Film

ZNANI SĄ JUŻ LAUREACI POLSKICH NAGRÓD FILMOWYCH ORŁY 2011 NAGRÓD POLSKIEJ AKADEMII FLMOWEJ.
W Teatrze Polskim zakończyła się uroczysta gala transmitowana przez Program 2 Telewizji Polskiej.
„Gry wojenne”, film dokumentalny Dariusza Jabłońskiego o pułkowniku Kuklińskim zostanie pokazany na rozpoczętym właśnie festiwalu CINEQUEST w San Jose w Kalifornii. CINEQUEST to największy festiwal kina niezależnego w Ameryce Północnej. Podczas 13 dni trwania festiwalu pokazanych zostanie 200 filmów z różnych krajów. Do Doliny Krzemowej przybędzie ponad 600 filmowców z 44 państw świata. W ciągu 20 lat w festiwalu wzięło udział ponad 10 tysięcy artystów.
Robert De Niro, Bradley Cooper („Kac Vegas”) i wschodząca gwiazda młodego pokolenia Abby Cornish w mrocznym thrillerze o tajemniczym leku, który poszerza zdolności ludzkie. Wyobraź sobie narkotyk, który czyni Twój mózg niezwykle wydajnym i sprawia, że chłoniesz ogromną wiedzę. Narkotyk, który czyni cię nadzwyczaj skupionym, szybkim, sprawnym, a nawet atrakcyjnym. Narkotyk, dzięki któremu pokonujesz wszystkie ograniczenia.
(...) "Italiani" to wielkie artystyczne wydarzenie. Powstał film odważny, bezkompromisowy, eksperymentujący z formą. (...) Zamierzona teatralność, przeestetyzowanie to zapewne wynik współpracy scenariuszowej Łukasza Barczyka z Krzysztofem Warlikowskim. To też odwaga bezkompromisowych aktorów, wreszcie, zasługa doskonałych zdjęć Kariny Kleszczewskiej, podbijających tajemnicę na granicy dwóch światów: świata realnego i świata wyobrażeń.
W 1940 do sowieckiego łagru trafia Janusz, polski żołnierz, skazany za szpiegostwo na podstawie sfabrykowanych dowodów. W świecie gułagu, gdzie każdy walczy o przetrwanie, a litość jest najgorszym z grzechów, Janusz nie poddaje się panującej wśród więźniów atmosferze rezygnacji. Nie godzi się na nieludzkie traktowanie i mordercze warunki panujące w obozie. Nie przestaje wierzyć w możliwość ucieczki i powrót do domu.
Chociaż na planie ponad sześćdziesięciu filmów Allena pojawiały się największe gwiazdy współczesnego kina, to ulubiony bohater reżysera wcale nie wywodzi się z śmietanki Hollywood. Co więcej, nie jest on nawet człowiekiem. Tym wyjątkowym dla allenowskiej twórczości bohaterem jest bowiem miasto. Miasto, milczący obserwator kreślonych przez Mistrza opowieści.
Peter Weir, twórca filmów „Piknik pod wiszącą skałą” oraz „Pan i władca na krańcu świata”, przyjedzie do Polski w związku z polską premierą swojego najnowszego filmu z Colinem Farrellem i Edem Harrisem. „Niepokonani” („The Way Back”) to historia polskiej odwagi, którą zna cały świat. Peter Weir będzie gościem tegorocznej odsłony Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Off Plus Camera, w ramach którego 8 kwietnia w Krakowie odbędzie się uroczysta premiera filmu. Tego samego dnia film wejdzie na ekrany kin w całej Polsce.
Największy przebój hiszpańskiego kina ostatnich lat. Zbierający entuzjastyczne recenzje thriller twórców hitowego „Sierocińca” i „Labiryntu Fauna” to nastrojowy, a jednocześnie mrożący krew
w żyłach thriller, porównywany do “Milczenia owiec” i najlepszych dokonań Hitchcocka. Gdy w tajemniczych okolicznościach ginie piękna, odzyskująca po długiej chorobie wzrok Sara, jej siostra bliźniaczka Julia (w obie postaci wciele się Belén Rueda, znana z pamiętnych ról w „Sierocińcu” i “W stronę morza”) nie może uwierzyć w sugerowane przez policję samobójstwo.
Mam zaszczyt poinformować Państwa, ze 25 marca odbedzie sie premiera najnowszego filmu Przemysława Wojcieszka „Made in Poland”. Film ten jest próba eseju na temat polskiej schizofrenicznej mentalności, w której mieszają się romantyzm, mesjanizm, katolicyzm, lewicowe idee, zamiłowanie do buntu, kompleksy i poczucie zagrożenia. To próba opowieści o kompletnie skołowanych ludziach, którzy szukają sensu we współczesnym świecie i swoim własnym życiu.
Już w najbliższy piątek, 11 marca, w kinach pojawią się Marsjanie! A dokładnie bohaterowie filmu w 3D „Matki w mackach Marsa” – ci ziemscy, z 9-letnim chłopcem o imieniu Milo na czele, i ci marsjańscy, z budzącą postrach Nadzorczynią (w polskiej wersji językowej: Beata Tyszkiewicz) oraz buntowniczką zwaną Ki. Ta ostatnia w Polsce mówić będzie głosem Anny Cieślak (Małgosia w „Dlaczego nie!”, Aniela w „Ślubach panieńskich”).
Specjalnie dzisiaj mamy dla Was wyjątkowe zdjęcia z komedii „Los numeros”, która w kinach już 25 marca. Przypomnijmy, że jednego z najprzystojniejszych aktorów młodego pokolenia Leszka Żurka, znanego do tej pory polskiej publiczności z ról w poważnych filmach obyczajowych (jak np. „Mała Moskwa” czy „Mniejsze zło”) już 25 marca poznamy w komediowej odsłonie w filmie „Los numeros”.
Fani słynnej serii filmów grozy z lat 90. długo czekali na kontynuację cyklu, który był pomyślany początkowo jako trylogia. W powszechnej opinii krytyki i wielbicieli, seria ta na nowo zdefiniowała podgatunek „slasher” (ang. slash – „ciąć”) – opowieści, w których większość bohaterów, często nastoletnich, ginie w tajemniczych i makabrycznych okolicznościach. Cykl okazał się wielkim kasowym sukcesem, zarobił na całym świecie przeszło 500 milionów dolarów!
43 pseudonimów, 4 dzieci, 89 linii telefonicznych, 25 firm na całym świecie i ponad milion sprzedanych książek. Wśród jego wspólników byli członkowie Mafii, CIA, IRA oraz MI6. Fizyk jądrowy, koneser marihuany, szkolny nauczyciel, specjalista od prania brudnych pieniędzy, gentleman, recydywista i szpieg; gawędziarz, organizator wyjazdów, pisarz, filozof nauki, promotor zespołów rockowych, mówca, miłośnik gier planszowych i największy handlarz narkotykami na świecie...
W ramach cyklu Tematy Tabu, kontynuujemy blok: BYĆ KOBIETĄ. Pokażemy film „Lwica” w reż. Pablo Trapero. “Lwica” to jeden z głośniejszych argentyńskich obrazów ostatnich lat. Film otrzymał nominację w Cannes i był argentyńskim kandydatem do Oscara. Sukcesy filmu nie są przypadkowe – "Lwica" to nie tylko fascynujące studium kobiecej psychiki, ale także pełen napięcia thriller plus wspaniałe aktorskie kreacje Martiny Gusman i Elli Medeiros. Serdecznie zapraszamy!
Gośćmi uroczystej premiery "Italiani", najnowszego filmu Łukasza Barczyka, będą reżyser, a także Krzysztof Warlikowski, Renate Jett, Jacek Poniedziałek i aktorzy Nowego Teatru.
Wytwórnia Warner Bros. Pictures, ogłosiła 1 marca w Londynie, że światowa premiera ostatniej części serii filmów o Harrym Potterze, czyli Harry Potter i Insygnia Śmierci: część II, odbędzie się w Londynie na Trafalgar Square i Leicester Square dnia 7 lipca 2011 r. Będzie to pierwsze takie wydarzenie filmowe na Trafalgar Square, w tej niezwykle charakterystycznej scenerii, stanowiącej niezapomniane tło dla jednej z największych premier filmowych, jakie kiedykolwiek odbyły się w stolicy.
11 marca na ekrany w Polsce wejdzie film „Matki w mackach Marsa” (w polskiej wersji językowej), w reżyserii doświadczonego animatora Simona Wellsa, wspomaganego przez producenta Roberta Zemeckisa („Straszny dom”, „Beowulf”, „Opowieść wigilijna”). Zemeckis znany jest z zamiłowania do technicznych nowinek.
"Dom chłopców" to opowiedziana z pasją, dramatyczna historia Franka, 18-letniego licealisty z Luksemburga, który wiedziony chęcią przygód, łatwego życia i całonocnej zabawy ucieka do Amsterdamu. Zatrudnia się w klubie ze striptizem. Trafia na niekończącą się imprezę z doskonałą muzyką, dużą ilością alkoholu, namiętnego tańca i seksu. Akcja rozgrywa się w roku 1984 i dokumentuje ciemną kartę początków epidemii AIDS, w taki sposób, by przerażające obrazy obudziły odbiorców i stały się sygnałem alarmowym dla obecnych pokoleń.
Trzydziestopięcioletni aktor w roli dziewięcioletniego bohatera na Marsie! Milo ma dziewięć lat, zaczytuje się komiksami, uwielbia historie o zombie i pasjami skacze po łóżku. To oczywiste, że nie ma czasu na jedzenie warzyw i pomaganie rodzicom!
„EWA” to historia prawdziwej miłości, tak prawdziwej, że trudno w nią uwierzyć. Poruszający film o silnych relacjach emocjonalnych między kobietą i mężczyzną, którzy muszą żyć normalnie w nienormalnych warunkach.” W głównych rolach wystąpili: Barbara Lubos-Święs, Andrzej Mastalerz oraz Anna Guzik, Aleksandra Popławska, Robert Talarczyk.
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności