
„Dwadzieścia lat pracy przed kamerą może zmęczyć każdego.” – mówi Del Toro. „Dlatego dobrze jest przewietrzyć umysł i spróbować czegoś nowego. Oczywiście nie będę Was czarował. Przejście od aktorstwa do reżyserii bywa przytłaczające. To uczucie, które można porównać do chwili, gdy porywa cię morska fala. Rzuca tobą niemiłosiernie i w końcu nie wiesz, gdzie jest góra, a gdzie dół. Ale z drugiej strony była to jedna z najlepszych chwil w moim życiu. Teraz wiem, że reżyseria jest niczym jedzenie wielgachnego steku albo… dobry seks.”

Do czasu ról w „X-Men” i „Wolverine” był głównie aktorem, grającym na deskach australijskich teatrów. Role tytanów przyniosły mu sławę na całym globie. W polskich kinach już DZIŚ pojawi się w arcyciekawej roli w filmie MOVIE 43. Jackman wciela się w Davisa, bogatego prawnika i filantropa, który idzie na randkę w ciemno z piękną Beth, którą gra laureatka Oscara Kate Winslet.

13th Street Universal zaprasza miłośników horrorów i nie tylko, na straszne zimowe wieczory w nowym cyklu: „Niedziele grozy”. W ramach, którego w każdą niedzielę o godzinie 22:00, prezentowane będą kolejno filmy: „Powrót do domu”, „Po drugiej stronie korytarza” oraz „Oko”. 10 lutego, Powrót do domu - Shelby (Mischa Barton „Życie na fali”) nie potrafi pogodzić się z rozstaniem z ukochanym, który wyjechał z miasta. Kiedy Mike Gwiazda sportu wraca do rodzinnego miasta ze swoją nową dziewczyną Elizabeth (Jessica Stroup), wszyscy witają ich jak bohaterów.

Producenci „Nimfomanki” Larsa von Triera ujawnili pierwsze zdjęcie z jednego z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku. Widać na nim kobietę leżącą na ziemi w zaułku ulicy. Kadr ten jest podobno ujęciem otwierającym nowy film autora „Antychrysta” i „Melancholii”. W „Nimfomance”, do której zdjęcia właśnie się zakończyły, wystąpi ponad 60 aktorów z całego świata. Tym razem u von Triera pojawią się m.in. Charlotte Gainsbourg, Stellan Skarsgård, Shia LaBeouf, Jamie Bell, Christian Slater, Jean-Marc Barr, Connie Nielsen, Willem Dafoe, Udo Kier, a także Uma Thurman.

Zabawny i obnażający film: o kobietach, które wybierają między uczuciem a pieniędzmi; producentach filmowych, którzy nie wiedzą co tak naprawdę filmują i wyczerpanych biznesmenach, którzy czasem mówią "a pieprzyć to wszystko", wypijają jednego głębszego i zostawiają rachunek do zapłacenia teściowej. Lecz nade wszystko o prawdziwej miłości, która rodzi się w tętniącej gwarem kuchni a nie w jadalni ze złoconą sztukaterią.

MTV Polska rozpoczyna kampanię społeczną pod hasłem #mypolishdream, skierowaną do młodych ludzi, którzy stają na progu dorosłych wyborów życiowych. W ramach kampanii zostaną wyemitowane2-minutowe filmy, w których znane i charyzmatyczne postaci ze świata muzyki, mody i biznesu opowiedzą o swoich początkach oraz o tym, co jest niezbędne, by odnieść sukces i mieć poczucie spełnienia. Do udziału w akcji zostali zaproszeni m.in. Radzimir Dębski, Łozo, Yuri Drabent, Maffasion i duet Local Heroes.

Jeszcze w lutym zaczną się zdjęcia do pierwszej rybnickiej telenoweli offowej "Kaśka?", do której w Domu Kultury Chwałowice w dniu 4 lutego odbył się casting dla aktorów. W kwietniu ur. i w styczniu br. zgłosiło się 67 osób w różnym wieku, chętnych do udziału w serialu.

Niebawem na całym świecie zakróluje niezwykłe święto zakochanych. Już dziś zrób niespodziankę swojej drugiej połówce i spędźcie razem bajeczny czas z maratonem filmowym w Cinema City. Piątkowy wieczór – 15 lutego o godzinie 21.30 – w Cinema City dedykowany będzie wszystkim wielbicielom romantycznego kina! Bilet na seans trzech przebojowych komedii będzie kosztował jedyne 21 złote. Specjalnie z myślą o wszystkich zakochanych Cinema City uruchomiło także specjalną aplikację walentynkową, za pomocą której miłosne życzenia nabiorą zupełnie innego wymiaru!

Emily jest młodą, piękną kobietą cierpiącą na depresję. Gdy jej mąż trafia do więzienia za przestępstwa finansowe, jej wygodne życie rozsypuje się. Z kryzysu usiłuje wyciągnąć ją dr. Banks. Pierwsze zaproponowane przez niego antydepresanty wywołują wiele niepożądanych skutków ubocznych. W końcu udaje się znaleźć skuteczny, ale nie do końca sprawdzony lek – Ablixa.

Ile blizn powinno zdobić twarze nieumarłych? Jak niebieskie (fioletowe bądź blade) winny być ich usta oraz skóra? Gdzie leży granica pomiędzy krwawym spektaklem a przekraczaniem granic masakry? To tylko kilka z wielu pytań, które dręczą filmowców podejmujących się nakręcenia filmu o zombie. A kiedy taka produkcja jest równocześnie komedią romantyczną, pytania stają się jeszcze bardziej skomplikowane.

Już jutro na ekrany kin wejdzie „Nieulotne” - najnowszy obraz Jacka Borcucha, nagrodzony za zjawiskowe zdjęcia na festiwalu Sundance. W filmie, u boku Jakuba Gierszała i Magdaleny Berus, wystąpiła Joanna Kulig - jedna z najzdolniejszych młodych polskich aktorek, nominowana do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. „To film o miłości wystawionej na próbę. Sądzę, że wielu młodych ludzi będzie utożsamiać się jego bohaterami i ich sposobem odczuwania świata.” – zapewnia gwiazda, która, mimo młodego wieku, pracowała już na planie z takimi znakomitościami, jak laureatka Oscara Juliette Binoche, dwukrotnie nominowani do Oscara Jeremy Renner i Ethan Hawke, nominowana do Oscara Kristin Scott Thomas i laureatka nagrody dla Najlepszej Aktorki MFF w Cannes Krystyna Janda.

Gdziekolwiek się nie pojawi, natychmiast robi się o niej głośno. Nicki Minaj słynie nie tylko ze swojej muzyki, ale również ekscentrycznego stylu życia i nieprzewidywalnych zachowań. W lutym to E! Entertainment pokaże trzyodcinkowy program, którego główną bohaterką jest Nicki. Trzy odcinkowy cykl programów przedstawi kulisy pracy nad najnowszym albumem. Zobaczymy jak artystka przygotowuje swoją garderobę oraz jak przebiega planowanie trasy koncertowej.

Po tym jak kiedyś obiecałam sobie, że nie obejrzę już polskiego filmu, po raz pierwszy cieszę się, że złamałam tę zasadę. Ten film to dowód na to, że Polacy umieją robić filmy pozbawione historycznej martyrologii, nie mające też nic wspólnego z infantylnymi komediami. Miałam ciarki na plecach. Jeszcze długo po zakończeniu.

Kobiece kino to potęga. Każda z nas zna filmy, które kobiety oglądają chętnie, a mężczyźni nie chcą nawet o nich słyszeć. Chcecie uczestniczyć w Ladies Night w Bydgoszczy? Mamy dla was podwójne zaproszenie. Wystarczy tylko…

Carlos Reygadas z chłodną precyzją mówi o wartościach, w zaskakujących konfiguracjach zestawia seks, przemoc, politykę i religię. Od lat wyznacza kierunki w meksykańskim kinie, do którego należą młodzi reżyserzy. Jeden z najważniejszych filmów ostatniego roku autorstwa ikony nowohoryzontowego kina już od piątku, 8 lutego, w polskich kinach. Film uznano za odkrycie ostatniego festiwalu w Cannes, na którym najwybitniejszy współczesny reżyser meksykański otrzymał nagrodę za reżyserię.

„To film o utracie niewinności, wchodzeniu w dorosłość i przeszkodach, które trzeba, jak to mówią młodzi ludzie, wziąć na klatę.” – mówi o filmie „Nieulotne” Jakub Gierszał. Efekt kolejnego spotkania aktora z reżyserem Jackiem Borcuchem, twórcą „Wszystko, co kocham”, będzie można oglądać w kinach od 8 lutego.

Nie upłynęło jeszcze tak dużo czasu, żebyśmy nie umieli dostrzec niepokojących podobieństw pomiędzy tym filmem a „Miss Agent”. Na tyle podobnych, że miejscami ocierają się niebezpiecznie o plagiat. A jeśli już nie plagiat, to zapożyczony zlepek scen z tego i jeszcze paru filmów, opierający się głównie na stereotypach i schematach. Oglądajcie, ale tylko jeśli nie macie nic lepszego do roboty. Chociaż przyznaję, że obrażona filmowo specjalnie się nie czułam.

4. sezon zmienił relację Kate i Richarda. Wraz z nowym sezonem nadchodzi czas na kolejne wyzwania. Jak duet Beckett i Castle odnajdzie się w tej całkowicie nowej dla siebie sytuacji. W poniedziałek 4 lutego o godzinie 22:00 na Universal Channel premiera 5. sezonu serialu „Castle”. „Castle” to serial kryminalny z domieszką dobrego humoru, przygody i romansu. Głównym bohaterem jest Richard Castle (Nathan Fillion), który pomaga pięknej policjantce Kate Beckett (Stana Katic) w rozwiązywaniu kolejnych kryminalnych zagadek.

Na dziesięć dni przed oscarową ceremonią Polskę odwiedzi Malik Bendjelloul, reżyser słynnego „Sugar Mana”. Film ten to jedna z najczęściej nagradzanych produkcji ostatnich miesięcy – 6 nagród publiczności na światowych festiwalach – i jeden z głównych faworytów do Oscara w kategorii najlepszy film dokumentalny. W poniedziałek, 11 lutego, Bendjelloul będzie gościem specjalnego przedpremierowego pokazu „Sugar Mana” w radiowej Trójce. Tego samego dnia o godz. 20.00 Anna Gacek zaprasza do wysłuchania audycji na żywo z udziałem szwedzkiego reżysera.

Russell Crowe powraca w trzymającym napięciu thrillerze inspirowanym klasykami gatunku takimi jak „Chinatown”. Były policjant Billy Taggart (Mark Wahlberg) otrzymuje zlecenie od samego burmistrza Nowego Jorku, wszechwładnego Nicholasa Hostetlera (Russell Crowe). Zadanie wydaje się być typową pracą prywatnego detektywa, polega na śledzeniu żony zleceniodawcy (nagrodzona Oscarem Catherine Zeta-Jones) w celu zdobycia dowodów jej niewierności.