
Kolejny film oparty na starym, przyjemnym schemacie, takim który sprawdzi się zawsze niezależnie od wykonania. Plus za nieszablonowe zakończenie i dystans do siebie, które jest zresztą jedynym atutem całości. Bo podobnych, ale znacznie lepszych filmów mogę polecić na pęczki.

Czas zacząć Bitwę o Anglię! Plejada gwiazd światowego kina, tysiące statystów, nowatorskie efekty 3D i… muzyka The Ramones w tle. Asterix i Obelix powracają w najnowszej części cyklu, noszącej podtytuł „W służbie Jej Królewskiej Mości”. Jedna z największych europejskich produkcji ostatnich lat zagości na ekranach kin 2 listopada.

„Krew i adrenalina trzymająca w napięciu”, „makabryczne, realne sceny” - tak o filmie „Pirania 3D” pisali widzowie. Już 19 października do kin wchodzi horror/thriller„W szczękach rekina 3D”, który, jak zapewniają internauci „jest od Piranii 3 razy lepszy!”, a „wszystko, co powstało od czasów legendarnych Szczęk Spielberga jest przy nim nijakie”.

„Andriej Rublow” Tarkowskiego powstał w 1966 roku, został jednak zatrzymany przez cenzurę i trafił na półkę. Trzy lata później zdobył nagrodę FIPRESCI na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes i zachwycił zachodnich krytyków. To jednak nie przekonało cenzorów do dzieła Tarkowskiego – przeciwnie - wzbudziło większą podejrzliwość oraz niechęć. W ZSSR film wszedł do kin dopiero w latach 70tych i to jedynie na kilku kopiach.

Najnowszy komediodramat w reżyserii Piotra Trzaskalskiego „Mój rower” zachwycił publiczność na kolejnym zagranicznym festiwalu, tym razem w Australii. „Odbiór filmu był niezwykły. Sale wypełnione po brzegi, owacje na stojąco, łzy w oczach widzów” – relacjonuje prosto z Festiwalu Polskich Filmów w Melbourne i Sydney producent, Paweł Pluciński z Federico Film. „Mój rower” otworzył pierwszą edycję festiwalu w Australii.

Daily Mirror nazwał ją czwartym najseksowniejszym rudzielcem świata, Terry Gilliam cudną lalką z porcelany, a Vogue mianował twarzą roku. Trzy lata po „Parnassusie” supermodelka Lily Cole powraca na duży ekran w mrocznym i emanującym erotyzmem horrorze „Internat”. Film trafi do kin 26 października.

Gutek Film, Kino Muranów oraz Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce serdecznie zapraszają na pokazy filmów nominowanych do Nagrody Filmowej Parlamentu Europejskiego LUX 2012. Polscy widzowie będą mieli okazję obejrzeć trzy filmy będące finalistami tegorocznej edycji. Jeden z nich już 21 listopada otrzyma główną nagrodę Parlamentu Europejskiego dla najlepszego europejskiego filmu 2012 roku. Jej wręczenie odbędzie się w siedzibie Parlamentu w Strasburgu.

20 października wręczono nagrody 28. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Nagrodę za najlepszą reżyserię otrzymał Andrzej Jakimowski za film „Imagine”. Obraz jednego z najbardziej cenionych na świecie polskich reżyserów, laureata trzech Polskich Nagród Filmowych „Orzeł” za „Zmruż oczy” i Złotych Lwów na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2008 roku za „Sztuczki”, triumfował również w Plebiscycie Publiczności WFF. „Ten film jest doskonały”, „Perełka” – piszą po festiwalowym pokazie internauci.

Jak co tydzień kino Praha zaprasza na cykl ŚRODY ZA 5 ZŁOTYCH. W najbliższą środę, 24 października, o godz, 18.00 zobaczymy obraz Michelangelo Antonioniego pt. „Zabriskie Point”. „Zabriskie Point” to jedyny amerykański film drogi włoskiego mistrza, zrealizowany został tuż po wielkim sukcesie „Powiększenia”, w najgorętszym okresie hipisowskiej gorączki. Film stanowi swoistą manifestację ducha młodzieżowej rewolty, próbę zrozumienia jej przyczyn na tle problemów młodzieży w tamtym okresie.

Czy święte miejsca to wytwór człowieka wyrażającego szacunek dla bogów, czy może rezultat kontaktu z kosmitami? Czy kapłani spotykali się tam z boskimi istotami, czy właśnie z przybyszami z innego świata? Hinduskie święte teksty opisują olbrzymią latającą istotę zwaną Garudą, która zatrzęsła ziemią, gdy na niej wylądowała. Czy to możliwe, że ten potwór był statkiem kosmicznym?

Czas zacząć się bać! Nadchodzi Maraton Halloween w Cinema City – ulubione święto wszystkich maniaków filmów grozy! W tym roku Święto Strachu z Cinema City rozpocznie się już 2 listopada od godziny 21:00. W wybranych kinach Cinema City na spragnionych emocji widzów czekać będą trzy przerażające horrory, a wśród nich premierowy pokaz filmu – „Silent Hill: Apokalipsa 3D”! Przyjdź na Maraton Halloween do Cinema City, jeśli masz odwagę …

Tajemnicze istoty z zaświatów zagoszczą na SciFi Universal. Nowy program „Szkolne duchy” oraz kontynuacja popularnej produkcji „Łowcy duchów wydział międzynarodowy” pojawią się od wtorku, 16 października. „Szkolne duchy” to nowy program opowiadający o zjawiskach paranormalnych. Premierowe odcinki 1. sezonu oglądać będzie można w każdy wtorek o godzinie 21:00. Każdy z odcinków opowiada o innym nawiedzonym miejscu i duchach, które straszą na amerykańskich wyższych uczelniach i w szkołach średnich.

W programie festiwalu (19-25 X) najnowsze produkcje z Korei Południowej, nagradzane i pokazywane na światowych festiwalach, wielki przebój koreańskiego kina dla najmłodszych oraz przegląd filmów mistrza Kima Ki-duka, nagrodzonego na tegorocznym festiwalu w Wenecji Złotym Lwem za film Pieta. Festiwal otworzy Poezja Lee Chang-donga (19 X, 20.00), nagrodzona za scenariusz w Cannes w 2010 roku. Wśród nowych filmów zobaczymy między innymi W innym kraju cenionego reżysera Honga Sang-soo (25 X, 20.00) z Isabelle Huppert, prezentowany w głównym konkursie tegorocznego festiwalu w Cannes żartobliwy portret obcokrajowców na koreańskiej prowincji.

Zachęcamy wszystkich twórców filmowych: profesjonalistów oraz amatorów do zmierzenia się z erotyką. Forma jest dowolna: animacja, film kukiełkowy czy też krótka fabuła. Zwracamy szczególną uwagę na odpowiednie potraktowanie gatunku. Film erotyczny jest bowiem gatunkiem filmowym ukazujący piękno ludzkiego ciała i aktu seksualnego, skupiający uwagę na uczuciu łączącym partnerów, akcentuje miłość zmysłową. Najbardziej znanymi filmami erotycznymi są „Ostatnie tango w Paryżu” , „Basen” „Lolita”, „Dziewięć i pół tygodnia”, „Gorzkie gody”, „Nagi instynkt”.

We najnowszym filmie Larsa von Triera wystąpi ponad 60 aktorów z całego świata. Na planie „Nimfomanki” pojawią się m.in. Charlotte Gainsbourg, Stellan Skarsgård, Shia LaBeouf, Jamie Bell, Christian Slater, Jean-Marc Barr, Connie Nielsen, czy zapowiedziana w zeszłym tygodniu Uma Thurman. Dzisiaj ogłoszono, że ostatnimi, którzy dołączą do tej imponującej obsady będą Willem Dafoe i Udo Kier. Obaj aktorzy współpracowali z twórcą „Melancholii” już wiele razy.

Bohater tej przewrotnej komedii, bardzo niepoprawny romantyk zagubiony w technikach nowoczesnego podrywu, odnajdzie miłość swojego życia, gdy usłyszy zmysłowy głos dochodzący z nawigacji GPS. W roli głównej występuje Borys Szyc, partneruje mu Justyna Sieniawska. W pozostałych rolach m. in. Jan Wieczorkowski, Paweł Burczyk, Justyna Wasilewska, Krzysztof Pluskota, Bartek Firlet, Mateusz Młodzianowski i Dominik Nowak. W filmie występują również toruńscy aktorzy: Matylda Podfilipska, Tomek Mycan i Paweł Tchórzelski.

Liam Neeson znowu rozstawia terrorystów po kątach. Pierwsza część była ogromnym sukcesem, więc pewnie drugiej też nic nie zabraknie we frekwencji. I chociaż jest uproszczona i ciut mniej atrakcyjna, na pewno też znajdzie swoich widzów. W końcu to dobrze zmontowane, porządnie zagrane kino.

„Zbrodnie, które wstrząsnęły Anglią” na Crime & Investigation Network® POLSAT to serial dokumentalny przedstawiający najstraszniejsze i najgłośniejsze zbrodnie popełnione na wyspach brytyjskich. Dzięki rekonstrukcji dramatycznych wydarzeń każdy odcinek jest opowiedziany z perspektywy osób bezpośrednio dotkniętych przez tragedię, oferując widzom wyjątkowe i osobiste spojrzenie na prawdziwą wersję wydarzeń.

„Mistrz”, najnowszy film Paula Thomasa Andersona, nagrodzony na festiwalu w Wenecji za reżyserię i główne role Joaquina Phoenixa oraz Philipa Seymoura Hoffmana trafi do polskich kin już 16 listopada! Długo oczekiwany film twórcy nagrodzonego Oscarami „Aż poleje się krew” oraz „Magnolii" zadebiutował w kinach w USA tydzień temu i pobił frekwencyjne rekordy w trakcie weekendu otwarcia.

Już w najbliższy piątek, 5 października, rozpoczyna się w Łodzi 23. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier. To najstarsza i największą impreza w Polsce poświęcona komiksom i świetne miejsce na przedpremierowy pokaz filmu „Comic-Con Epizod V: Fani kontratakują”. Najnowszy film Morgana Spurlocka opowiada bowiem o największym w Stanach Zjednoczonych wydarzeniu poświęconym popkulturze, które zaczęło się w 1970 roku w San Diego, jako zjazd miłośników komiksu właśnie.