
Ekipa JACKA STRONGA, filmu opowiadającego fascynującą historię pułkownika Ryszarda Kuklińskiego, przenosi się w poniedziałek do Waszyngtonu. Będą tam realizowane między innymi sceny z Patrickiem Wilsonem, który gra agenta CIA - Davida Fordena. Po kilku dniach zdjęciowych, które aktor miał w Polsce, z ogromnym entuzjazmem mówi o filmie: „Jestem bardzo zadowolony z moich pierwszych dni zdjęciowych na planie filmu JACK STRONG. Czuję, że wspólnie robimy coś ważnego, opowiadamy historię życia pułkownika Kuklińskiego, bo warto, aby jak najwięcej osób mogło ją poznać”.

Witajcie w Cedar Cove i pensjonacie „Różana Przystań”, prowadzonym przez nową właścicielkę, sympatyczną Jo Marie! Ktoś kiedyś przepowiedział, że dla wielu zranionych i zagubionych osób (a nawet pewnego psa!) „Różana Przystań” stanie się niezwykłym miejscem, że odnajdą w niej ukojenie i to, co najważniejsze: magię bliskości, sąsiedzką przyjaźń i głębokie poczucie, że jest się częścią tego czarującego miasteczka. I miał rację.
Debbie Macomber

Hollywood uprzedza Obamę w przełomowym obsadzaniu kobiety na stanowisku szefa Secret Service! Prezydent Obama mianował Julię Pierson na pierwszą w historii kobietę przewodzącą tajnym służbom Secret Service. Z przykrością musimy uświadomić Biały Dom, że pierwsza była nie Pierson, lecz Angela Bassett. Bassett, aktorka która wcieliła się między innymi w Tinę Turner w filmie "Tina", zagrała rolę pierwszej w historii szefowej Secret Service w "Olimpie w ogniu", thrillerze goszczącym na ekranach kin od zeszłego piątku.

Wczoraj na prestiżowym Tribeca Film Festival przy pełnej sali odbyła się światowa premiera najnowszego filmu Tomasza Wasilewskiego „Płynące wieżowce". Obraz znalazł się w gronie 14 filmów fabularnych, które zostaną zaprezentowane w sekcji Viewpoints. Bilety na dzisiejszy pokaz filmu zostały wyprzedane.

Ujawniona kilka lat temu historia podmienionych w szpitalu dzieci, wstrząsnęła opinią publiczną. Najbardziej szokowały słowa lekarzy, którzy ostrzegali, że „takich dzieci może być więcej”. To wydarzenie stało się inspiracją dla filmu Oszukane, który zobaczymy w kinach już 10 maja. W roli poszkodowanych przez los rodziców Katarzyna Herman („Kochaj i tańcz”), Ewa Skibińska (Matka Teresa od kotów) oraz Artur Żmijewski (Mój rower). Rozdzielone w szpitalu bliźniaczki zagrały autentyczne siostry – Paulina oraz Karolina Chapko.

„Wielkie nadzieje” to porywająca ekranizacja arcydzieła światowej literatury z wielkimi kreacjami gwiazd światowego kina. W filmie w głównych rolach pojawiają się Helena Bonham Carter, Ralph Fiennes, Jeremy Irvine oraz Holliday Grainger, których można dostrzec na polskim plakacie „Wielkich nadziei” prezentowanym poniżej.

Prawdziwa historia sparaliżowanego redaktora francuskiego czasopisma "Elle" to kolejna pozycja w ramach cyklu PORTRETY FILMOWE w KINIE KC. 23 kwietnia o godz. 19:30 pokażemy film „Motyl i skafander” z rewelacyjną Emmanuelle Seigner. Prawdziwa historia redaktora francuskiego czasopisma "Elle", Jean-Dominique'a Bauby, który w wieku 43 lat zostaje sparaliżowany w wyniku udaru. Paraliż obejmuje całe jego ciało z wyjątkiem lewego oka.

Pasjonujący aktorski pojedynek faworyta tegorocznych Oscarów, znanego światu z „Kac Vegas” Bradley’a Coopera z Ryanem Goslingiem uważanym za jednego z najzdolniejszych i najseksowniejszych współczesnych aktorów.

Jak opisać historię, której nie widać? Odpowiedzi szukać można w najnowszym obrazie Andrzeja Jakimowskiego „Imagine”. Niezwykła historia Iana – charyzmatycznego instruktora niewidomych – poruszyła serca widzów na całym świecie! Film trafił na polskie ekrany już 12 kwietnia. W pierwszym tygodniu wyświetlania, czyli od 12 do 18 kwietnia, w wybranych kinach Cinema City: Warszawa Arkadia, Kraków Galeria Kazimierz, Łódź Manufaktura, Bydgoszcz, Poznań Plaza, Lublin i Gdańsk „Imagine” będzie prezentowany z audiodeskrypcją.

26 kwietnia 2013 roku w polskich kinach pojawi się austriacki film pt. „Droga do Hiszpanii” – odkrycie ubiegłorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. „Droga do Hiszpanii” to debiut fabularny trzydziestosiedmioletniej Anji Salomonowitz. Salomonowitz to nowe nazwisko w kinie austriackim, na które warto już teraz zwrócić uwagę. W filmie widać wpływ twórczości Ulricha Seidla, z którym reżyserka pracowała jako asystent reżysera. W filmie „Droga do Hiszpanii” Anja Salomonowitz w mistrzowski sposób połączyła ze sobą kilka historii, dotykając w nich tak aktualnych tematów, jak handel ludźmi, przemoc wobec kobiet, restrykcyjne prawo imigracyjne czy uzależnienie od hazardu. Powstał film zaskakujący, precyzyjnie skonstruowany i piękny wizualnie.

Zwariowane imprezy, interesujący ludzie i bogata oferta barowa. Na mapie Warszawy powstało nowe imprezowe miejsce – SPIN CITY! Naładuj się pozytywną energią, zaproś przyjaciół i wspólnie przenieście się do świata rozrywki. Atmosferę rozkręci energetyzująca muzyka klubowa. A jeśli drzemie w Tobie duch rywalizacji, weź udział w pełnej napięcia rozgrywce. Czekają na Ciebie kręgle, bilard, darty i inne gry. Odwiedź Spin City – wieczór pełen emocji i niezapomnianych wrażeń gwarantowany!

Gwiazdorska obsada w wielkim widowisku twórcy oscarowego „Dnia próby”. Agent Secret Service - Banning popada w niełaskę prezydenta USA po tragicznym w skutkach wypadku. Zostaje odsunięty od służby bezpośrednio przy głowie państwa i oddelegowany do najmniej prestiżowych zajęć. Wszystko ulega zmianie gdy Biały Dom zostaje zaatakowany przez terrorystów uzbrojonych w niesamowitą technologię, unieszkodliwiającą cały lokalny system obrony. Wszystkie próby odbicia budynku, przeprowadzone przez Pentagon, kończą się niepowodzeniem.

Kolejny zagraniczny sukces „W imię…” Małgośki Szumowskiej. Najnowszy obraz autorki „33 scen z życia” i głośnego „Sponsoringu” otrzymał nagrodę główną na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Kobiecych w Dortmundzie. W walce o prestiżową The International Feature Film Award polska produkcja rywalizowała z ponad setką filmów z pięćdziesięciu krajów świata, z których do Konkursu Głównego trafiło zaledwie osiem. W uzasadnieniu nagrody dla „W imię…” czytamy, że obraz Szumowskiej doceniono za jego odwagę, wybitną grę aktorską oraz głębokie, humanistyczne przesłanie.

Serial dokumentalny „Wojny przewoźników” powraca w drugiej serii, by śledzić perypetie niezależnych przewoźników, którzy zwietrzyli złoty interes w transporcie ładunków, jakich tradycyjne firmy spedycyjne nawet by nie tknęły. Pierwsze dwa odcinki drugiej serii zostaną wyemitowane na HISTORY® w poniedziałek, 13 maja o godz. 22:00.

Telewizyjna historia związku Elizabeth Taylor i Richarda Burtona. To doskonała okazja dla Lindsay Lohan do przypomnienia nam, że poza namiętnie lansowanymi w mediach ekscesami alkoholowymi, jest jeszcze ogromny talent aktorski. Miły film o wielkich osobowościach kina. Dla refleksji.

Lucian, główny bohater filmu, to neapolitański sprzedawca ryb, któremu przestaje wystarczać codzienne, rutynowe życie. Naturalna przebojowość, chęć szerszego zaistnienia, a także pokusa sławy i bogactwa przyczyniają się do podjęcia przez Luciana decyzji, która całkowicie odmieni jego Zycie. Wywróci do góry nogami dotychczasowy porządek.Grande Fratello, włoski odpowiednik Big Brother staje się zarówno obsesją, marzeniem jak i nadrzędnym celem bohatera. Za namowa rodziny Luciano bierze udział w castingu do reality show.

Kino Praha serdecznie zaprasza na uroczyste otwarcie nowego cyklu – PRASKIE WIECZORY KOBIECE, stworzonego wyłącznie dla Pań. Już 25 kwietnia zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu „28 pokoi hotelowych” połączony z mnóstwem atrakcji. Bilety już w sprzedaży! Kino Praha z myślą o kobiecej widowni rozpoczyna nowy cykl wyłącznie dla Pań – PRASKIE WIECZORY KOBIECE. Już 25 kwietnia zapraszamy do Kina Praha na wspaniały, kobiecy wieczór filmowy. W doskonałym towarzystwie i profesjonalnej oprawie, zapewnimy relaks i dobrą zabawę. Każda kobieta znajdzie coś dla ducha i ciała! Podczas uroczystego otwarcia 25 kwietnia odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „28 pokoi hotelowych” w reżyserii Matta Rossa. Przed pokazem zapraszamy na dyskusję przygotowaną przez zespół Kinoterapii.

Bradley Cooper, w ostatnich miesiącach oklaskiwany za rolę w „Poradniku pozytywnego myślenia”, przyznaje, że bez roli nękanego wyrzutami sumienia policjanta w „Drugim obliczu” nie byłby tak otwarty na nowe wyzwania i nie byłby w stanie zagrać targanego problemami psychicznymi męża, maniakalnie zakochanego w byłej żonie w „Poradniku pozytywnego myślenia”.

Selena Gomez postanowiła zerwać z wizerunkiem grzecznej dziewczynki, brylującej u boku Justina Biebera. W „Spring Breakers”, który wszedł właśnie do polskich kin zagrała nastolatkę bez hamulców. I jak twierdzi ta rola ją zmieniła. „Dzięki Spring Breakers przestałam się bać. Jak już mówiłam, ogólnie rzecz biorąc, jestem bardzo ostrożna i nad wszystkich się długo zastanawiam, ale w tym filmie musiałam przekraczać własne granice.” – zwierzyła się.

Najpierw wrzało w prasie – oniemieli z wrażenia krytycy pisali, że „Spring Breakers” to film, przed którym pada się na kolana. Teraz lawina dotarła do Facebooka – rozgorzały tysiące postów i dyskusji. Kiedy czołowy recenzent określił „Spring Breakers” „jednym z najważniejszych filmów tego roku” wiele osób uznało, że trzeba mieć własne zdanie na ten temat. Są zachwyty i ogromne zaskoczenie. Dotknięci czują się ci, którzy spodziewali się jedynie parady biustów na ekranie, a dostali o wiele więcej – „dziką satyrę” , „genialny pastisz” czy „masową terapię uspokajającą”.