Dotacje dla zagranicznych produkcji filmowych realizowanych w Turcji

Na podstawie zmian wprowadzonych w prawie dot. kinematografii Ministerstwo Kultury i Turystyki Republiki Turcji zaczyna zbierać wnioski o „wsparcie dla produkcji filmów zagranicznych” oraz „wsparcie dla seriali i filmów”.

Po ich zatwierdzeniu, będzie można otrzymać zwrot 30 % kosztów produkcji poniesionych w Turcji na produkcje zagraniczne. Dotacje mogą otrzymać trzy kategorie filmów : film fabularny, dokumentalny i serial.

Posiedzenia komisji weryfikującej wnioski, które można składać bez ograniczeń czasowych, będą odbywały się 4 razy w roku, co kwartał: w marcu, czerwcu, wrześniu oraz grudniu 2020 roku.

Dzięki portalowi „Filming in Turkey” : http://www.filminginturkey.com.tr/ producenci filmowi mogąuzyskać także uzyskać niezbędne informacje związane z realizacją filmów na terenie Turcji dotyczące: dogodnych lokacji filmowych; pozwoleń, koniecznych do realizacji filmu; agencji castingowych czy wniosków wizowych.

Wszystkie szczegóły dotyczące warunków przystąpienia do programu, oraz składania wniosków można znaleźć na stronie: http://www.filminginturkey.com.tr/en//incentives/?id=5111

Nowy system wprowadzony przez Ministerstwo Kultury i Turystyki Republiki Turcji ma na celu promocję historii i kultury Turcji wśród producentów światowej kinematografii.

JEN


data ostatniej modyfikacji: 2019-12-11 14:54:30
Komentarze
 
Polityka Prywatności