INTRUZ - w kinach od 30 lipca

Intruz

Oparta na wyrafinowanej intrydze opowieść, która jednocześnie przeraża i bawi. W głównej roli popis aktorski daje panna młoda z „Dzikich historii”, Érica Rivas. Partnerują jej Nahuel Pérez Biscayart ("120 uderzeń serca", "Do zobaczenia w zaświatach") oraz fenomenalna Cecilia Roth ("Anioł", "Ból i blask"). Film rywalizował o Złotego Niedźwiedzia na 70. MFF w Berlinie.
W KINACH OD 30 LIPCA 2021

Dla głównej bohaterki filmu argentyńskiej reżyserki Natalii Mety głos jest na wagę złota. Ines zarabia dubbingując filmy, a w wolnym czasie śpiewa w chórze. Psychiczna równowaga kobiety zaburzona zostaje przez niepokojące, trudne do zinterpretowania sny.   

Sytuacja znacznie się pogarsza podczas feralnego wydarzenia, do którego dochodzi w trakcie wakacyjnego wyjazdu. Ines jest w rozsypce, a jakby tego było mało, głos zaczyna odmawiać jej posłuszeństwa. Trudno jednoznacznie zdiagnozować tę dolegliwość, choć niektórzy przekonują, że wcale to nie musi być choroba, sugerując obecność ponadnaturalnej siły, tytułowego intruza, który zaatakował bohaterkę podczas snu.

Natalia Meta – reżyserka, scenarzystka i producentka. Studiowała filozofię na Uniwersytecie w Buenos Aires. W 2006 roku wraz z Luisem Chitarronimi Diego D’Onofrio założyła wydawnictwo La Bestia Equilátera. Jej reżyserski debiut, nakręcony w 2014 roku „Death in Buenos Aires”, okazał się dużym sukcesem, gromadząc ponad pół miliona widzów w Argentynie. Jako producentka współpracowała z Pablo Giorgellim, Paulą Hernández oraz Lucrecią Martel. Pokazywany w berlińskim konkursie „Intruz" to jej drugi film.   

Filmografia:
2019 Intruz / El prófugo
2014 Death in Buenos Aires / Muerteen Buenos Aires


data ostatniej modyfikacji: 2021-06-09 10:31:52
Komentarze
 
Polityka Prywatności