
Serial na festiwalu filmowym? A co w tym dziwnego, skoro amerykańskie seriale biją rekordy popularności i czasami mówi się o nich więcej niż o filmach? Produkcja HBO Dziewczyny opowiada o życiu mieszkających w Nowym Jorku młodych kobiet. Bohaterki to dwudziestokilkulatki, które wiodły dotychczas beztroskie i rozrywkowe życie, i nagle stają przed życiowymi decyzjami. Dwa lata po skończeniu college'u 24-letnia Hannah traci grunt pod nogami, kiedy jej rodzice oświadczają,
że nie będą jej dłużej utrzymywać.

Pełna zaskakującej akcji, nowych zagrożeń i romantycznych scen – „Saga Zmierzch: Przed świtem. Część 2” pojawi się niebawem na gigantycznych ekranach kin IMAX! Już 15 listopada o godzinie 22:00 zobacz przedpremierowo finał emocjonującej historii na specjalnych pokazach! Ostatnia części Sagi Zmierzch: Przed świtem została cyfrowo zremasterowana do jakości dźwięku i obrazu wykorzystywanej w technologii IMAX. Krystalicznie czysty obraz połączony z odpowiednio dopasowaną geometrią kin IMAX stworzą unikalną przestrzeń, w której publiczność poczuje się tak, jakby osobiście uczestniczyła w walce z krwawym rodem Volturi.

Najnowszy film w reżyserii Piotra Trzaskalskiego, który zbiera laury na festiwalach od Europy po Azję, tym razem zachwycił krytyków w Chicago, a publiczność zażądała dodatkowego pokazu. „To prawdziwa przyjemność” – pisze Drew Hunt na łamach Chicago Reader, „tchnie świeżością i autentyzmem” dodaje Stanisław Błaszczyna.

Paweł Małaszyński: „czegoś takiego w polskim kinie jeszcze nie było!” „Kiedy pierwszy raz przeczytałem scenariusz, powiedziałem sobie – trudne, mocne, sensacyjne kino. Czegoś takiego w Polsce jeszcze nie było!” – mówi Paweł Małaszyński, który w thrillerze „Sęp” gra narwanego policjanta z wydziału wewnętrznego. „Nie przypominam sobie filmu, który nakręcony byłby w podobnym stylu. Myślę, że większość osób, która pracowała na planie nie doświadczyła tego rodzaju scenariusza, czy produkcji” – przekonuje.

„Atlas chmur” bije rekordy popularności w Rosji. Najnowsza superprodukcja twórców „Matrix” i reżysera „Pachnidła” w zaledwie cztery dni zarobiła u naszych wschodnich sąsiadów blisko 3,3 miliona dolarów. Co znaczące, te imponujące przychody to zasługa samych pokazów przedpremierowych, na które bilety wyprzedano błyskawicznie. Regularna dystrybucja filmu w Rosji rozpocznie się bowiem w najbliższy czwartek, kiedy obraz Wachowskich zaistnieje równocześnie na 1447 ekranach. Do naszych kin film trafi 23 listopada.

„Mistrz” to wielki powrót Joaquina Phoenixa do kina. Krytycy prześcigają się w pochwałach, porównują jego grę w filmie Paula Thomasa Andersona do największych kreacji Roberta DeNiro i wieszczą nominację do Oscara. Aktor znowu jest na topie, a przecież w 2008 roku zapowiedział, że kończy z tą profesją, by... zostać raperem.

Do programu 3. AFF w ramach pokazów specjalnych dołączył dokument West of Memphis w reżyserii dociekliwej Amy Berg. Reżyserka opowiada o słynnej sprawie Trójki z Memphis. W 1994 roku trzech nieletnich chłopców oskarżono o brutalne potrójne morderstwo dzieci. Jessie Misskelleya, Damiena Echolsa i Jasona Baldwina skazano na dożywocie. Po 18 latach od niesprawiedliwego wyroku w ich obronie stają m.in. Johnny Depp i Peter Jackson. Dramatycznemu śledztwu Berg towarzyszy muzyka Nicka Cave'a i Warrena Ellisa.

W Dzień Niepodległości, 11 listopada o godzinie 18:00 KINO KC zaprasza na pokaz autorskiego filmu Lecha Majewskiego „Wojaczek”. W roli „poety przeklętego”, Rafała Wojaczka, wystąpił również poeta Krzysztof Siwczyk. Ponadto na ekranie: Dominika Ostałowska, Andrzej Mastalerz oraz w roli Edwarda Stachury Robert Gawliński. Autorem zdjęć jest Adam Sikora. Film zostanie pokazany w ramach przeglądu PORTRETY FILMOWE w KINIE KC.

Film „Broken”. Rufusa Norrisa, który w Polsce wejdzie do kin 25 stycznia 2013 r., został nominowany w 9 kategoriach do Brytyjskiej Nagrody dla Filmów Niezależnych (BIFA). Tym samym został liderem pośród innych filmów nominowanych. Rozdanie nagród nastąpi 9 grudnia w Londynie. Debiut Rufusa Norrisa „Broken” został również nominowany do Europejskich Nagród Filmowych ( EFA) do European Discovery 2012 - Prix FIPRESCI. Nagroda przyznawana jest co roku i wyróżnia autora pełnometrażowego debiutu.

Warszawscy widzowie pokochali festiwale filmowe i pokazywane jednorazowo filmy z całego świata. Publiczność festiwalowa stanowi liczną grupę odwiedzającą kina w Polsce i dla niej właśnie w kinie Praha (ul. Jagiellońska 26) w każdą środę trwa festiwal filmowy, na który, w odróżnieniu od innych imprez filmowych, pozwolić może sobie każdy. Bilet na specjalne festiwalowe seanse kosztuje jedynie 5 zł, a obejrzeć można najlepsze filmy nie tylko ostatnich sezonów, ale też klasykę kina światowego. A zatem środy w kinie Praha to festiwalowy crème de la crème!

Interesujący pomysł, który nie potrzebuje aż tak agresywnych środków wykonania aby odnieść sukces. Nie potrzeba tylu efektów specjalnych, całkowicie zbędny jest efekt 3D. Ta opowieść jest sama w sobie tak przyjemnie dziwaczna, że obroniłaby się samym aktorstwem. Nomen omen doskonałym.

W powszechnej świadomości Brad Pitt istnieje jako etatowy hollywoodzki amant, wypełniający swój kalendarz wielomilionowymi superprodukcjami i pozowaniem do zdjęć, do których wzdycha już drugie pokolenie nastolatek. Historia produkcji filmu „Zabić, jak łatwo to powiedzieć" zadaje kłam temu przeświadczeniu: Pitt dostał od reżysera Andrew Dominika propozycję udziału w filmie SMSem.

Już pięćdziesiąt lat oglądamy na ekranach kin Jamesa Bonda, tajnego agenta który wytrwale broni bezpieczeństwa swojego kraju. Ta najnowsza odsłona jego przygód godnie broni legendy. To bardzo dobry film, znacznie lepszy niż dwa ostatnie. Legenda Bonda ma się doskonale. I wygląda na to, że minie jeszcze wiele, wiele lat, zanim format się wyczerpie. Jeśli kiedykolwiek.

Długo oczekiwana ekranizacja słynnej powieści Yanna Martela, którą w cyfrowym 3D zrealizował Ang Lee, wyróżniony Oscarem za reżyserię ”Tajemnicy Brokeback Mountain”. ”Niesamowita historia 16-letniego chłopca, który po katastrofie statku spędził na Pacyfiku w szalupie ratunkowej 227 dni w towarzystwie trzyletniego tygrysa bengalskiego.

„Emocjonalnie ten film rozbił mnie do tego stopnia, że przez wiele miesięcy nie mogłem przestać być filmowym Włodkiem. Musiałem skorzystać z porady psychologa, by wrócić do siebie…” – odważnie wyznał światowej klasy muzyk Michał Urbaniak, który w komediodramacie Piotra Trzaskalskiego pt. „Mój rower” odtwarza jedną z głównych ról. Słowa padły podczas spotkania z publicznością na międzynarodowym festiwalu filmowym Tofifest, na którym „Mój rower” został okrzyknięty najlepszym polskim filmem.

„Dorwać Gringo” to klasyczne kino akcji w najlepszym wydaniu. Mel Gibson, jakiego znamy z „Zabójczej broni”, powraca w roli zawodowego złodzieja, który przypadkiem ląduje w meksykańskim więzieniu. Akcja goni akcję, a Mel Gibson z łobuzerskim uśmiechem pokonuje wszystkich lokalnych mafiosów i skorumpowanych stróżów prawa.

Wielki finał sagi o wiecznej miłości, oczekiwany przez miliony fanów na całym świecie! Saga się kończy. Miłość trwa wiecznie. Bella i Edward są wreszcie naprawdę szczęśliwi. Ona należy już w pełni do świata swego ukochanego. Jest istotą nieśmiertelną, obdarzoną niezwykłą mocą. On ma przy sobie dwie ukochane kobiety – żonę i córeczkę Renesmee. Wydaje się, że nic już nie może zmącić ich szczęścia. A jednak rodzina Cullenów staje w obliczu nowego, ogromnego zagrożenia.

7 grudnia na ekrany kin wejdzie „Lay the Favorite”, gwiazdorska komedia kryminalna Stephena Frearsa - twórcy nagrodzonych trzema Oscarami „Niebezpiecznych związków”, nominowanego do nagrody Akademii za „Królową”. W obsadzie aktorska śmietanka Hollywood, m.in. Bruce Willis, Catherine Zeta Jones, Rebecca Hall i Joshua Jackson. Prezentujemy premierową galerię zdjęć z filmu.

Po wielu latach ścisłej izolacji Belgrad otwiera się ponownie. Jest gotów na przyjęcie licznych turystów, biznesmenów i ciekawskich z całego świata. Co się wydarzy, gdy dojdzie do spotkania obcokrajowców i miejscowych? Bałkańska satyra na komedię romantyczną o czterech "mieszanych" parach pochodzących z różnych krajów, które spotykają się we współczesnym Belgradzie i doświadczają małych niemożliwości wielkiej miłości. Na początku Stefan, młody arogancki kierowca z Belgradu, który nie wierzy w nikogo ani w nic, zakochuje się we Francuzce Sylvie. Kobieta jest na granicy załamania nerwowego i po raz pierwszy zrobi wszystko, o czym zawsze marzyła.

23 listopada na ekranach kin zagoszczą „Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom”, nominowany do Gotham Independent Film Awards obraz amerykańskiego mistrza komedii Wesa Andersona. W maju bieżącego roku wzruszające i zabawne love story z Bruce’em Willisem, Tildą Swinton i Billem Murrayem otwierało festiwal w Cannes i święciło triumfy w USA, gdzie zanotowało najlepsze otwarcie filmu z kategorią wiekową PG-13 na przestrzeni ostatnich 30 lat!