
Film Wima Wendersa zachwycił publiczność tegorocznego Berlinale i stał się wydarzeniem 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Wenders pokazał legendarną tancerkę, choreografkę i reformatorkę tańca współczesnego jako artystkę i wizjonerkę. Wypowiedzi tancerzy połączyłz fragmentami spektakli zainscenizowanymi w przestrzeni miejskiej i na scenie.

Katolik… grzesznik... drobny złodziejaszek… Leopold Socha, Polak ze Lwowa - przez ponad rok pomagał i dawał schronienie ukrywającej się w kanałach grupie uciekinierów z getta. Za pieniądze. Jednak to, co wydawało się okazją do zarobku, doprowadziło do powstania głębokiej więzi emocjonalnej pomiędzy Sochą a uciekinierami, ewoluując w heroiczną walkę o ludzkie życie.

Twórcy filmu „Klatka” czerpią od największych mistrzów gatunku: Hitchcocka, Polańskiego, Aronofskiego. W roli głównej wschodząca gwiazda: Emil Johnsen - uznany w Szwecji za jednego z 5 najlepszych aktorów młodego pokolenia. W filmie występuje również znany z ról szaleńców i psychopatów Peter Stormare. Aktor współpracował z Bergmanem, braćmi Coen, Larsem von Trierem.

Najnowszy film reżysera “Za szybkich, za wściekłych”. Najnowszy film reżysera “Za szybkich, za wściekłych”. Taylor Lautner („Saga ZMIERZCH”), w zawrotnym kinie akcji w stylu „Tożsamości Bourne’a”! Nathan Harper (Taylor Lautner) dokonuje zaskakującego odkrycia – znajduje swoje zdjęcie na stronie poświęconej zaginionym osobom. Jego zwyczajne życie w jednej chwili traci sens. Próbując ustalić kim naprawdę jest, chłopak przekonuje się, że nic nie jest takie, jak mu się wydawało.

Dekadę temu Julianne Moore jako Clarice Starling mierzyła się z demonicznym Hannibalem Lecterem, najbardziej przerażającym seryjnym mordercą w dziejach kina. Jednak we wchodzącej do kin we wrześniu „Inkarnacji” czeka ją jeszcze trudniejsze wyzwanie. Stanie do konfrontacji z czystym złem, którego pojmowanie umyka zmysłom i logice teorii naukowych. Czy zagrana przez Moore doktor psychologii ma jakiekolwiek szanse w starciu z „pożeraczem dusz”?

Leonardo di Caprio zagubiony w olśniewających scenografiach snu, Jared Leto, który wiedzie trzy równoległe życia, Guy Pearce – którego więzi własna pamięć, i wreszcie zagubiony w iluzji własnego umysłu Russell Crowe.

Od 2 września w kinach w Polsce oglądać będziemy „Postrach nocy” – nowy film grozy, do tego w 3D! To powrót do klasycznego horroru z 1985 r. pod tym samym tytułem. Rolę wampira Jerry'ego gra Colin Farrell („Niepokonani”, „Londyński bulwar”, „Aleksander”). Twórcy filmu od początku myśleli właśnie o nim. – Jerry ma niezwykłą charyzmę, ale jednocześnie jest naprawdę złowieszczy. Byliśmy przekonani, że właśnie Colin potrafi te dwa elementy perfekcyjnie połączyć – mówił reżyser Craig Gillespie.

Piękny, spokojny, refleksyjny film, na dodatek osadzony w jednym z najpiękniejszych miast na świecie. Takie klimaty, taki nastrój i filmową liryczność może wykreować tylko prawdziwie wybitny reżyser, prowadzący dobrych, albo doskonałych aktorów. Piękny, wartościowy film i świadectwo europejskiego geniuszu Woodego Allena. Teraz już nie szkoda mi, że opuścił Nowy Jork.

Zdobywcy Oscarów® Nicolas Cage i Nicole Kidman w rewelacyjnym thrillerze sensacyjnym reżysera „Telefonu” z Colinem Farrellem i kultowego „Upadku” z Michaelem Douglasem! W jednej z najbardziej ekskluzywnych i pilnie strzeżonych dzielnic miasta mieszka rodzina Millerów. Będący głową rodziny Kyle (Nicolas Cage) powierza swojej pięknej żonie Sarah (Nicole Kidman) nadzór nad trwającym w domu generalnym remontem. Między kobietą a przebywającym w mieszkaniu młodym i przystojnym robotnikiem rodzi się niepokojące pożądanie.

Zoe Saldana („Avatar” i „Star Trek”) w filmie reżysera „Transportera 3”! Cataleya Restrepo jako mała dziewczynka była świadkiem brutalnego morderstwa rodziców. Teraz, kiedy jest już dorosła, staje się zawodowym zabójcą. Jest piękna, silna i zdeterminowana. Jako płatna morderczyni, z zimną krwią wykonuje kolejne egzekucje. Obsesyjnie tropi i eliminuje osoby powiązane ze śmiercią swoich rodziców. Z każdym kolejnym zabójstwem Cataleya zbliża się do upragnionego celu – zabicia gangstera, który był odpowiedzialny za zamordowanie najbliższych.

Andrzej Pągowski, klasyk polskiego plakatu (projektuje od 1977 r.) jest także autorem trzech plakatów do pierwszego w Polsce i jednego z pierwszych w Europie aktorskich filmów zrealizowanych w technice 3D – „1920 Bitwa Warszawska” w reż. Jerzego Hoffmana. Film wejdzie do kin 30 września. – Jest to pierwsza polska produkcja od lat, w której zdecydowano się na użycie plakatów utrzymanych w stylu, do jakiego przyzwyczajone są galerie czy muzea plakatu – mówi Pągowski.

Przez wielu uważany za najlepszy hiszpański film ubiegłego roku, NAWET DESZCZ to widowiskowa produkcja w gwiazdorskiej obsadzie (Gael Garcia Bernal, Luis Tosar), napisana przez Paula Laverty’ego, scenarzystę filmów Kena Loacha, z muzyką Alberta Iglesiasa, na stałe współpracującego z Pedro Almodovarem. Na czele ekipy stanęła kobieta – hiszpańska reżyserka Iciar Bollain (Daję ci moje oczy, Mataharis).

Kid Cudi, czyli Scott Ramon Seguro Mescudi, 27-letni amerykański raper, nagrał piosenkę i zrealizował teledysk promujący najnowszy film z Colinem Farrellem – „Postrach nocy”. Farrell wciela się w filmie w rolę wampira, z którym musi zmierzyć się nastoletni Charley. Kid Cudi w swym utworze „No One Believes Me” także przybiera wampiryczną postać.

Wielki przebój Disneya – „Król Lew”, powraca w sierpniu na ekrany w technologii 3D. Robert Neuman, który czuwał nad przekształcaniem filmu w widowisko trójwymiarowe, był wielkim entuzjastą tej decyzji: – Uważam, że dzięki temu jeszcze lepiej będziemy w stanie opowiedzieć tę historię, zaakcentować niuanse, dodać jej głębi. Do skomplikowanego procesu konwersji zatrudniono aż 60 specjalistów od 3D.

Pedro Almodóvar do głównej roli w swoim najnowszym filmie "Skóra, w której żyję" szukał aktorki wyjątkowej. Nieopatrzonej jeszcze, a jednocześnie na tyle utalentowanej i doświadczonej, by udźwignęła ciężar trudnej roli. Jego wybór padł na Elenę Anayę, którą prasa już okrzyknęła nową gwiazdą hiszpańskiego kina.

Sony Picture Classics ośmielone sukcesem filmu „O północy w Paryżu” zapowiedziało jego ponowną amerykańską premierę! Najnowsza komedia Woody’ego Allena trafi do szerokiej dystrybucji w USA 26 sierpnia. Tego samego dnia paryski hit Allena zagości na ekranach polskich kin.

Pedro Almodóvar do głównej roli w swoim najnowszym filmie "Skóra, w której żyję" szukał aktorki wyjątkowej. Nieopatrzonej jeszcze, a jednocześnie na tyle utalentowanej i doświadczonej, by udźwignęła ciężar trudnej roli. Jego wybór padł na Elenę Anayę, którą prasa już okrzyknęła nową gwiazdą hiszpańskiego kina.

To kolejna niezmiernie udana adaptacja książki Nicholasa Sparksa. Świeża, oryginalna, pozbawiona amerykańskiego patosu i banałów. Najwyraźniej wystarczy zatrudnić zagranicznego reżysera, żeby historia o miłości wyróżniła się z tłumu produkowanych powszechnie, niemalże bliźniaczo podobnych do siebie filmów.

21 października na ekrany kin trafi DOM SNÓW, porównywany z „Szóstym zmysłem” thriller Jima Sheridana, wielokrotnie nominowanego do Oscara twórcy „Mojej lewej stopy” i „W imię ojca”. W przerażającej historii o domu skrywającym mroczne tajemnice zobaczymy plejadę hollywoodzkich sław – Daniela Craiga, Rachel Weisz i Naomi Watts.

„KRAJ GAZEM PŁYNĄCY” Josha Foxa pokazuje prawdziwą cenę wydobycia gazu łupkowego, stawiając jednocześnie pytanie, czy takim kosztem warto go w ogóle wydobywać. Nominowany do Oscara w 2011 roku, uhonorowany nagrodą na festiwalu filmowym w Sundance, a także Wyróżnieniem Jury nagrody Green Warsaw Award na 8. festiwalu Planete Doc film całkowicie zmienia promowany w Polsce „proekologiczny” obraz „łupkowego cudu” obnażając zagrożenia związane ze stosowaną w tym przemyśle techniką.