„Biały Potok” – w kinach od 10 grudnia

„Biały Potok” – w kinach od 10 grudnia

Uhonorowany Nagrodą Publiczności na ostatnim festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie, „Biały Potok” to komedia pomyłek o perypetiach dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw. Michał i Ewa prowadzą stateczne życie, podporządkowane pracy i drugiej ciąży. Mieszkający po sąsiedzku Kasia i Bartek borykają się z problemami finansowymi. Niespodziewanie, podczas kłótni Kasia wyjawia mężowi, że łączy ją coś więcej z Michałem… Przyjaźń i miłość w jednej chwili stają pod znakiem zapytania. Wzajemne podejrzenia, powiązania finansowe oraz niewinne z pozoru kłamstwa nakręcają spiralę nieporozumień. Emocje sięgają zenitu. Na dodatek w małżeński spór angażują się windykatorzy, policja oraz wścibski sąsiad. Chaos narasta, mnożąc zabawne sytuacje aż do finału, który okaże się szansą na uratowanie obydwu małżeństw. Czy wszyscy z niej skorzystają?

W roli Michała genialny Marcin Dorociński („Teściowie”, „Pitbull”, „Gambit królowej”, „Moje córki krowy”), uhonorowany za kreację w „Białym Potoku” nagrodą dla Najlepszego Aktora na festiwalu Młodzi i Film 2021 w Koszalinie. Partnerują mu: Julia Wyszyńska („Atak paniki”), ceniona aktorka teatralna Agnieszka Dulęba-Kasza oraz Dobromir Dymecki („Wszystko dla mojej matki”, „Śmierć Zygielbojma”, „Artyści”).

Reżyseria: Michał Grzybowski

Scenariusz: Michał Grzybowski, Tomasz Walesiak

Zdjęcia: Mateusz Skalski

Występują: Michał – Marcin Dorociński, Ewa – Julia Wyszyńska, Kasia – Agnieszka Dulęba-Kasza, Bartek – Dobromir Dymecki; w pozostałych rolach: Zbigniew Antoniewicz, Sebastian Pawlak, Cezary Pawłowski, Janusz Łagodziński, Marcin Trzęsowski, Łukasz Bzura, Tadeusz Loba, Patryk Makowski.

data ostatniej modyfikacji: 2021-10-29 10:26:31
Komentarze
 
Polityka Prywatności