20. Tydzień Kina Hiszpańskiego

Warszawska edycja przeglądu rozpocznie się już 17 czerwca i potrwa nie jeden, ale dwa tygodnie. Będzie prawdziwą fiestą dla miłośników filmów z Półwyspu Iberyjskiego. Nie spędzisz tegorocznych wakacji w Hiszpanii? Nic nie szkodzi. Dzięki filmom, które zaprezentujemy, zwiedzisz Andaluzję, Walencję, Kastylię i León, Asturię, Kraj Basków i wiele innych urokliwych zakątków Hiszpanii!

Tydzień Kina Hiszpańskiego w Warszawie odbędzie się w dniach 17 - 24 czerwca w Kinie Muranów i 24 czerwca - 1 lipca w Kinie Luna, ale przedsmakiem filmowych wrażeń będą dwa przedpremierowe hiszpańskie pokazy w Kinie Muranów:

9.06 (wtorek), 20.30 – „Jak zostać cesarzem”
10.06 (środa), 20.30 – „Póki trwa wojna”

Bilety na seanse przedpremierowe są już dostępne na stronie kina Muranów.
Pełny repertuar Tygodnia Kina Hiszpańskiego w obu warszawskich kinach opublikujemy w najbliższy poniedziałek.

Tydzień Kina Hiszpańskiego zawita również do innych polskich miast, w których był zapowiadany w marcu – terminy i program podamy już wkrótce!

Na program Tygodnia Kina Hiszpańskiego złoży się szesnaście tytułów, reprezentujących najlepsze hiszpańskie produkcje ostatnich lat, od bijących rekordy popularności hitów kina komercyjnego po artystyczne perełki z największych światowych festiwali. Przegląd zainauguruje „Póki trwa wojna” – prezentowane na prestiżowych festiwalach w Toronto i San Sebastian najnowsze dzieło hiszpańskiego reżysera Alejandra Amenabara, twórcy nagrodzonego Oscarem filmu „W stronę morza”.


data ostatniej modyfikacji: 2020-06-04 15:11:35
Komentarze
 
Polityka Prywatności