Film - artykuły

Wybierz

KURIER w kinach od 15 marca

Wybierz: Wydarzenia

Philippe Tłokiński i Julie Engelbrecht na oficjalnym plakacie „Kuriera” w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Jest to film sensacyjno-szpiegowski, inspirowany sekretną misją słynnego „Kuriera z Warszawy”. W kinach od 15 marca

Prezentujemy oficjalny plakat filmu, inspirowanego przygodami Jana Nowaka-Jeziorańskiego. To właśnie misja słynnego „Kuriera z Warszawy” miała zadecydować o losach naszego kraju i II wojny światowej. Porównywany do Jamesa Bonda bohater, grany przez Philippe’a Tłokińskiego to autentyczna postać, która na stałe zapisała się na kartach historii. Taki scenariusz mogło stworzyć tylko życie. W filmie „Kurier” widzowie zobaczą tę opowieść na wielkim ekranie w nowoczesnej formie i z akcją, od której nie będzie można się oderwać.

Ujawniamy także oficjalną datę wejścia filmu do kin: 15 marca.

Ścigany przez wszystkie wrogie wywiady, legendarny Jan Nowak-Jeziorański to postać, której życie stało się inspiracją dla filmu sensacyjno-szpiegowskiego. W tej roli charyzmatyczny Philippe Tłokiński, znany chociażby z „Belfra” w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Wśród międzynarodowej obsady filmu (m.in. Julie Engelbrecht) zobaczymy także znane nazwiska polskiej kinematografii, takie jak: Tomasz Schuchardt, Adam Woronowicz, Zbigniew Zamachowski, Mirosław Baka, Rafał Królikowski, Wojciech Zieliński, Grzegorz Małecki, Jan Frycz czy Agnieszka Suchora. Nie zabraknie też wschodzących gwiazd nowego pokolenia. Oprócz odtwórcy głównej roli na ekranie zobaczymy również Patrycję Volny, która wystąpiła w pierwszym polskim serialu Netflixa „1983”, czy najnowszym filmie Agnieszki Holland pt. „Obywatel Jones”.

Gatunek: sensacyjny

Produkcja: Polska 2019

Reżyseria: Władysław Pasikowski („Jack Strong”, „Pitbull. Ostatni pies”, „Psy”, „Kroll”)

Scenariusz: Władysław Pasikowski (Jack Strong”, „Pitbull. Ostatni pies”, „Katyń”, „Psy”), Sylwia Wilkos

Producenci: Jan Ołdakowski, Dariusz Gawin, Sylwia Wilkos, Klaudiusz Frydrych

Produkcja: Muzeum Powstania Warszawskiego, Scorpio Studio („Jack Strong”, „Sęp”)

Projekt współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

Dystrybucja w Polsce: Kino Świat

Obsada: Philippe Tłokiński („Volta”, „Belfer” - serial TV), Patrycja Volny („Gareth Jones”, „1983” – serial TV), Tomasz Schuchardt („Miasto 44”, „Jesteś Bogiem”), Julie Engelbrecht („Łowca czarownic”, „Wirus”, „Fabryka zła”), Adam Woronowicz („Zimna wojna”, „Najlepszy”), Zbigniew Zamachowski („Pitbull. Ostatni pies”, „Listy do M. 3”), Jan Frycz („Służby specjalne”), Mariusz Bonaszewski („Jack Strong”, „Czas honoru – Powstanie” - serial TV), Mirosław Baka („Jack Strong”, „Sęp”), Wojciech Zieliński („Wołyń”, „Służby specjalne”), Sławomir Orzechowski („Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł”, „Dom zły”), Grzegorz Małecki („Pakt” - serial TV, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”), Agnieszka Suchora („Cicha noc”)

data ostatniej modyfikacji: 2019-01-29 14:14:24
Komentarze

Nauka języka za granicą

Przegląd uczelni w Polsce
AHE_220.jpg
boks.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Studenci
miniatura Studenci UNS na strzelnicy
miniatura
 
Polityka Prywatności