W CO GRAJĄ LUDZIE - w kinach od 2 lipca

Jenni Toivoniemi w swoim debiucie fabularnym tworzy autoironiczny pokoleniowy portret ludzi po trzydziestce, rozdartych między pragnieniem miłości a chęcią robienia kariery i pędem za pieniędzmi. Pomysł na film zrodził się w głowie reżyserki już 10 lat temu, kiedy była jeszcze na studiach.

Grupa przyjaciół z dzieciństwa postanawia spotkać się po latach i wspólnie świętować urodziny jednej z nich. Pełen nostalgii weekend spędzony w idyllicznie położonym domu na wyspie ma przypomnieć bohaterom czasy, kiedy byli nastolatkami.

To ma być czas tylko dla nich, bez internetu, bez telefonów. Jednak kiedy te modne trzydziestoparolatki wyłączają swoje komórki, ich wewnętrzne moralne kompasy mocno zboczą z właściwych torów. 

Wspólnie spędzony czas oraz kryjące się po kątach intrygi i tajemnice zmuszą ich do oceny przeszłości i teraźniejszości oraz zweryfikowania życiowych priorytetów.

Jenni Toivoniemi – urodziła się w 1978 roku. Fińska reżyserka i scenarzystka. Jej krótkometrażowy debiut „The Date” z 2012 roku został doceniony m.in. Nagrodą Jury na Sundance Film Festival oraz Wyróżnieniem w sekcji Generation 14+ na festiwalu w Berlinie. kolejne krótkie metraże pokazywane były na festiwalach w Locarno i Tampere. Pisze również sztuki teatralne. Wraz z Kirsikką Saari napisała scenariusz do pełnometrażowego filmu „Korso” (2014). Ich kolejną współpracą jest film dla dzieci „Sihja– Fly with Me”, który będzie miał swoją premierę w 2020 roku. „W co grają ludzie” to jej reżyserski pełnometrażowy debiut.  

Filmografia:
2020 W co grają ludzie / Seurapeli
2019 Juhlatunnelma (kr.m.)
2019 Tottumiskysymys (reż. segmentu)
2017 The Door (kr.m.)
2016 The Committee / Kommittén (kr.m.)
2013 Hääyö(kr.m.)
2012 The Date / Treffit (kr.m.)


data ostatniej modyfikacji: 2021-06-08 10:39:54
Komentarze
 
Polityka Prywatności