Film

"Wstyd" to skandalizujący, przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych dramat erotyczny ukazujący współczesne związki i życie seksualne. Film z udziałem Michaela Fassbendera i Carey Mulligan został okrzyknięty najbardziej kontrowersyjnym filmem ostatnich lat, a także "Ostatnim tangiem w Paryżu" naszych czasów. Dwójka aktorów stworzyła w nim jedne z najodważniejszych ról we współczesnym kinie.
W sobotę 18 lutego z wielkim rozmachem zaczął się I Festiwal Filmów Afrykańskich w Luksorze (Egipt). Wśród tuzina filmów wybranych do konkursu krótkich metraży znalazła się polsko-zimbabweańska koprodukcja „Nyaminyami amaji abulozi” („Nyami Nyami i jajka zła”). Jest to pierwsza polsko-afrykańska produkcja filmowa.
Życie Stephanie Plum (Katherine Heigl) nie układa się najlepiej. Nie ma faceta, ani pracy, jej konto świeci pustkami a spod domu właśnie odholowali jej samochód. Całkowicie spłukana i zdesperowana próbuje znaleźć zajęcie, dzięki któremu zdobędzie szybką gotówkę. Prosi o pomoc swojego kuzyna Vinniego (Patrick Fischler), którego firma zajmuje się ściąganiem długów i wyłapywaniem unikających prawa cwaniaków.
„Zaginiona” to pierwszy hollywoodzki thriller złotego dziecka brazylijskiej kinematografii Heitora Dhalii z jedną z najpopularniejszych młodych aktorek świata – Amandą Seyfried („Mamma Mia”, „Wyścig z czasem”). Gdy siostra Jill ginie bez śladu dziewczyna nie ma wątpliwości, że uprowadził ją seryjny morderca kobiet, z którego rąk sama cudem wyrwała się dwa lata wcześniej.
5. sezon serialu „Podkomisarz Brenda Johnson” (ang. „The Closer”) to nie tylko nowe, skomplikowane sprawy do rozwiązania, ale także nowi bohaterowie. W kolejnym sezonie zobaczymy córkę Kyry Sedgwick i Kevina Bacona – Sosie Bacon. Z ekipą dowodzoną przez detektyw Brendę Johnson widzowie 13TH STREET Universal będą mogli spotykać się w każdą środę począwszy od 22 lutego o godz. 21:00.
Mówi się, że Steve McQueen to głośny artysta, który postanowił zabrać się na poważnie za film. Tymczasem twórca głośnych i nagradzanych filmów Głód i Wstyd od samego początku swojej oszałamiającej kariery zajmował się właśnie tym medium. To jego krótkie metraże przyniosły mu w 1999 roku słynną nagrodę Turnera, najważniejszą z przyznawanych artystom w Wielkiej Brytanii i jedną z najbardziej prestiżowych na świecie.
Odważna tematyka i laureatka Oscara w roli głównej, wspierana przez Joannę Kulig – wschodzącą gwiazdę polskiego kina, sprawiły, że „Sponsoring” spotkał z dużym zainteresowaniem polskiej publiczności. W premierowy weekend obraz Małgośki Szumowskiej obejrzało 75 391 widzów, co zapewniło mu pierwsze miejsce krajowego box office'u. To wynik blisko dwukrotnie lepszy od tego, jaki zanotowały na starcie „33 sceny z życia” – poprzedni film reżyserki, który w pierwszy weekend przyciągnął do kin 39 295 widzów.
Marieke chce zacząć żyć własnym życiem. Jak ma to zrobić, skoro brakuje jej miłości? Szuka ciepła w ramionach starszych mężczyzn, aby nabrać siły potrzebnej do stawienia czoła przeszłości. Tylko dzięki temu będzie mogła być znowu sobą. Marieke ma 20 lat. Mieszka ze swoją matką, kobietą zimną i zdystansowaną. Jeanne stała się taka, gdy umarł jej mąż. Marieke pracuje w fabryce czekolady w Brukseli, a nocami skrywa się w ramionach dojrzałych kochanków. Gdy jest z nimi, czuje się silna, kochana i wolna.
Zdobyła Oscara za kostiumy do słynnej „Drakuli” Coppoli, wyreżyserowała teledysk Björk i zaprojektowała stroje do najnowszej adaptacji baśni braci Grimm pt. KRÓLEWNA ŚNIEŻKA (w kinach od 16 marca). Łączyła awangardę z tradycją. Eiko Ishioka stworzyła kostiumy dla Złej królowej (Julia Roberts) i pięknej Śnieżki (Lily Collins). O bardziej baśniowych sukniach nie można nawet marzyć!
Organizacja European Film Promotion doceniła Jakuba Gierszała zaliczając go do Shooting Stars 2012 – elitarnego grona 10 najzdolniejszych europejskich aktorów młodego pokolenia. Jeszcze w tym roku, wyróżnioną przez EFP gwiazdę "Sali Samobójców" i "Wszystko, co kocham" zobaczymy w filmie „Yuma” – porywającym połączeniu komedii, romansu i ekscytującego kina akcji.
Andrew Niccol to pochodzący z Nowej Zelandii reżyser, scenarzysta i producent, autor takich obrazów jak „Gattaca – szok przyszłości” czy „Pan życia i śmierci”. Film „Simone” został zrealizowany według scenariusza Niccola, a opowiada niesamowitą historię. Wiktor Taransky jest sfrustrowanym producentem i reżyserem. Jego ostatni film odniósł wielką klapę, więc teraz zrealizowanie nowego obrazu jest kwestią życia lub śmierci.
Z przyczyn posuchy w telewizji oraz niewygasającej, chociaż nadszarpniętej niejednokrotnie miłości do horrorów, obejrzałam w końcu czwartą część serii „Resident Evil”. Seria o atakujących, coraz to szersze grono ludzi mutantach cieszy się na świecie nieustającym powodzeniem. Tak samo jak wielu jest wielbicieli gry, na której zostały oparte filmu, tak i same filmy mają rzeszę zwolenników, z łatwością liczącą się w milionach.
Chris Pine i Tom Hardy wcielają się w agentów CIA – wspólników i najlepszych kumpli. Problemy zaczynają się wtedy, gdy w ich życiu zjawia się piękna kobieta (w tej roli Reese Whiterspoon). We dwójkę pokonywali szpiegów z całego świata, ale najtrudniejsza batalia dopiero przed nimi. Będą musieli dać z siebie wszystko i sięgnąć po najcięższą artylerię, bo stawią czoło… sobie nawzajem.
Wyreżyserowany w 1970 przez George’a Seatona Port lotniczy okazał się dużym sukcesem. W Hollywood w latach 70. zapanowała moda na kino katastroficzne, więc decyzja o nakręceniu dużego widowiska w tym stylu była oczywista. Port lotniczy’ 75 powstał (podobnie jak film z 1970) na podstawie powieści Arthura Haileya, kanadyjskiego pisarza i byłego lotnika RAF-u. Za kamerą stanął Jack Smight, doświadczony twórca telewizyjny i kinowy, autor spektakularnej Bitwy o Midway (1976).
Od „Szansy na sukces” po występy u boku Juliette Binoche i Ethana Hawke’a. W kilka lat od telewizyjnego debiutu Joanna Kulig urasta na polską „eksportową” aktorkę numer jeden. Już 17 lutego tę wschodzącą gwiazdę młodego pokolenia będziemy oglądać w "Sponsoringu", najnowszym filmie Małgośki Szumowskiej.
Nieczęsto zdarza się dzisiaj, żeby widzowie mdleli w kinie. A tak stało się podczas premiery "Wstydu" na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Pewna kobieta straciła przytomność na skutek zbyt silnych emocji, jakie wywoływała w niej obecność na ekranie... Michaela Fassbendera.
Koenigsberg, 1945 rok. Hans Kloss (Tomasz Kot) – agent polskiego wywiadu o kryptonimie J-23 – wpada na trop skarbu zrabowanego przez nazistów. W intrygę zaangażowany jest stary znajomy Klossa - Hermann Brunner (Piotr Adamczyk). Kloss, próbując pokrzyżować plany wroga, stara się ocalić z wojennej pożogi piękną Elzę (Marta Żmuda Trzebiatowska), dla której gotów będzie zaryzykować bezpieczeństwo swojej misji.
Dla swoich widzów Zone Reality przygotował porcję mocnych wrażeń. W lutym na ekrany powraca 2 sezon popularnego programu odsłaniającego, kulisy pracy policyjnego profilera; „Sprawa dla profilera”. Pojawią się takżę nowe premierowe odcinki dokumentalnej serii o nowozelandzkich policjantach; „Policja: kod 10 – 7”.
Są decyzje od których nie ma odwrotu. Na własnej skórze przekona się o tym Will Gerard (Nicolas Cage), bohater thrillera „Bóg zemsty”. Gdy jego żona pada ofiarą brutalnego napadu, zrozpaczony Will dostaje zaskakującą ofertę od przedstawiciela tajnej organizacji, zajmującej się wymierzaniem sprawiedliwości przestępcom. Jeśli przyjmie ofertę, sprawca nieszczęścia jego żony zostanie zlikwidowany. Jest tylko jeden warunek. W zamian Will będzie musiał spełnić przysługę dla tajemniczej grupy mścicieli…
Noc, zamczysko, tajemnicza postać w płaszczu i światło księżyca odbijające się w charakterystycznych okrągłych okularach. Wbrew pozorom nie jest to scena z nieznanych dotąd przygód Harry’ego Pottera, ale fragment filmu „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”, który na ekranach naszych kin zagości już 16 marca.
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności