
Już od dziś na ekranach kin film „Elita zabójców” z Robertem De Niro, Jasonem Stathamem i Clivem Owenem! Ta oparta na faktach szpiegowska produkcja odsłania kulisy funkcjonowania osławionej jednostki militarnej Special Air Service. Świat SAS od dawna fascynuje i budzi wiele kontrowersji. Nic dziwnego – motto organizacji brzmi: Who Dares Wins (w tłumaczeniu: ten, kto się odważy, wygrywa).

W obsadzie międzynarodowej superprodukcji znalazło się wielu Polaków. Jerzy Skolimowski, Daniel Olbrychski, Piotr Adamczyk i Alicja Bachleda – Curuś mówią o pracy na planie.

Wchodzący dziś na ekrany, nagrodzony Złotym Niedźwiedziem w Berlinie, film "Rozstanie" zachwycił krytyków. Poniżej znajdą państwo wybrane głosy z polskiej prasy.

Jest rok 2016. Świat, który dotąd znaliśmy, przestał istnieć. Temperatura na Ziemi wzrosła o 10 stopni Celsjusza. Słońce – dawniej źródło życia, światła i ciepła, obróciło Ziemię w jałową pustynię i doprowadziło do długotrwałych susz, dając początek palącym jak ogień upałom. Przeszywające światło wdziera się do każdego zakamarka i nawet noce są nieznośnie jasne. Woda zanika, a kaptury i maski to jedyna ochrona przed słońcem, które parzy jak rozżarzony ogniem węgiel.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2011/2012 w Warszawskiej Szkole Filmowej, która odbyła się 3 października, rozpoczęła nowy rozdział w dziejach tej uczelni. Stała się ona bowiem jedną z trzech wyższych uczelni filmowych w Polsce.

Już wkrótce w kinach będzie można zobaczyć „4:13 do Katowic”, pierwszy polski dreszczowiec zrealizowany wyłącznie z myślą o technologii 3D. Autorem scenariusza i reżyserem filmu jest młody filmowiec z tytułowego miasta, Andrzej Stopa.

W „Gigantach ze stali”, nowym imponującym widowisku z elementami s-f, które na nasze ekrany wejdzie 14 października, główną rolę gra Hugh Jackman („X-men”, „Kod dostępu”), jeden z tych australijskich aktorów, którym udało się podbić Hollywood. Jackman wciela się w byłego pięściarza, który wypada z gry, gdy ringi opanowują roboty.

Idealne kino na chandrę. Dość przeciętne, przewidywalne, ale za to lekkie i przyjemne. Można obejrzeć i pewnie nawet poprawi humor. Tylko nie należy oczekiwać za wiele.

O takich jak ona mówią, że sprzedała duszę diabłu. Niebezpieczna, seksowna i wyrafinowana. Szalenie inteligentna mistrzyni kłamstwa, bezlitosna intrygantka, zwinna kocica, która nie boi się skoków na bungee. Potrójna agentka, której wszystko uchodzi na sucho. Milady de Winter – jedna z najsłynniejszych femme fatale. W filmie „Trzej Muszkieterowie 3D” w jej postać wciela się piękna Milla Jovovich. Premiera już 14 października!

Piękne widowisko, wspaniałe kino i ta prawdziwa miłość, której historia towarzyszy nam już prawie dwóch stuleci. To taki piękny filmowy obraz, którego składniki tworzą fenomenalni aktorzy, wspaniała scenografia i perfekcyjne zdjęcia. Piękny film, piękna historia i estetyczne, choć może nie niezapomniane przeżycie.

Jest uznawany za ucieleśnienie amerykańskiego twórcy niezależnego. Od kinowego debiutu Witajcie w domku dla lalek po najnowszy Jestem czarnym koniem w jego twórczości przewija się tragikomiczna wizja wiecznego dorastania. Nie unika bulwersujących tematów obyczajowych, czego potwierdzeniem są głośne Happiness i Palindromy.

Jest taka grupa filmów, na którą zawsze znajdą się odbiorcy, niezależnie od tego jak schematyczny, powtarzalny czy przewidywalny jest scenariusz i filmowa opowieść. Cóż, powiedzmy szczerze, lubimy romanse nakręcone w ładnej scenerii z ładnymi aktorami. A jeśli jeszcze zmierzają do happy endu…

Dokonaliśmy zmian w naszym jesiennym repertuarze. 11 listopada zamiast brytyjskiej komedii „Moja łódź podwodna” w kinach pojawi się ekranizacja bestsellerowej powieści Davida Nichollsa „Jeden dzień” ("One Day") z Anne Hathaway i Jimem Sturgessem w rolach głównych.

Wartka akcja rozgrywająca się od Meksyku po Australię, od Paryża i Londynu po Oman i Walię, zapierające dech w piersiach pościgi i spektakularne wybuchy - już w najbliższy piątek na ekrany kin wejdzie film ELITA ZABÓJCÓW – porywająca, oparta na faktach przygodowo-szpiegowska produkcja, która zagląda za kurtynę działań osławionej jednostki militarnej SAS (Special Air Service).

Wielkie widowisko historyczne w reż. Jerzego Hoffmana, a jednocześnie pierwszy polski film fabularny w 3D – „1920 Bitwa Warszawska”, trafi na nasze ekrany już 30 września. W głównej roli kobiecej, aktorki warszawskiego kabaretu Oli, zakochanej w kawalerzyście i poecie Janie (Borys Szyc), występuje Natasza Urbańska.

Znakomita animacja Przemysława Adamskiego „Noise” z muzyką Tomasza Stańko zostanie dołączona do filmu „Klatka”. Oba filmy wejdą do kin 28 października. Realizując swoją misję wspierania młodych i niezależnych twórców SPECTATOR powraca do pomysłu dołączania krótkich form do filmów pełnometrażowych.

Steven Seagal - jeden z najpopularniejszych aktorów kina akcji („Nico”, „Na zabójczej ziemi”, „Liberator”) w serialu o specjalnej jednostce dochodzeniowej. 1 października Cineman.pl zaprezentuje trzynaście odcinków najnowszej serii ze Stevenem Seagalem w potrójnej roli: aktora, scenarzysty i producenta. Będzie to absolutna premiera filmu w polskim Internecie. Serial nie był emitowany w polskiej telewizji ani wydany na DVD.

Dziś w polskich kinach debiutuje najnowsza superprodukcja w reż. Jerzego Hoffmana, a przy tym pierwszy polski film w 3D – „1920 Bitwa Warszawska”. –Film będzie grany we wszystkich 87 multipleksach na 238 ekranach oraz w 60 kinach jednosalowych, z których wiele zakupiło projektory cyfrowe, specjalnie na „Bitwę” – informuje Sławomir Salamon, dyrektor generalny firmy dystrybucyjnej Forum Film Poland.

Potiche oznacza po francusku wazę lub inny pozbawiony praktycznego zastosowania przedmiot dekoracyjny o niewielkiej wartości, jakim ozdabia się półki i kominki. Potocznie, jest to obraźliwe określenie kobiety, której jedynym atutem jest uroda, albo takiej, która żyje w cieniu męża i zdaje się być pozbawiona własnej tożsamości. Słowem potiche nazywano niektóre żony polityków, a nawet kilka kobiet polityków, w tym Bernadette Chirac, a ostatnio - Ségolène Royal.

Kolejny po głośnym, prowokacyjnym Antychryście film Larsa von Triera. Tym razem autor Przełamując fale i Tańcząc w ciemnościach pragnie zrealizować bardzo osobiste, psychologiczne kino katastroficzne i piękny film o końcu świata. Głównymi bohaterkami Melancholii są dwie siostry, grane przez Kirsten Dunst i Charlotte Gainsbourg. Młodsza wychodzi właśnie za mąż, gdy okazuje się, że do Ziemi niebezpiecznie zbliża się inna planeta, grożąc końcem świata.