Film

Informujemy, że wystartowała oficjalna strona internetowa filmu „Sponsoring”. Jej adres to: http://sponsoringfilm.pl/. Małgośka Szumowska, autorka głośnych „33 scen z życia”, w swoim nowym filmie, wnikając w fascynujący i zaskakujący świat młodych call girls, ukazuje czego pragną kobiety i o czym marzą mężczyźni, a boją się powiedzieć…
Największa saga wszech czasów wraca na wielki ekran w spektakularnym 3D. Dawno, dawno temu w odległej galaktyce ... to słowa, które ukazały się na ekranach kin całego świata. "Gwiezdne wojny" gromadziły i gromadzą przed ekranami całe pokolenia widzów oferując im wszystko to, co stanowi o sile kina. Chwile pełne napięcia, grozy i humoru, wielką przygodę i wspaniałą zabawę, opowieść o walce dobra ze złem.
Dziwi mnie niezmiernie, że film nie doczekał się jeszcze (i pewnie nigdy się nie doczeka) kinowej dystrybucji w Polsce. To mądre, solidne kino szpiegowskie, na dodatek zagrane przez doskonałych aktorów pierwszej wielkości. To może nie rewolucja w światopoglądzie kinomana, ale na pewno doskonale spędzone półtorej godziny. A o ilu filmach można to dzisiaj powiedzieć?
„Big Love” – film Barbary Białowąs, który będzie miał swoją premierę 10 lutego – został wyprodukowany przez polską firmę Watchout Productions. Ten odważny obraz obalający mit wielkiej miłości jest pierwszą pełnometrażową produkcją Piotra Woźniaka-Staraka i Krzysztofa Raka. Firma Watchout Productions prowadzona przez Piotra Woźniaka-Staraka przy udziale Krzysztofa Raka zajmuje się produkcją filmową i telewizyjną.
To idealne kino telewizyjne, schematyczne do bólu, ale jednak przynoszące pewną dozę rozrywki. Pod warunkiem jednak, że wiecie dokładnie czego można po tym filmie oczekiwać, bo jeśli nastawicie się na rewolucję – wtedy rozczarowanie może być potężne. Ale czy naprawdę można się spodziewać rewolucji po odgrzewanych stereotypach i schematach?
Ten film zrobił w Ameryce kompletną klapę, w Polsce zaś uplasował się na jednym z najwyższych miejsc frekwencyjnego rankingu. Ale Polacy bezkrytycznie kochają Johnnego Deppa i każdy jego film ma u nas doskonałą frekwencję. A ten też warto docenić, chociaż warto jest dokładnie wiedzieć na co idziemy do kina.
Zapowiada się kino, do którego widz został przyzwyczajony w najlepszych amerykańskich produkcjach. „Sęp”, który w 2012 wejdzie na ekrany kin, to thriller z Michałem Żebrowskim, Pawłem Małaszyńskim, Danielem Olbrychskim i Anią Przybylską w rolach głównych. To film, który jak obiecują producenci, zaoferuje widzom mocną rozrywkę na światowym poziomie. Olbrzymi nacisk przy tej produkcji został położony na jakość zdjęć, a inspiracją dla operatora była „Infiltracja” Martina Scorsese.
Sprawa jest poważna. Andrew, Matt i Steve to typowi nastolatkowie. Mają ciekawe osobowości i stawiają czoło problemom jakie niesie ze sobą chodzenie do ogólniaka. Spędzają czas z przyjaciółmi, odkrywają siebie. Mają swoje wady, są trochę dziwaczni i beztroscy. Są tacy jak my. Mają obsesje na punkcie rejestrowania tego, co dzieję się w ich życiu, a dzieje się sporo. Przytrafia im się coś, czego żaden człowiek nie jest w stanie zrozumieć. Odkrywają, że mają nadprzyrodzone moce. Są jak superbohaterowie komiksów.
W dekadę kariera Ryana Goslinga przeżyła prawdziwy rozkwit zamieniając dziecięcego aktora w gwiazdę światowego formatu. Już dziś na ekrany polskich kin wchodzi kolejny film z jego udziałem, doceniony przez widzów i krytyków thriller „Idy marcowe” w reżyserii George’a Clooneya. „Jest rozbrajający” – zgodnym chórem stwierdzają fanki Goslinga. „Kiedy pojawia się obok, przynosi z sobą jakąś magię. Czyni wszystko lepszym.” – wtóruje im Derek Cianfrance, reżyser filmu „Blue Valentine”, w którym występ przyniósł Goslingowi nominację do Złotego Globu.
Lily Collins, którą już 16 marca polscy widzowie będą mogli zobaczyć w filmie KRÓLEWNA ŚNIEŻKA, znalazła się na okładce jednego z najbardziej prestiżowych magazynów na świecie. Marcową okładkę Vanity Fair zdobi 11 aktorek młodego pokolenia, do których, według magazynu, należał będzie 2012 rok. To najbardziej pożądane nazwiska młodego Hollywood!
Najnowszy film Agnieszki Holland - "W ciemności" - został właśnie nominowany do Oscara i bije rekordy popularności w polskich kinach. Tymczasem reżyserka opowiedziała o swoich filmowych fascynacjach Filmwebowi w realizowanym przez portal cyklu "Mój gust filmowy". Holland w materiale tym mówi nie tylko o swoich mistrzach i inspiracjach, ale także o tym, co według niej najciekawsze we współczesnym kinie.
Zapraszamy na najnowszą odsłonę jedynego w Polsce festiwalu pokazującego Afrykę, jej kulturę i przede wszystkim kinematografię z perspektywy samych Afrykanów. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 19-26 kwietnia w warszawskiej Kinotece. Po edycji warszawskiej wybrane filmy ruszą w tournee jako AfryKamera Repliki do Krakowa, Poznania, Wrocławia, Gdańska i Białegostoku.
Studentka Danielle (Shannon Lucio) okłamuje rodziców i wybiera się z grupą przyjaciół na Florydę. Młodzi planują imprezować na plaży przez całe wiosenne ferie. Korzystając z nadarzającej się okazji, Danielle odwiedza mieszkającego na Florydzie brata. Pracujący w Instytucie Morskim chłopak ostrzega siostrę i jej przyjaciół przed niebezpiecznymi rekinami czyhającymi u wybrzeży.
Już 23 marca na ekrany polski kin trafi "Ostatnia miłość na Ziemi". Sensacja festiwalu w Sundance 2011 i zdobywca prestiżowej nagrody dla najlepszego brytyjskiego filmu roku na festiwalu w Edynburgu. W rolach głównych występują Ewan McGregor ("Debiutanci", "Autor widmo") i Eva Green ("Casino Royale").
Alternatywne Walentynki ze Spectatorem. Zamiast lukrowanych historii miłosnych, polecamy nietypową Zombie Love Story. „Rammbock” reż. Marvin Kren nawiązuje do „Nocy żywych trupów” George’a Romero, pokazując Zombie jako metaforę ludzi pozbawionych uczuć. Główny bohater z miłości zrobi wszystko, poświęci życie i zmieni się w Zombie, byle tylko na zawsze pozostać z ukochaną. PREMIERA 10 LUTEGO!
Duet Castle i Beckett powraca na ekrany w 4. sezonie serialu „Castle” od 6 lutego godz.22:00 tylko na Universal Channel. W nowym sezonie na partnerów czekają nie tylko nawiedzone domy, tajemniczy super-bohater czy właściciel „fontanny młodości”, ale także nowa postać, która podzieli bohaterów.
Od 1 lutego na Cineman.pl można obejrzeć filmy Luca Bessona, uznawanego za jednego z najlepszych współczesnych reżyserów i scenarzystów. Premierowo w internecie udostępniony zostanie kultowy „Wielki błękit”, uznawany za jeden z najlepszych w dorobku reżysera. Wśród nowości znajdzie się również thriller „Nikita”, który zrewolucjonizował kino akcji. Można będzie również obejrzeć pierwsze filmy Bessona: czarno-biały futurystyczny obraz „Ostatnia walka” oraz „Metro” z Christopherem Lambertem oraz Isabelle Adjani.
9 marca na ekrany polskich kin trafią "Zapiski z Toskanii", mistrza światowego kina Abbasa Kiarostamiego. To subtelna opowieść o naturze związków między kobietą i mężczyzną z wybitną, nagrodzoną w Cannes, rolą Juliette Binoche. Prezentujemy plakat do tego filmu. Toskania. Właścicielka lokalnego sklepiku z antykami (Juliette Binoche) przybywa na wykład brytyjskiego pisarza (William Shimell) promującego swoją najnowszą książkę.
„Piękny wizualnie”, „nie pozostawia obojętnym” – tak o „Sponsoringu” Małgorzaty Szumowskiej pisze prasa nad Sekwaną, po wczorajszej paryskiej premierze filmu. Od dziś nowy obraz reżyserki głośnych "33 scen z życia” można oglądać na ekranach kinach w całej Francji.
Przed tygodniem Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej doceniła thriller „Idy marcowe”, przyznając obrazowi nominację do Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany. Okazuje się jednak, że film miał powstać znacznie wcześniej, lecz reżyserskie plany George’a Clooneya pokrzyżował… Barack Obama. Clooney planował rozpoczęcie produkcji „Id marcowych” już w 2008 roku, ale w jego projekt nieoczekiwanie wmieszała się prawdziwa polityka. Wybór Obamy na prezydenta USA sprawił, że reżyser zdecydował się wstrzymać prace nad filmem, twierdząc, że thriller o pokerowej rozgrywce na szczytach władzy może wywołać niepotrzebny zamęt
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności