
Porywająca historia młodej pasjonatki tańca Angel (czołowa b-girl Ameryki JULES URICH, rozsławiona przez telewizyjny hit „America’s Best Dance Crew” i znany 500 tysiącom polskich widzów „Step Up 2”), która porzuca niebezpieczne ulice Brooklynu, aby spełnić marzenia o karierze breakdancerki w Los Angeles.

Z okazji premiery "Chico i Rita" Polskę odwiedzi jeden z reżyserów filmu Fernando Trueba. Fernando Trueba to wielokrotnie nagradzany scenarzysta, reżyser i producent, od trzech dekad z powodzeniem realizujący filmy fabularne i dokumentalne, pracujący w telewizji i teatrze.

Mówi się, że w przyszłym roku do rywalizacji o Oscary dołączą kaskaderzy. Czyżby Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej zrozumiała niewdzięczne położenie dublerów, którzy coraz częściej muszą konkurować nie tylko z kolegami po fachu, ale również z samymi aktorami? Współczesne gwiazdy nad wyraz chętnie rezygnują z usług specjalistów i chcą samodzielnie grać w niebezpiecznych scenach kaskaderskich.

Premierowo podczas 11. MFF Nowe Horyzonty we Wrocławiu zobaczymy Rozstanie (Nader and Simin, A Separation) Ashgara Farhadiego, intymny dramat rodzinny, w zaskakujący sposób portretujący współczesne społeczeństwo irańskie. Film otrzymał Złotego Niedźwiedzia oraz dwie zbiorowe nagrody aktorskie podczas tegorocznego Berlinale.

Trwają zdjęcia do najnowszego filmu Kasi Rosłaniec, reżyserki przebojowych „Galerianek”! Na planie najnowszego filmu Kasi Rosłaniec „Baby blues” spotkała się plejada znanych i lubianych aktorów, takich jak Magdalena Boczarska („Różyczka”), Renata Dancewicz („Pułkownik Kwiatkowski”), Danuta Stenka („Nigdy w życiu”, „Chopin. Pragnienie miłości”), Jan Frycz („Pręgi”, „Korowód”), Katarzyna Figura („Żurek”, „To nie tak jak myslisz kotku”), Mateusz Kościukiewicz („Wszystko co kocham”, „Matka Teresa od kotów”). Wielkie

Aby zostać superbohaterem wcale nie trzeba czekać na ugryzienie radioaktywnego pająka i napromieniowanie cząstkami gamma. Czasem wystarczy wypchany portfel i miliony na koncie. Bruce Wayne (Batman), Tony Stark (Iron Man) i Brit Reid (Green Hornet), herosi doby kapitalizmu, udowodnili, że pieniądze mogą być skutecznym narzędziem w walce ze złem. Teraz do grona walczących o sprawiedliwość milionerów dołączy Largo Winch, bohater filmu „Spisek”

Larry Crowne (Tom Hanks) to zwykły, miły facet, od wielu lat zatrudniony w tej samej firmie i prowadzący normalne, uporządkowane życie. Pewnego dnia jednak wszystko się zmienia – Larry nieoczekiwanie traci pracę. Musi przeorganizować swoje życie i zacząć wszystko od początku. Nie dość, że ma na głowie spłatę kredytu, to nagle okazuje się, że wcale nie tak łatwo mu wypełnić czas wolny.

Już jutro zadebiutuje na polskich ekranach film "Kobieta, która pragnęła mężczyzny", w którym obok Marcina Dorocińskiego i Sonii Richter gra też jedna z największych gwiazd szwedzkiego kina - Michael Nyqvist. Aktor najbardziej znany jest z występu w adaptacji bestsellerowej trylogii "Millennium" Stiega Larssona. Rola Mikaela Blomkvista była bez wątpienia wielkim przełomem w jego karierze.

Od dziś w sieci dostępny jest zwiastun niecierpliwie oczekiwanego filmu Jerzego Hoffmana „1920 Bitwa Warszawska”. To przełomowy, pierwszy w Europie aktorski film zrealizowany w stereoskopowej technologii 3D. Jego premiera zapowiedziana jest na 30 września. Superprodukcja, której budżet opiewa na 27 mln złotych, jest wielkim freskiem historycznym o jednej z osiemnastu najważniejszych, zdaniem lorda Edgara D’Abernona, bitew w dziejach świata.

Już ponad pół miliona Polaków obejrzało przezabawną komedię animowaną „Gnomeo i Julia” i jest to najlepszy wynik spośród wszystkich animowanych bajek, które pojawiły się w tym roku na dużym ekranie. Ta tocząca się wśród krasnali ogrodowych, historia największej miłości wszech czasów, okazała się hitem nie tylko wśród najmłodszej widowni.

Poprzednia produkcja Sławomira Kryńskiego - „To nie tak jak myślisz, kotku” - przyciągnęła do kin blisko milion widzów, uwodząc publiczność oryginalnością, humorem i brawurową grą doskonale dobranych aktorów. W nowej komedii, zatytułowanej "Pokaż kotku, co masz w środku", Sławomir Kryński z właściwym sobie poczuciem humoru kolejny raz sięga po temat kłamstwa i niewierności w relacjach damsko-męskich, w lekki i bezpretensjonalny sposób bawiąc się naszą skłonnością do oszukiwania.

Już 15 lipca na ekrany polskich kin wchodzi rewelacyjnie przyjęta przez amerykańską krytykę komedia romantyczna "Debiutanci" z Ewanem McGregorem ("Autor widmo") w roli głównej. Partneruje mu nowa gwiazda francuskiego kina Melanie Laurent ("Bękarty wojny") oraz Christopher Plummer ("Parnassus"). Scenariusz filmu oparty jest na autentycznej historii.

„Ciekawy film. Nastraszył mnie trochę Jacek Bromski tymi zagrożeniami wokół. Dobrze się oglądało. Dobry film” – tak o filmie Uwikłanie mówi zdobywca Oscara, wybitny scenograf Allan Starski. Najnowszy thriller Jacka Bromskiego wywołał niemałe poruszenie zarówno wśród krytyków jak i publicystów. „Uwikłanie jest klasyczną szaradą, filmem adresowanym do nie nastoletniej, inteligenckiej, starszej publiczności, która chętnie obejrzy obsadzonych wbrew stereotypowi aktorów.

Kroniki kryminalne to niewyczerpane źródło inspiracji dla filmowców. Zawarte w nich historie nie są jednak wyłącznie domeną kina sensacyjnego. Z bogactwa policyjnych archiwów korzystają także twórcy komedii. Przekonuje o tym Magdalena Łazarkiewicz, reżyserka „Maratonu tańca”, która w gronie bohaterów swego filmu umieściła parę złodziejaszków przebranych w habity.

Marian Dziędziel nagrodzony za rolę w „Krecie”; film "Czarny Czwartek. Janek wiśniewski padł" ze specjalnym wyróżnieniem jury. Zakończony w sobotę 36. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni przyniósł wyróżnienia dla dwóch filmów dystrybuowanych przez firmę Kino Świat. Nagrodę za najlepszą drugoplanową rolę męską otrzymał Marian Dziędziel, za kreację w thrillerze "Kret" Rafaela Lewandowskiego.

Na zakończonym właśnie Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Marcin Dorociński otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora. Międzynarodowe jury doceniło jego rolę w "Róży" Wojciecha Smarzowskiego. Tymczasem już od piątku będzie można zobaczyć w kinach erotyczny dramat "Kobieta, która pragnęła mężczyzny", odsłaniający zupełnie nowe oblicze jednego z najciekawszych polskich aktorów.

Już dawno nie było w Polsce filmu, który tak spolaryzowałby widzów i to niekoniecznie krytyków filmowych, na co dzień obcujących z X muzą. Mowa o ekranizacji bestsellerowej powieści Zygmunta Miłoszewskiego „Uwikłanie”, która właśnie trafiła do kin. Tym razem jednak, to nie misterna intryga kryminalna stała się przyczynkiem gorących polemik.

To on inspirował Warhola i Watersa, nie odwrotnie. To w jego pracach pojawiła się tak później przez nich rozsławiona estetyka radykalnego campu operująca otwartą seksualnością. Był performerem, reżyserem, fotografem, aktorem, artystą totalnym, wywrotowcem i idealistą wierzącym w oczyszczające działanie sztuki – pisze Karolina Kosińska w „Przewodniku festiwalowicza”, dodatku do tygodnika „Polityka”.

Joanna to trzydziestoletnia dziennikarka, dowiaduje się, że jej matka jest ciężko chora, rzuca wszystko i jedzie do rodzinnego miasta. Łukasz to silny, zdecydowany, pełen energii młody mężczyzna, który szuka własnej drogi. Próbuje dostrzec wokół siebie znaki i podąża za nimi. A znaki prowadzą do Joanny – kobiety której nie zna.

Reżyser Marek Koterski, twórca filmów „Dzień świra” i „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, powraca do zapalnego tematu relacji damsko-męskich. „Baby są jakieś inne” to najnowsza rozprawa arcymistrza słownego humoru ze stereotypowymi opiniami na temat ról kobiet i mężczyzn oraz chwytliwym, acz coraz bardziej mylnym przekonaniem, kto z nas jest z Wenus, a kto wziął się z Marsa.