idealne miejsce dla narodzin dziecka. Z czasem jednak to, co wydawało się bezpiecznym azylem, zaczyna odsłaniać swoją prawdziwą, przerażającą naturę. Czy prześladowana przez widma przeszłości i niemogąca nikomu zaufać Mary, znajdzie w sobie siłę, by wyzwolić się spod kontroli demonicznej matki przełożonej (Carolyn Hennesy) i ocalić duszę swoją oraz nienarodzonego dziecka? 

Gatunek: horror

Reżyseria: Darren Lynn Bousman („Piła II”, „Piła III”, „Piła IV”)

Scenariusz: Clint Sears („Tales of Halloween”)

Obsada: Sabrina Kern, Carolyn Hennesy („Terminator 3: Bunt maszyn”, „Legalna blondynka 2”, „Klik: I robisz, co chcesz”), Courtney Halverson („Dolina nieumarłych”, „Cybernatural”, „Keith”), Trin Miller („Captain Fantastic”, „The Gamers: Hands of Fate”), Lindsay Seim („Naznaczony: rozdział 2”, „Blackbird”), Hannah Fierman („SiREN”, „V/H/S”)

data ostatniej modyfikacji: 2019-01-17 13:21:09
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
EF_220.jpg

Przegląd uczelni
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura ZARZĄDZANIE
miniatura wydarzenia
 
Polityka Prywatności