Film - artykuły

Wybierz

Lutowe seanse w ramach cyklu Kultura Dostępna

Kultura Dostępna w Kinach Helios
Wybierz: Wydarzenia

Projekt Kultura Dostępna w kinach umożliwia szerokiej publiczności dostęp do nowych i najbardziej docenianych polskich filmów. Sieć kin Helios zaprasza swoich Widzów na lutowe seanse we wszystkich kinach sieci w całej Polsce, będą oni mogli zobaczyć w wyjątkowej cenie – tylko 10 zł – uznane filmy polskiej produkcji.

W pierwszy czwartek lutego na ekrany kin Helios powróci hit poprzednich edycji - „Twarz” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej. Współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym… 21 lutego zaprezentowany zostanie niezwykły, animowany film dokumentalny „Jeszcze dzień życia”, opowiadający o trzymiesięcznej wyprawie do pogrążonej w chaosie Angoli, „cesarza reportażu”, Ryszarda Kapuścińskiego. Natomiast Janusz Kondratiuk rozbawi Widzów pełną ironicznego humoru komedią, „Jak pies z kotem” (seans 28 lutego). 

Operatorem projektu Kultura Dostępna jest Narodowe Centrum Kultury. Systemowe rozwiązanie służy niwelowaniu barier kompetencyjnych, finansowych, szczególnie dla grup narażonych na wykluczenie. Dzięki temu w kinach Helios na terenie całej Polski w każdy czwartek o godzinie 13:00 oraz 18:00 odbywają się specjalne pokazy polskich filmów, na które bilety kosztują tylko 10 zł.

Szczegółowe informacje dotyczące cyklu oraz lutowych seansów w kinach sieci Helios dostępne są pod adresem: www.helios.pl/kultura_dostepna.


data ostatniej modyfikacji: 2019-02-05 10:13:01
Komentarze

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
WSIiZ_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku - 10
miniatura wydział Wzornictwa, autor: Barabasz Opałko
miniatura studenci UMK
 
Polityka Prywatności