
Trailer zapowiada głupotę, sam film jest jednak dość sprawnie zrobioną opowieścią z morałem, na dodatek pozbawioną idiotycznych gagów, fekalianych żartów czy banału. Sprawne kino z morałem i kilkunastoma powodami do uśmiechu.

Pamiętacie jeszcze „Firmę”? W 1993 roku cały filmowy świat żył filmem Sydneya Pollacka a Tom Cruise pławił się w filmowej glorii i chwale. Doskonały film o tym, jak jeden prawnik umiejętnie przechytrza wielką korporację do dziś uznawany jest za jeden z najlepszych filmów kryminalnych, jakie powstały we współczesnym kinie. Gdyby powstał dzisiaj, na pewno szybko doczekałby się sequela, kto wie, może niejednego. Ale na spin-off musieliśmy poczekać prawie dwie dekady. Tym razem zawitał on na mały ekran. I ma szansę na sukces.

"Wstyd" to skandalizujący, przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych dramat erotyczny ukazujący współczesne związki i życie seksualne. Film z udziałem Michaela Fassbendera i Carey Mulligan został okrzyknięty najbardziej kontrowersyjnym filmem ostatnich lat, a także "Ostatnim tangiem w Paryżu" naszych czasów. Dwójka aktorów stworzyła w nim jedne z najodważniejszych ról we współczesnym kinie.

W sobotę 18 lutego z wielkim rozmachem zaczął się I Festiwal Filmów Afrykańskich w Luksorze (Egipt). Wśród tuzina filmów wybranych do konkursu krótkich metraży znalazła się polsko-zimbabweańska koprodukcja „Nyaminyami amaji abulozi” („Nyami Nyami i jajka zła”). Jest to pierwsza polsko-afrykańska produkcja filmowa.

Życie Stephanie Plum (Katherine Heigl) nie układa się najlepiej. Nie ma faceta, ani pracy, jej konto świeci pustkami a spod domu właśnie odholowali jej samochód. Całkowicie spłukana i zdesperowana próbuje znaleźć zajęcie, dzięki któremu zdobędzie szybką gotówkę. Prosi o pomoc swojego kuzyna Vinniego (Patrick Fischler), którego firma zajmuje się ściąganiem długów i wyłapywaniem unikających prawa cwaniaków.

„Zaginiona” to pierwszy hollywoodzki thriller złotego dziecka brazylijskiej kinematografii Heitora Dhalii z jedną z najpopularniejszych młodych aktorek świata – Amandą Seyfried („Mamma Mia”, „Wyścig z czasem”). Gdy siostra Jill ginie bez śladu dziewczyna nie ma wątpliwości, że uprowadził ją seryjny morderca kobiet, z którego rąk sama cudem wyrwała się dwa lata wcześniej.

5. sezon serialu „Podkomisarz Brenda Johnson” (ang. „The Closer”) to nie tylko nowe, skomplikowane sprawy do rozwiązania, ale także nowi bohaterowie. W kolejnym sezonie zobaczymy córkę Kyry Sedgwick i Kevina Bacona – Sosie Bacon. Z ekipą dowodzoną przez detektyw Brendę Johnson widzowie 13TH STREET Universal będą mogli spotykać się w każdą środę począwszy od 22 lutego o godz. 21:00.

Mówi się, że Steve McQueen to głośny artysta, który postanowił zabrać się na poważnie za film. Tymczasem twórca głośnych i nagradzanych filmów Głód i Wstyd od samego początku swojej oszałamiającej kariery zajmował się właśnie tym medium. To jego krótkie metraże przyniosły mu w 1999 roku słynną nagrodę Turnera, najważniejszą z przyznawanych artystom w Wielkiej Brytanii i jedną z najbardziej prestiżowych na świecie.

Odważna tematyka i laureatka Oscara w roli głównej, wspierana przez Joannę Kulig – wschodzącą gwiazdę polskiego kina, sprawiły, że „Sponsoring” spotkał z dużym zainteresowaniem polskiej publiczności. W premierowy weekend obraz Małgośki Szumowskiej obejrzało 75 391 widzów, co zapewniło mu pierwsze miejsce krajowego box office'u. To wynik blisko dwukrotnie lepszy od tego, jaki zanotowały na starcie „33 sceny z życia” – poprzedni film reżyserki, który w pierwszy weekend przyciągnął do kin 39 295 widzów.

Marieke chce zacząć żyć własnym życiem. Jak ma to zrobić, skoro brakuje jej miłości? Szuka ciepła w ramionach starszych mężczyzn, aby nabrać siły potrzebnej do stawienia czoła przeszłości. Tylko dzięki temu będzie mogła być znowu sobą. Marieke ma 20 lat. Mieszka ze swoją matką, kobietą zimną i zdystansowaną. Jeanne stała się taka, gdy umarł jej mąż. Marieke pracuje w fabryce czekolady w Brukseli, a nocami skrywa się w ramionach dojrzałych kochanków. Gdy jest z nimi, czuje się silna, kochana i wolna.

Zdobyła Oscara za kostiumy do słynnej „Drakuli” Coppoli, wyreżyserowała teledysk Björk i zaprojektowała stroje do najnowszej adaptacji baśni braci Grimm pt. KRÓLEWNA ŚNIEŻKA (w kinach od 16 marca). Łączyła awangardę z tradycją. Eiko Ishioka stworzyła kostiumy dla Złej królowej (Julia Roberts) i pięknej Śnieżki (Lily Collins). O bardziej baśniowych sukniach nie można nawet marzyć!

Organizacja European Film Promotion doceniła Jakuba Gierszała zaliczając go do Shooting Stars 2012 – elitarnego grona 10 najzdolniejszych europejskich aktorów młodego pokolenia. Jeszcze w tym roku, wyróżnioną przez EFP gwiazdę "Sali Samobójców" i "Wszystko, co kocham" zobaczymy w filmie „Yuma” – porywającym połączeniu komedii, romansu i ekscytującego kina akcji.

Andrew Niccol to pochodzący z Nowej Zelandii reżyser, scenarzysta i producent, autor takich obrazów jak „Gattaca – szok przyszłości” czy „Pan życia i śmierci”. Film „Simone” został zrealizowany według scenariusza Niccola, a opowiada niesamowitą historię. Wiktor Taransky jest sfrustrowanym producentem i reżyserem. Jego ostatni film odniósł wielką klapę, więc teraz zrealizowanie nowego obrazu jest kwestią życia lub śmierci.

Z przyczyn posuchy w telewizji oraz niewygasającej, chociaż nadszarpniętej niejednokrotnie miłości do horrorów, obejrzałam w końcu czwartą część serii „Resident Evil”. Seria o atakujących, coraz to szersze grono ludzi mutantach cieszy się na świecie nieustającym powodzeniem. Tak samo jak wielu jest wielbicieli gry, na której zostały oparte filmu, tak i same filmy mają rzeszę zwolenników, z łatwością liczącą się w milionach.

Chris Pine i Tom Hardy wcielają się w agentów CIA – wspólników i najlepszych kumpli. Problemy zaczynają się wtedy, gdy w ich życiu zjawia się piękna kobieta (w tej roli Reese Whiterspoon). We dwójkę pokonywali szpiegów z całego świata, ale najtrudniejsza batalia dopiero przed nimi. Będą musieli dać z siebie wszystko i sięgnąć po najcięższą artylerię, bo stawią czoło… sobie nawzajem.

Wyreżyserowany w 1970 przez George’a Seatona Port lotniczy okazał się dużym sukcesem. W Hollywood w latach 70. zapanowała moda na kino katastroficzne, więc decyzja o nakręceniu dużego widowiska w tym stylu była oczywista. Port lotniczy’ 75 powstał (podobnie jak film z 1970) na podstawie powieści Arthura Haileya, kanadyjskiego pisarza i byłego lotnika RAF-u. Za kamerą stanął Jack Smight, doświadczony twórca telewizyjny i kinowy, autor spektakularnej Bitwy o Midway (1976).

Od „Szansy na sukces” po występy u boku Juliette Binoche i Ethana Hawke’a. W kilka lat od telewizyjnego debiutu Joanna Kulig urasta na polską „eksportową” aktorkę numer jeden. Już 17 lutego tę wschodzącą gwiazdę młodego pokolenia będziemy oglądać w "Sponsoringu", najnowszym filmie Małgośki Szumowskiej.

Nieczęsto zdarza się dzisiaj, żeby widzowie mdleli w kinie. A tak stało się podczas premiery "Wstydu" na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Pewna kobieta straciła przytomność na skutek zbyt silnych emocji, jakie wywoływała w niej obecność na ekranie... Michaela Fassbendera.

Koenigsberg, 1945 rok. Hans Kloss (Tomasz Kot) – agent polskiego wywiadu o kryptonimie J-23 – wpada na trop skarbu zrabowanego przez nazistów. W intrygę zaangażowany jest stary znajomy Klossa - Hermann Brunner (Piotr Adamczyk). Kloss, próbując pokrzyżować plany wroga, stara się ocalić z wojennej pożogi piękną Elzę (Marta Żmuda Trzebiatowska), dla której gotów będzie zaryzykować bezpieczeństwo swojej misji.

Dla swoich widzów Zone Reality przygotował porcję mocnych wrażeń. W lutym na ekrany powraca 2 sezon popularnego programu odsłaniającego, kulisy pracy policyjnego profilera; „Sprawa dla profilera”. Pojawią się takżę nowe premierowe odcinki dokumentalnej serii o nowozelandzkich policjantach; „Policja: kod 10 – 7”.