
Z przyjemnością informujemy, że w ostatni weekend filmy z repertuaru Gutek Film zostały nagrodzone na aż trzech prestiżowych festiwalach. Wczoraj w Londynie rozdano nagrody BIFA (British Independent Film Awards). Statuetkę dla najlepszego aktora otrzymał Michael Fassbender za swoją poruszającą kreację we "Wstydzie" Steve’a McQueena (film pojawi się w polskich kinach 24 lutego 2012). To już jego kolejne wyróżnienie, wcześniej za tę samą rolę nagrodzono go na MFF w Wenecji.

Siedząc na tarasie odosobnionego domku na plaży, Rebeka wspomina jak to się stało, że w jej powiększającym się stale brzuchu znalazł się ktoś, kogo uznaje za „dar“ … W czasie odwiedzin u dziadka, jako mała dziewczynka, nieśmiała Rebeka zaprzyjaźnia się z rudowłosym Tommym. Przyjaźń ta szybko rozwija się podczas ich letnich przygód na wybrzeżu. Bajkowy i dziecięcy romans Rebeki kończy się gdy musi wyjechać z matką do odległego Tokio.

„Film jest fantastyczny. I tak jak cała publiczność uważam, że jest i zabawny i wzruszający. Sprawił, że zatęskniłem już za świętami” - romantycznym przebojem „Listy do M.” zachwycił się producent komedii „Notting Hill” i „To właśnie miłość”, Duncan Kenworthy, który obejrzał Listy do M. podczas słoweńskiej premiery filmu.

Ciekawa, dość wciągająca wizja przyszłości i historia, która dostarcza przyzwoitej rozrywki, choć może brakuje jej oryginalności. Ogląda się to sprawnie, bez zażenowania. Jest przyjemnie, chociaż bez fajerwerków. W końcu wszystko już było.

Ruszyła 7. edycja festiwalu Filmy Świata Ale Kino+. Jego ideą jest prezentacja w Polsce najwybitniejszych filmów spoza tzw. Świata Zachodniego. W programie imprezy znajdzie się 20 pełnometrażowych filmów fabularnych z Ameryki Łacińskiej, Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu, które miały swoje premiery światowe na najważniejszych festiwalach filmowych. Dzięki swej oryginalności i świeżości filmy te są ważnym źródłem inspiracji, doznań oraz wiedzy o współczesnym świecie i człowieku.

Już wkrótce na ekranach polskich kin zagości wysokobudżetowy prequel dreszczowca „Coś”, przełomowego obrazu Johna Carpentera, jednego z najlepszych filmów SF w historii kina. W roli głównej wystąpiła Mary Elizabeth Winstead, młoda gwiazda przebojów „Grindhouse: Death Proof” i „Scott Pilgrim kontra świat”. Przepustką do świata show-biznesu był dla Winstead talent taneczny, który wypromował ją na Broadwayu, a następnie otworzył drzwi do hollywoodzkiej kariery. W niedługim czasie stała się jedną z najbardziej rozchwytywanych gwiazd młodego pokolenia. Ma na koncie m.in. rolę filmowej córki Bruce’a Willisa w „Szklanej pułapce 4.0”, występ u Tarantino i nominowaną do Teen Choice kreację w filmie „Scott Pilgrim kontra świat”.

Już ponad milion widzów obejrzało komedię romantyczną „Listy do M.”. Tym samym film słoweńskiego reżysera Mitji Okorna z plejadą polskich gwiazd stał się najbardziej romantycznym przebojem tego sezonu. To trzeci polski film w tym roku, który dołączył do elitarnego kręgu filmów przekraczających milion widzów. Jednocześnie jest to dopiero trzeci tydzień obecności filmu na kinowych ekranach.

W planach repertuarowych Monolith Films, w styczniu 2012 roku, pojawił się film „CZŁOWIEK NA KRAWĘDZI” („MAN ON A LEDGE”). Film pojawi się na ekranach kin: 27 stycznia 2012 roku. Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna filmu: http://www.youtube.com/watch?v=sBJSfqdhyTg

To słodko - gorzki film o życiu i o tym, że lepiej je doceniać jak najszybciej i jak najczęściej. To przepiękna, wzruszająca opowieść o przyjaźni i miłości, zarówno tej na linii rodzic-dziecko, ale także tej drugiej, do drugiego człowieka, miłości która od początku będzie tutaj skazana na niepowodzenie. Piękny wzruszający film do refleksji.

Premiery kinowe dostępne już na Cineman.pl! Od 1 grudnia polscy internauci po raz pierwszy mogą obejrzeć m.in.: „Kod nieśmiertelności” – nowy thriller science-fiction w reżyserii Duncana Jonesa („Moon”) z Jake’m Gyllenhaalem („Książę Persji: Piaski czasu”) w roli głównej oraz przezabawną komedię romantyczną „Pożyczony narzeczony” opartą na bestsellerowej powieści Emily Giffin („Coś pożyczonego”).

Johnny Depp, czołowy pirat Hollywood, mistrz komicznych ekscesów oraz olśniewających transformacji w filmach Tima Burtona, powraca na Karaiby w ekranizacji powieści swojego ulubionego pisarza Huntera S. Thompsona („Las Vegas Parano”) - „Dziennik rumowy”. Reżyserem jest Bruce Robinson, twórca jednej z najlepszych komedii wszech czasów „Withnail i ja” (7. miejsce w rankingu prestiżowego magazynu Time Out).

Czterokrotnie nagradzana Złotym Globem Sarah Jessica Parker powraca na ekrany kin w nowym filmie twórców „Dziennika Bridget Jones” i „Diabeł ubiera się u Prady”. W komedii „Jak ona to robi?” odtwórczyni roli Carrie Bradshaw, najsłynniejszej singielki świata, udowodni wszystkim, że nowoczesna kobieta może z powodzeniem rządzić na Marsie i królować na Wenus.

Wrocławska odsłona 7. edycji festiwalu Filmy Świata Ale Kino+ odbędzie się w dniach 5-8 grudnia w kinie Helios (ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21), w sali nr 3. Ideą festiwalu jest prezentacja w Polsce najwybitniejszych filmów spoza obszarów zdominowanych przez kulturę zachodnią. W programie jak zwykle znajdą się pełnometrażowe filmy fabularne z Ameryki Łacińskiej, Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu, które miały swoje premiery światowe na najważniejszych festiwalach filmowych.

Polski kandydat do Oscara - najnowszy film Agnieszki Holland pt. „W ciemności” - trafi na ekrany polskich kin 5 stycznia 2012. Znakomicie przyjmowany przez widzów i recenzentów obraz, porównywany do „Listy Schindlera” i „Pianisty”, jest m.in. laureatem Nagrody Publiczności Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Mar Del Plata, Nagrody za Najlepszą Reżyserię Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Valladolid czy Nagrody dla Najlepszego Filmu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym St. Louis. Spotkał się także z entuzjastycznym przyjęciem na prestiżowych festiwalach w Toronto i Telluride, a aktualnie jest prezentowany na Plus Camerimage 2011.

Z okazji premiery filmu „Wilk”, wraz z dystrybutorem chcemy zaprosić was na pokaz przedpremierowy filmu. Do rozdania mamy zaproszenia na pokaz, który odbędzie się 5 grudnia o godzinie 20.00 w kinie Wisła. Zaproszenia dostaną autorzy co 11 poprawnej odpowiedzi na mini konkursowe pytanie.

Prequel jednego z najbardziej kultowych horrorów lat 80tych to kino rzetelne w swoim gatunku, na szczęście nie przeładowane też nadmiernie komputerowymi efektami specjalnymi. Ogląda się to sprawnie, niejednokrotnie zamykając oczy ze strachu. Tak na wszelki wypadek. To godny następca i kontynuacja legendy. Bo następna część przecież też na pewno powstanie.

Już dziś na ekrany kin wchodzi porównywanym do hitów spod znaku „Żądła" i "Angielskiej roboty", film „80 milionów”. W jednej z głównych ról wystąpił mistrz metamorfozy – Piotr Głowacki, który w nowym obrazie Waldemara Krzystka brawurowo wcielił się w kapitana Służby Bezpieczeństwa – Sobczaka. Krytycy są zgodni, że rola ta stanowi zapowiedź wielkiej kariery Głowackiego. Chociaż wystąpił w nagrodzonej na festiwalu "Młodzi i Film" brawurowej roli w „Odzie do radości”, a ponad dwa miliony widzów zobaczyło go w kinowych przebojach "Sala samobójców" i "1920 Bitwa Warszawska", nadal niewiele osób jest w stanie go rozpoznać.

Przebój tegorocznych festiwali w Berlinie i Nowe Horyzonty we Wrocławiu, niemiecki kandydat do Oscara, film, który zrewolucjonizował myślenie o tańcu w kinie - genialna Pina Wima Wendersa już na DVD. Pina to pełnometrażowy film tańca zrealizowany z udziałem zespołu Tanztheater Wuppertal Pina Bausch, poświęcony fascynującej i unikalnej twórczości zmarłej latem 2009 roku wspaniałej choreografki. Dzieło to jest hołdem złożonym Pinie Bausch przez Wima Wendersa.

25 grudnia na ekranach kin zagości najnowsza komedia Sławomira Kryńskiego „Pokaż kotku, co masz w środku”. Reżyser niezapomnianego przeboju "To nie tak jak myślisz, kotku", który w 2008 roku obejrzało w kinach blisko milion widzów, powraca do ulubionego tematu niewierności w relacjach damsko-męskich, by w lekki i bezpretensjonalny sposób bawić się naszą skłonnością do oszukiwania.

Długo oczekiwane „Muppety” zadebiutowały w amerykańskich kinach w Święto Dziękczynienia, rywalizując z dwoma tytułami dla dzieci. Kermit i ekipa zmiotły konkurencję zgarniając w środę 6,6 mln dolarów, podczas gdy „Artur ratuje święta” zamknął pierwszy dzień na poziomie 2,4 mln, a „Hugo i jego wynalazek” 1,6 mln. Oczekując na polską premierę 20 stycznia, zapraszamy do obejrzenia nowego materiału wideo „Za kulisami z Muppetami”!