Film

Seth MacFarlane i Dennis Quaid pojawią się w biurze Grega Kinneara. Będą chcieli mu sprzedać… film. Kate Winslet, Hugh Jackman, Halle Berry, Naomi Watts, Dennis Quaid, Richard Gere, Elizabeth Banks, Gerard Butler, Emma Stone, Kevin Spacey, Uma Thurman, Terrence Howard – obnażają swoje prawdziwe oblicza, nie próbując się powstrzymywać przed absurdalnym, niedorzecznym, kontrowersyjnym, przekraczającym wszelkie granice humorem. Do tych nazwisk należy dołożyć mistrza groteski i niewybrednego poczucia humoru Setha MacFarlane’a. Był Peterem i elokwentnym psem w Family Guy, był Tedem, teraz jedzie po bandzie (i po Spielbergu) w Movie 43.
Już w najbliższy piątek - 1 lutego – na ekrany polskich kin trafi komedia romantyczna „Wesele w Sorrento”. Choć główni bohaterowie, Ida (Trine Dyrholm) i Philip (Pierce Brosnan), długo zmagają się z miłością, którą niespodziewanie zrzucił na nich przekorny los to w końcu przekonają się, że nigdy nie jest za późno na miłość i nowy początek. „Wesele w Sorrento” to film o naszych potrzebach, przyzwyczajeniach, słabościach oraz marzeniach, które nie gasną mimo doskwierającej często prozy życia. O potrzebie miłości, która nie zna granic.
Susanne Bier, autorka takich filmów jak „Tuż po weselu”, czy „W lepszym świecie”, za który otrzymała Oscara, do swojego najnowszego filmu postanowiła zaangażować jednego z najbardziej rozpoznawalnych aktorów naszych czasów. Pierce Brosnan, bo o nim mowa, stał się światową gwiazdą po roli Jamesa Bonda. Irlandzki aktor wcielił się w agenta 007 czterokrotnie, jednak podobnie jak Sean Connery, czy Daniel Craig nie dał roli Bonda zdominować swojej kariery, a pomogły mu w tym znakomite role m.in. w „Aferze Thomasa Crowna” Johna McTiernana, „Autorze widmo” Romana Polańskiego, czy właśnie u Bier w „Weselu w Sorrento”, które wejdzie do polskich kin 1 lutego 2013.
Początek filmowej sagi okrzykniętej następczynią „Harry’ego Pottera” i „Zmierzchu”! Ekranizacja bestsellerowej powieści przetłumaczonej na 28 języków i wydanej w 37 krajach świata. „Hrabstwo Gatlin nie wyróżniało się niczym szczególnym. Byliśmy w samym środku zwyczajności. Tak mi się przynajmniej wydawało. Ale nie mogłem się bardziej mylić. Była klątwa. Była dziewczyna. A na końcu był grób.”
To taka komedia troszkę balansująca na granicy dobrego smaku. Ale tylko trochę. W przeważającej mierze to dość przyjemny film o relacjach międzyludzkich. Może niektórzy bohaterowie są przerysowani. Ale to pomaga przekazać motto całego filmu.
Kanał HISTORY powraca w środy o 21:00 od 6 lutego z czwartym sezonem serialu „Starożytni kosmici”. Produkcja zajmuje się najbardziej wiarygodnymi śladami obecności kosmitów na ziemi. Ślady te obejmują 75 milionów lat – od epoki dinozaurów, poprzez starożytny Egipt, aż po współcześnie obserwowane zjawiska na pustynnym niebie Stanów Zjednocznych.
Kolejny hit producentów „Zmierzchu”! Ekranizacja książki polecanej przez samą Stephanie Meyer. Nawet całkiem zimny drań ma prawo do miłości. Wydawać by się mogło, że w świecie, w którym umarli powstają z grobów a słowa „życie” i „śmierć” tracą swoje znaczenie, nie ma już miejsca na miłość. Nic bardziej mylnego! Pewnego dnia córka wojskowego odpowiedzialnego za likwidację nieumarłych spotyka niezwykle przystojnego Perry’ego.
Wybitny dokumentalista („Takiego pięknego syna urodziłam”, „Istnienie”) i wielokrotnie nagradzany operator Marcin Koszałka (dwukrotny zdobywca Złotych Lwów Festiwalu w Gdyni za zdjęcia do filmów „Pręgi” i „Rewers” oraz Brązowej Żaby Camerimage za „Rewers”) odsłania kulisy Euro 2012, przyglądając się polskiej reprezentacji w trakcie mistrzostw Europy.
Od 21.01.2013 r. na Cineman.pl można zakupić nowe pakiety. Odświeżona oferta jest bardziej przejrzysta i korzystna cenowo dla klientów. Każdy użytkownik serwisu może swobodnie wybierać spośród filmów z całego portalu, kupując już od 0,99 zł w pakiecie. W nowej ofercie znalazły się 3 pakiety: Standard, Premium oraz Premium HD. Każdy pakiet to 20 filmów do wyboru z całej oferty Cineman.pl przez 30 dni.
Według badań serwisu metro.co.uk kobieta idealna powinna mieć włosy Penelope Cruz, oczy Liv Tyler, nos Sienny Miller i usta Scarlett Johansson. Większość zapyta, gdzie szukać takiej istoty? Są jednak tacy, dla których ważniejszą kwestią będzie, czy wystarczy im nici, by wszystko to razem pozszywać? Łatwo zgadnąć, do której kategorii zalicza się „Kolekcjoner” – nowe dziecko twórców cyklu „Piła”.
Russell Crowe powraca w trzymającym napięciu thrillerze inspirowanym klasykami gatunku takimi jak „Chinatown”. Były policjant Billy Taggart (Mark Wahlberg) otrzymuje zlecenie od samego burmistrza Nowego Jorku, wszechwładnego Nicholasa Hostetlera (Russell Crowe). Zadanie wydaje się być typową pracą prywatnego detektywa, polega na śledzeniu żony zleceniodawcy (nagrodzona Oscarem Catherine Zeta-Jones) w celu zdobycia dowodów jej niewierności.
Wyprodukowany przez Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich „Gwizdek” wygrał konkurs filmów krótkometrażowych najważniejszego festiwalu kina niezależnego na świecie - Sundance. Film Grzegorza Zaricznego zaskoczył i ujął amerykańskich jurorów.
1 marca na ekrany kin wejdzie „Weekend z królem”, nowy obraz twórcy „Notting Hill”. W filmie, obok nominowanego do Złotego Globu Billa Murraya, zobaczymy Olivię Williams, znaną z roli w „Szóstym zmyśle” i związków, jakie łączą aktorkę z parą sławnych Polaków. Przypomnijmy, że w 2010 roku wystąpiła w „Autorze widmo” Romana Polańskiego, a znacznie wcześniej była… dziewczyną ministra Sikorskiego.
Byliście wielbicielami przygów Olivii i Petera? Zachwycał was John Noble, grający Waltera Bishopa? Jeśli tak, pewnie ze smutkiem przyjęliście kwestię ostatecznego zakończenia serialu. Ale nawet te dobre trzeba kończyć, tym bardziej, że piąta seria była już tutaj wyciągana trochę na siłę.
Formuła „Seksu w Wielkim Mieście” wyczerpała się na dobre. Serial się skończył. Aktorki nie lubią się na tyle, że nawet wielomilionowe gaże nie są w stanie przekonać ich do kolejnego filmu kinowego. Ale sam wątek mógł jeszcze przynieść zyski. Stąd opowieść o młodziutkiej Carrie Bradshaw. Oto pierwszy spin – off kultowego serialu.
Już w najbliższą sobotę 26.01 w warszawskim kinie Muranów o godzinie 16.15 odbędzie się pierwszy przedpremierowy pokaz filmu „Wspaniała”, jednego z filmowych przebojów we Francji. To czarująca i radosna komedia romantyczna, rozgrywająca się w szalonym i kolorowym świecie lat 50., gdzie mistrzostwa świata w szybkim pisaniu na maszynie budzą większe emocje niż ceremonia rozdania Oscarów i wybory Miss Universe razem wzięte.
Prezentujemy zwiastun „7 dni w Hawanie”, filmowej podróży do królestwa rumu, cygar i ognistej salsy. Przygodę życia przeżyje tu sam Emir Kusturica, a debiutujący w roli reżysera Benicio Del Toro spróbuje swych sił po drugiej stronie kamery. Kubańska fiesta w polskich kinach rozpocznie się wioną tego roku. Film producentów nagrodzonego Oscarem dzieła Stevena Soderbergha „Traffic”, rozgrywający się w ciągu tygodnia w stolicy Kuby. Pełen energii, nowoczesny i eklektyczny portret miasta, widzianego oczami mieszkańców i zachwyconych przyjezdnych, których losy przewijają się w kilku barwnych epizodach.
27 grudnia ruszyły zdjęcia do najnowszego filmu Romana Polańskiego w koprodukcji francusko – polskiej. Ze strony polskiej koproducentem i dystrybutorem filmu jest Monolith Films. Autorem zdjęć jest Paweł Edelman. W filmie zagrają: Emmanuelle Seigner („Essential Killing”, „Motyl i Skafander”, „Niczego nieżałuję - Edith Piaf”, „Frantic”, „Gorzkie gody”, „Dziewiąte wrota”), oraz zdobywca trzech Cezarów - Mathieu Amalric („Quantum of Solace”, „Motyl i skafander”, „Monachium”).
Wysłaniem kart do głosowania przez PwC, wiodącą na świecie firmę audytorsko-doradczą, rozpoczęło się głosowanie na najlepszy film dokumentalny minionego roku. Warunki konkursu spełniły aż 52 filmy. Najlepszy Dokument to nowa kategoria w konkursie Polskich Nagród filmowych Orły, dorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej. Dariusz Jabłoński, Prezydent Polskiej Akademii Filmowej: „Witamy w naszym gronie znakomitych autorów filmów dokumentalnych i animowanych! Serdecznie dziękuję Kolegom, którzy przyjęli moją prośbę o wspólną pracę nad kryteriami, a bez których wprowadzenie tej nagrody do Orłów nie byłoby możliwe: Jackowi Bławutowi, Maciejowi Drygasowi, Andrzejowi Fidykowi i Pawłowi Łozińskiemu. Cieszę się, że Członkowie Polskiej Akademii Filmowej poparli zaproponowane inicjatywy. To była najwyższa pora, żeby film dokumentalny był nie tylko reprezentowany, ale i wybierany przez Akademię.”
Niezależna Jeanie, grzeczna i układna Annie, sybaryta Albert, wieczny aktywista Jean oraz kobieciarz Claude przyjaźnią się od ponad czterdziestu lat. Mając na względzie swój podeszły wiek i wszystkie niedogodności, które się z nim wiążą, postanawiają zamieszkać razem. W ten sposób chcą się uchronić przed przymusową rozłąką i domem starców, gdzie byliby samotni i zdani na łaskę obcych osób. Wierzą, że razem są silniejsi i mogą sobie pomóc, kiedy nastaną ciężkie chwile. Z seniorami zamieszkuje student antropologii, który prowadzi badania na temat starości…
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności