Między dwoma światami" Emmanuela Carrère’a - w kinach od 10 czerwca
Film "Między dwoma światami" Emmanuela Carrère’a oparty jest na bestsellerowej książce Florence Aubenas, która kilka lat temu wywołała we Francji sporo zamieszania. W roli głównej wystąpiła gwiazda światowego kina Juliette Binoche. Do sieci właśnie trafił polski zwiastun do filmu.

Film jest wciągającym studium społecznych nierówności i przejmującą opowieścią o ludziach zepchniętych na margines. Historia robi tym większe wrażenie, że w większość ról, obok Binoche, wcielili się naturszczycy.

Film "Między dwoma światami" oparty jest na bestsellerowej książce Florence Aubenas, która ukazała się we Francji w 2010 roku. W ciągu jednego dnia sprzedała się ona w nakładzie ponad 120 tys. egzemplarzy i wywołała ogromne poruszenie zarówno wśród czytelników, jak i mediów. 

Za reżyserię oraz scenariusz odpowiada wybitny francuski pisarz Emmanuel Carrère. Polscy czytelnicy mogą go znać z takich książek jak "Joga" czy "Przeciwnik" i "Wąsy", które zostały także przeniesione na ekran. 

Ceniona pisarka Marianne Winkler (Juliette Binoche) swoją najnowszą książkę planuje poświęcić sytuacji społecznej na północy Francji, która jest następstwem globalnego kryzysu ekonomicznego. Chcąc poznać problem od podszewki, kobieta udaje się do portowego Caen, gdzie incognito zatrudnia się jako sprzątaczka. 

m bardziej zagłębia się w świat ciężkiej, słabo płatnej pracy, tym więcej dowiaduje się o życiu ludzi, którzy imając się różnych tymczasowych zajęć, desperacko próbują związać koniec z końcem. Niepewność zatrudnienia, brak ubezpieczenia i lęk przed tym, co przyniesie jutro, to tylko niektóre z problemów, jakim musi stawić czoła spora grupa francuskich obywateli, o których system najwyraźniej zapomniał. Marianne będzie musiała się także zmierzyć z pytaniem o etykę własnej pracy, zwłaszcza że jedna z kobiet, z którą nawiązuje bliższe relacje, zaczyna coś podejrzewać.


"Między dwoma światami" w kinach od 10 czerwca. 

Komentarze
 
Polityka Prywatności