Film

Alejandro Amenabar, twórca najpopularniejszych i najwyżej ocenionych thrillerów paranormalnych ostatnich dwóch dekad – „Otwórz oczy” (pierwowzór hitu „Vanilla Sky” z Tomem Cruisem i Penelope Cruz) i „Inni” (z Nicole Kidman) – przedstawia poruszającą historię Diego, lekarza, który obcując na co dzień z przypadkami ludzi na granicy życia i śmierci, uodpornił się na cierpienie pacjentów, ale także oddalił się od swojej partnerki oraz własnego dziecka.
Stało się oczywiste, że Woody Allen rozkochał Amerykanów w Paryżu. Mimo wysypu wakacyjnych blockbusterów, jego komedia „O północy w Paryżu” to ciągle jeden z najchętniej oglądanych filmów w USA. Paryska fantazja miłosna Allena właściwie nie notuje spadków oglądalności i już dziesiąty tydzień od premiery utrzymuje się w top 10 amerykańskiego box office’u, gdzie śmiało konkuruje z najnowszymi częściami „Transformersów” i „Harry’ego Pottera”.
Już wkrótce Alicja Bachleda – Curuś będzie mogła po raz kolejny zachwycić urodą i talentem polską i międzynarodową publiczność. Po rolach w niemieckich, francuskich, i amerykańskich produkcjach, przyszła kolej na rolę w koprodukcji włosko-polsko-tureckiej pt.„Bitwa pod Wiedniem” w reżyserii Renzo Martinellego.
W roli głównej Robert Więckiewicz do tego dynamiczna akcja, doskonały plan i wszechogarniająca potrzeba zemsty - to wszystko można znaleźć w najnowszym thrillerze psychologicznym 3D Andrzeja Stopy „4:13 do Katowic”. Właśnie zakończyły się zdjęcia do kolejnego filmu ze stajni East Pictures, jednej z nielicznych polskich spółek producenckich, których akcje można znaleźć na giełdzie. Producentem wykonawczym obrazu jest dom produkcyjny FlyFilm.
Dwa największe kurorty Polski, miasta partnerskie Sopot i Zakopane, przez całe wakacje oferują wieczorne spotkania z dobrym kinem. W najbliższy weekend na festiwalu prawdziwe perły światowego i polskiego kina. W czwartek, w cyklu Męskie kino znakomity film Darrena Aronofsky'ego Zapaśnik - nagrodzony Złotym Lwem na Festiwalu w Wenecji w 2008 roku. Odtwarzający tytułową rolę Mickey Rourke zdobył wiele nagród (m.in. Złoty Glob, BAFTA, nominacja do Oscara) czym udowodnił, że należy do najlepszej aktorskiej czołówki.
Ruszyły zdjęcia do międzynarodowej, debiutanckiej produkcji Kevina Molony - autora ponad dwustu reklam m.in. dla NIKE, BMW czy Playstation. „Short Supply” to historia 50-letniego dentysty Philipa Blacka, który przywłaszcza sobie tożsamość zmarłego w jego gabinecie brzuchomówcy. Widząc podobieństwo z mężczyzną, Black postanawia wykorzystać szansę daną przez los i uciec od dotychczasowego życia, a także wielkiej imprezy organizowanej z okazji okrągłych urodzin.
"Moja łódź podwodna", debiutancki film Richarda Aoyade'a, otrzymał właśnie Grand Prix festiwalu Giffoni w kategorii "16+". Co ciekawe, w tej samej kategorii najlepszym filmem została uznana "Sala samobójców" Jana Komasy.
Po dziesięciu latach egzystencji w złotej klatce i całkowitego poddawania się życiu rodzinnemu i mężowi Karen zaczyna zdawać sobie sprawę, że życie przelewa się jej przez palce. Mając dość pustej wegetacji, decyduje się na ucieczkę i wyrusza w podróż, która może odmienić jej los. Za nędzne oszczędności wynajmuje pokój w centrum Bogoty i zaczyna szukać pracy.
Podczas rozpoczynającego się we Wrocławiu Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty polska publiczność będzie mogła obejrzeć przedpremierowo najnowszy film Pedro Almodóvara - "Skóra, w której żyję". To owacyjnie przyjęty na festiwalu w Cannes thriller niekwestionowanego mistrza współczesnego kina. W rolach głównych występują Antonio Banderas, jeden z ulubionych aktorów hiszpańskiego reżysera oraz Elena Anaya, nowa muza Almodóvara.
Chociaż sam Allen ma wszystkie możliwe fobie i neurozy znane współczesnej medycynie, to jego najnowszy film nie boi się niczego. Przebojowa komedia „O północy w Paryżu” od dziewięciu tygodni utrzymuje się w top 10 amerykańskiego box office’u, gdzie śmiało konkuruje z najnowszymi częściami „Harry’ego Pottera” i „Transformersów”.
Dzięki najnowszej produkcji wytwórni Columbia Pictures i Sony Pictures Animation, łączącej elementy filmu fabularnego i animacji, na naszych ekranach zagoszczą wkrótce uwielbiane przez wszystkich Smurfy. Kiedy zły czarodziej Gargamel za sprawą magicznego portalu doprowadza do ucieczki Smurfów z ich wioski, małe niebieskie stworzonka trafiają do nowojorskiego Central Parku. Muszą jednak czym prędzej znaleźć drogę powrotną do domu zanim wytropi je ich odwieczny wróg - Gargamel.
Widowiskowa koprodukcja polsko-słowacka rzuca zupełnie nowe światło na historię człowieka, który posiadł niezwykłą wiedzę, wykraczającą poza horyzonty ówczesnych uczonych. XVIII wiek, słowackie Pieniny przy dzisiejszej granicy z Polską. W ukrytym w górach i owianym mrocznymi legendami Czerwonym Klasztorze pustelniczy żywot wiodą mnisi kamedulscy, nieświadomi dramatycznych zmian, jakie przeżywa targana wojnami i rewolucjami Europa.
Cataleya Restrepo jako mała dziewczynka była świadkiem brutalnego morderstwa rodziców. Teraz, kiedy jest już dorosła, staje się zawodowym zabójcą. Jest piękna, silna i zdeterminowana. Jako płatna morderczyni, z zimną krwią wykonuje kolejne egzekucje. Obsesyjnie tropi i eliminuje osoby powiązane ze śmiercią swoich rodziców.
KTO SIĘ BOI TARANTINO? W każdy poniedziałek jeden z najbardziej kultowych filmów największego "łobuza" amerykańskiego kina. Dwie wakacyjne stolice Polski przez całe wakacje oferują wieczorne spotkanie z dobrym kinem. W nietypowych salach kinowych, na ogromnych, pneumatycznych ekranach (Airscreen®) turyści mogą oglądać filmy leżąc wygodnie na plażowych leżakach lub góralskich ławach.
Po wyreżyserowaniu 43 filmów, Woody Allen nakręcił najbardziej kasowy hit w swojej karierze. Komedia „O północy w Paryżu” w samym USA zachwyciła już blisko dwa razy więcej widzów, niż przebojowa „Vicky Cristina Barcelona”! Występują: Owen Wilson, Rachel McAdams, Marion Cotillard, Carla Bruni, Michael Sheen, Adrien Brody, Kathy Bates
Uważni widzowie na pewno dostrzegą niebanalne elementy dekoracyjne na ścianach mieszkania Oliviera, bohatera "Debiutantów", którzy już 15 lipca trafią do polskich kin. Ten grafik, grany przez Ewana McGregora, zdaje się być fanem... polskiej szkoły plakatu! W jego salonie wisi duża reprodukcja plakatu Andrzeja Krajewskiego do filmu "Siedem razy kobieta" z Shirley MacLaine w roli głównej, a ścianę sypialni zdobi "Wielka majówka" Marii Ihnatowicz.
Utwór Take That – „When We Were Young” z albumu „Progressed” - będzie częścią ścieżki dźwiękowej filmu „Trzej Muszkieterowie 3D”. Na ekranie Orlando Bloom, Logan Lerman i Milla Jovovich. Ekranizacja ponadczasowego dzieła Aleksandra Dumasa w kinach od 14 października. Członkowie zespołu Take That - Gary Barlow, Howard Donald, Jason Orange, Mark Owen i Robbie Williams - mieli okazje zobaczyć film na specjalnym, zamkniętym pokazie w Los Angeles, w którym uczestniczył także reżyser Paul W.S. Anderson.
Z pozoru wszystko ich dzieli – pochodzą z odmiennych środowisk, wyznają inne wartości, różni ich nawet doświadczenie życiowe. Witek (Marian Dziędziel) to owdowiały kierowca, który przejechał w życiu tysiące kilometrów, ale nie ujrzał jeszcze nic poza rodzinnym Śląskiem. Barbara (Ewa Wiśniewska), emerytowana nauczycielka muzyki, nie może pozbierać się po utracie bliskiej osoby – znanego malarza, z którym spędziła najpiękniejsze lata swojego życia.
Poprzeczka przy tej produkcji postawiona jest naprawdę wysoko. „Infiltracja” Martina Scorsese, jak obiecują producenci filmu, była nie tylko inspiracją realizacyjną, ale przede wszystkim wyznacznikiem jakości, którą pierwszy raz, ktoś chce zaoferować polskiemu widzowi.
"Skóra, w której żyję" to tytuł najnowszego filmu Pedro Almodóvara, który na ekrany kin w Polsce wejdzie już 16 września. Po raz pierwszy w swojej karierze twórca Wszystko o mojej matce sięgnął po materiał literacki i przygotował scenariusz na podstawie powieści Tarantula Thierry'ego Jonqueta.
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności