
Niekomercyjny projekt filmowy „Student Break” to absurdalna komedia osadzona w realiach życia studenckiego na uczelniach technicznych. Film w zabawny sposób odnosi się do stereotypów związanych ze studiowaniem na kierunkach technicznych oraz nawiązuje do znanego serialu Prison Break. Przedsięwzięcie zostało w całości zrealizowane przez grupę pasjonatów techniki filmowej z Trójmiasta i studentów Politechniki Gdaoskiej. W skład ekipy technicznej wchodzi 5 osób oraz 6 osób wspierających.

Jeden z najseksowniejszych i najbardziej romantycznych gwiazdorów w historii kina, uwielbiany przez kobiety bon vivant i jeden z najbardziej rozpoznawalnych brytyjskich aktorów – Hugh Grant, zapowiedział swoją obecność na londyńskiej premierze najnowszej komedii Olafa Lubaszenki Sztos 2 - poinformowali organizatorzy premiery. Rzecznik aktora milczy w temacie, kto będzie mu tego wieczoru towarzyszył.

Swoją listę najlepszych filmów roku 2011 przygotował Rodrigo Perez, jedna z najważniejszych osób odpowiedzialnych za bloga The Playlist, należącego obecnie do najpopularniejszych i najbardziej opiniotwórczych w filmowym internecie. W TOP 10 znalazły się takie tytuły jak „Rozstanie” Asghara Farhadiego (miejsce 7.), „Skóra, w której żyję” Pedro Almodóvara (miejsce 6.), „Zapiski z Toskanii” (miejsce 5.), „Debiutanci” Mike'a Millsa (miejsce 3.), czy „Wstyd” (miejsce 1.). Polscy widzowie „Wstyd” będą mieli okazję zobaczyć już od 24 lutego, a „Zapiski z Toskanii” wejdą do polskich kin 9 marca.

Jak co roku Quentin Tarantino dzieli się ze wszystkimi fanami filmów na całym świecie swoją listą najlepszych obrazów minionych 12 miesięcy. Typy tego znakomitego filmowca, jurora wielu festiwali są zawsze szeroko komentowane. Tym razem w czołowej dziesiątce twórcy „Bękartów wojny” znalazła się „Skóra, w której żyję” Pedro Almodóvara (sam Almodóvar trafił do grona najlepszych reżyserów roku, a scenariusz należy wg Tarantino do najlepszych adaptacji). Dodatkowo wśród „specjalnych wyróżnień” znaleźli się „Debiutanci” Mike'a Millsa.

Choć największą sławę przyniosły jej komedie, Andie MacDowell ma na swoim koncie także role w filmach kryminalnych. W filmie „Ryzyko” (ang. „ At Risk”) Andie MacDowell wciela się w rolę prokuratora okręgowego, Monique Lamont, która skrywa sporo tajemnic. Lamont kandyduje na gubernatora stanu Massachusseets. To na jej prośbę policjant Win Garano (Daniel Sunjata) przybywa do Tennessee by zbadać okoliczności śmierci młodej Brytyjki. Do morderstwa doszło 35 lat wcześniej, a jego okoliczności nadal pozostają tajemnicą.

Intrygi, romanse i mroczne tajemnice z przeszłości to kulisy pokerowej rozgrywki na szczycie, w którą w filmie „Idy marcowe” uwikłają się najwięksi przystojniacy Hollywood – George Clooney i Ryan Gosling. Już trzeciego lutego obie megagwiazdy przekonają się, że tylko najtwardsi gracze zdołają odkryć, jak zostać prezydentem!

Urodziła się w Miami, ale w jej żyłach płynie gorąca, latynoska krew. Karierę zaczęła w wieku 14 lat od… roli w telenoweli „Prisionera”. Dziś Genesis Rodriguez uznawana jest za jedną z najbardziej utalentowanych aktorek, do którego pokolenia w przyszłości należeć będzie Hollywood, a znawcy kobiecej urody są zgodni, że Megan Fox nie ma przy niej szans. 27 stycznia zobaczymy ją w filmie „Człowiek na krawędzi

Ethan Hunt wydostaje się z wysoce strzeżonego więzienia przy taktach klasyka soulu. Zaprzecza wszelkim prawom grawitacji. Kule się go nie imają, nie straszna mu burza piaskowa na pustyni czy też wspinaczka po wieżowcu na 130 piętro. Ethan Hunt po prostu umie wszystko. Witamy w „Mission Impossible” numer cztery. Znacznie lepszej niż poprzednia, znacznie bardziej zabawnej chyba niż wszystkie razem wzięte.

Nie ma przesady w stwierdzeniu, że to bardzo dobry film. Przede wszystkim dzięki doskonałym aktorom, którzy słowo pisane przekuli w ciekawy, angażujący produkt. Przy adaptacjach sztuk teatralnych, to przecież wyłącznie na nich spoczywa ta odpowiedzialność. To też – jak na Polańskiego – film bardzo nietypowy. Komedia nie jest przecież jego sztandarowym produktem. Tylko czy naprawdę „Rzeź” to komedia?

Wszyscy marzymy, aby mieć nadprzyrodzone moce. Marząc nie zadajemy jednak pytań: co by było, gdybyśmy rzeczywiście je zdobyli, co może się stać, jeśli przekonamy się, że nie potrafimy i nie jesteśmy przygotowani na korzystanie z tej siły? Już 3 lutego na ekrany kin wejdzie niezwykle oryginalny film „Kronika”.

Zdradzamy młodzieńcze fascynacje Borysa Szyca: Od czasów licealnych był moim idolem. To on stał się pierwszą polską prawdziwą gwiazdą – mówi Borys Szyc. Kiedyś w Łodzi Pasikowski kręcił film „Słodko-gorzki”, była tam scena w dyskotece wypełnionej statystami. Wiadomo było, że przyjedzie Linda, szepty szły po całej sali. Gdy Boguś wszedł, przywitał go pisk wszystkich kobiet – a ja pomyślałem - mój Boże, ja też tak chcę! – Borys Szyc opowiada o swojej młodzieńczej fascynacji Bogusławem Lindą, z którym pojawia się w prawdziwie męskiej komedii - „Sztos 2”.

„Niezwykle innowacyjna kompozycja filmu Maftei to wizualizacja miłości zagubionej we mgle i frustracji odczuwanej przez bohaterów. W szczególności zachwycają fragmenty rozmów z internetowego czatu nałożone na sekwencje z codziennego życia Gabi.” Variety Gabriel i Gabriela są szczęśliwym małżeństwem z dwudziestoletnim stażem. Nie czują już jednak do siebie pożądania seksualnego. Czy życie nie ma im nic więcej do zaoferowania? Po spędzeniu kilku nocy na internetowym czacie, oboje zakochują się w kimś nieznajomym – nie wiedząc, że tak naprawdę odnaleźli siebie nawzajem.

„Dobra zabawa nie tylko dla zagorzałych fanów zombie.” Variety. „Romero byłby dumny, widząc ten film!” www.eatmybrains.com. Gdy Michael przyjeżdża do Berlina zobaczyć się ze swoją byłą dziewczyną Gabi, w mieście wybucha epidemia groźnego wirusa, rozprzestrzeniającego się w przerażającym tempie. Mieszkańcy stają się bezmyślnymi maniakami, groźnymi dla otoczenia. Ku zmartwieniu Michaela, Gabi nie mam w domu. W jej bloku spotyka on Harpera – nastoletniego praktykanta wykonującego naprawy hydrauliczne.

Marieke chce żyć własnym życiem. Ale jak ma to osiągnąć, jeśli miłość została jej odebrana? W ramionach starszych mężczyzn poszukuje siły by stanąć twarzą w twarz z przeszłością i wreszcie samą sobą. Marieke ma 20 lat. Mieszka z matką Jeanie, kobietą, która zamknęła się w sobie po śmierci męża. Na co dzień Marieke pracuje w fabryce czekoladek. Nocami ucieka w ramiona dużo starszych mężczyzn. Z nimi czuje się silna, szczęśliwa i wolna.

Urszula Antoniak to polska artystka, mieszkająca i tworząca w Holandii. Uznaje się ją za wielką nadzieję europejskiego kina. Jej najnowszy film Code Blue był wydarzeniem festiwali w Cannes i Nowe Horyzonty we Wrocławiu. 13 stycznia trafia do kin, zaś od początku roku można go oglądać w ramach Nowe Horyzonty Tournée. To jeden z najciekawszych i najbardziej wstrząsających filmów o śmierci i samotności, zrealizowany w ostatnich latach. Zwraca uwagę niezwykłą atmosferą, wyrafinowanymi zdjęciami i fenomenalną kreacją Bien de Moor, która tworzy w filmie Antoniak rolę życia.

Mogą dla niej zabić, albo zginąć. Kim jest kobieta, dla której są w stanie poświęcić wszystko, podjąć się „misji niemożliwej”? Bohaterką „Terytorium wroga” jest Elsa (Diane Kruger), piękna dziennikarka, porwana w Afganistanie. Grupa komandosów wyszkolonych do pracy w ekstremalnych warunkach podejmie się próby jej odbicia. Czy im się to uda? Czy ocalenie jednej osoby jest więcej warte od życia sześciu? Czy warte jest tego uczucie, które zrodzi się pomiędzy jednym z żołnierzy a dziennikarką? Czego nie jest w stanie przewidzieć wojskowy regulamin?

Takich jak ona mężczyźni unikają jak ognia. Jest twarzą kobiecego MMA. Mówi o sobie, że „urodziła się silna”. 24 lutego na ekrany polskich kin wejdzie „ŚCIGANA” Stevena Soderbergha, twórcy takich hitów jak „Ocean’s Eleven” i „Erin Brockovich”. W roli głównej zobaczymy Ginę Carano.

Miło mi poinformować, że oficjalna, polska premiera filmu pt. KRÓLEWNA ŚNIEŻKA odbędzie się 16 marca. Film wejdzie na ekrany kin w całej Polsce równocześnie z premierą amerykańską. Widzowie będą mogli zobaczyć "Królewnę Śnieżkę" w wersji oryginalnej i dubbingowanej. Na ekranie największe Hollywoodzkie gwiazdy! W rolę Złej Królowej wcieliła się Julia ROberts, w rolę Śnieżki Lily Collins, a Księcia: Armie Hammer.

"Wstyd" Steve'a McQueena, to w zgodnej opinii światowej krytyki, jeden z najwybitniejszych filmów ostatniego półrocza. Znalazło się dla niego miejsce na wielu listach najlepszych obrazów roku 2011, a grający w nim główną rolę Michael Fassbender jest jednym z faworytów do Oscara. Polska premiera "Wstydu" odbędzie się 24 lutego, a film promować będą dwa plakaty.

W białym piekle 8 mężczyzn walczy o życie. Ich jedyną nadzieją jest pewna kobieta. W sercu Alaski rozbija się samolot. Na miejscu ginie 117 pasażerów, a tylko ośmiu udaje się przeżyć. Na skutym lodem odludziu, bez kontaktu ze światem, bez ciepłej odzieży i jedzenia każdy z nich musi się zmierzyć z siłami natury i samym sobą. Uznani za zaginionych, ścigani przez stado wygłodniałych wilków, nie mieliby żadnych szans na przetrwanie, gdyby nie jeden z nich.