Film

Już w najbliższy piątek, 11 marca, w kinach pojawią się Marsjanie! A dokładnie bohaterowie filmu w 3D „Matki w mackach Marsa” – ci ziemscy, z 9-letnim chłopcem o imieniu Milo na czele, i ci marsjańscy, z budzącą postrach Nadzorczynią (w polskiej wersji językowej: Beata Tyszkiewicz) oraz buntowniczką zwaną Ki. Ta ostatnia w Polsce mówić będzie głosem Anny Cieślak (Małgosia w „Dlaczego nie!”, Aniela w „Ślubach panieńskich”).
Specjalnie dzisiaj mamy dla Was wyjątkowe zdjęcia z komedii „Los numeros”, która w kinach już 25 marca. Przypomnijmy, że jednego z najprzystojniejszych aktorów młodego pokolenia Leszka Żurka, znanego do tej pory polskiej publiczności z ról w poważnych filmach obyczajowych (jak np. „Mała Moskwa” czy „Mniejsze zło”) już 25 marca poznamy w komediowej odsłonie w filmie „Los numeros”.
Fani słynnej serii filmów grozy z lat 90. długo czekali na kontynuację cyklu, który był pomyślany początkowo jako trylogia. W powszechnej opinii krytyki i wielbicieli, seria ta na nowo zdefiniowała podgatunek „slasher” (ang. slash – „ciąć”) – opowieści, w których większość bohaterów, często nastoletnich, ginie w tajemniczych i makabrycznych okolicznościach. Cykl okazał się wielkim kasowym sukcesem, zarobił na całym świecie przeszło 500 milionów dolarów!
43 pseudonimów, 4 dzieci, 89 linii telefonicznych, 25 firm na całym świecie i ponad milion sprzedanych książek. Wśród jego wspólników byli członkowie Mafii, CIA, IRA oraz MI6. Fizyk jądrowy, koneser marihuany, szkolny nauczyciel, specjalista od prania brudnych pieniędzy, gentleman, recydywista i szpieg; gawędziarz, organizator wyjazdów, pisarz, filozof nauki, promotor zespołów rockowych, mówca, miłośnik gier planszowych i największy handlarz narkotykami na świecie...
W ramach cyklu Tematy Tabu, kontynuujemy blok: BYĆ KOBIETĄ. Pokażemy film „Lwica” w reż. Pablo Trapero. “Lwica” to jeden z głośniejszych argentyńskich obrazów ostatnich lat. Film otrzymał nominację w Cannes i był argentyńskim kandydatem do Oscara. Sukcesy filmu nie są przypadkowe – "Lwica" to nie tylko fascynujące studium kobiecej psychiki, ale także pełen napięcia thriller plus wspaniałe aktorskie kreacje Martiny Gusman i Elli Medeiros. Serdecznie zapraszamy!
Gośćmi uroczystej premiery "Italiani", najnowszego filmu Łukasza Barczyka, będą reżyser, a także Krzysztof Warlikowski, Renate Jett, Jacek Poniedziałek i aktorzy Nowego Teatru.
Wytwórnia Warner Bros. Pictures, ogłosiła 1 marca w Londynie, że światowa premiera ostatniej części serii filmów o Harrym Potterze, czyli Harry Potter i Insygnia Śmierci: część II, odbędzie się w Londynie na Trafalgar Square i Leicester Square dnia 7 lipca 2011 r. Będzie to pierwsze takie wydarzenie filmowe na Trafalgar Square, w tej niezwykle charakterystycznej scenerii, stanowiącej niezapomniane tło dla jednej z największych premier filmowych, jakie kiedykolwiek odbyły się w stolicy.
11 marca na ekrany w Polsce wejdzie film „Matki w mackach Marsa” (w polskiej wersji językowej), w reżyserii doświadczonego animatora Simona Wellsa, wspomaganego przez producenta Roberta Zemeckisa („Straszny dom”, „Beowulf”, „Opowieść wigilijna”). Zemeckis znany jest z zamiłowania do technicznych nowinek.
"Dom chłopców" to opowiedziana z pasją, dramatyczna historia Franka, 18-letniego licealisty z Luksemburga, który wiedziony chęcią przygód, łatwego życia i całonocnej zabawy ucieka do Amsterdamu. Zatrudnia się w klubie ze striptizem. Trafia na niekończącą się imprezę z doskonałą muzyką, dużą ilością alkoholu, namiętnego tańca i seksu. Akcja rozgrywa się w roku 1984 i dokumentuje ciemną kartę początków epidemii AIDS, w taki sposób, by przerażające obrazy obudziły odbiorców i stały się sygnałem alarmowym dla obecnych pokoleń.
Trzydziestopięcioletni aktor w roli dziewięcioletniego bohatera na Marsie! Milo ma dziewięć lat, zaczytuje się komiksami, uwielbia historie o zombie i pasjami skacze po łóżku. To oczywiste, że nie ma czasu na jedzenie warzyw i pomaganie rodzicom!
„EWA” to historia prawdziwej miłości, tak prawdziwej, że trudno w nią uwierzyć. Poruszający film o silnych relacjach emocjonalnych między kobietą i mężczyzną, którzy muszą żyć normalnie w nienormalnych warunkach.” W głównych rolach wystąpili: Barbara Lubos-Święs, Andrzej Mastalerz oraz Anna Guzik, Aleksandra Popławska, Robert Talarczyk.
Głośny dokument "INSIDE JOB" Charlesa Fergusona, zdobywca tegorocznego Oscara w kategorii "Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny", znajdzie się w programie tegorocznego festiwalu PLANETE DOC. Film zawalczy o nagrodę główną Millennium Award i będzie jednym z hitów sekcji "Nauki polityczne", w której zostaną zaprezentowane najlepsze filmy dokumentalne ostatniego roku poświęcone bieżącym tematom politycznym i społecznym.
„Młyn i Krzyż” to jeden z najbardziej oryginalnych i innowacyjnych filmów, łączący malarską kunsztowność starych mistrzów z najnowszymi osiągnięciami technik cyfrowych. W rolach głównych występują Rutger Hauer, który wcielił się w postać samego Bruegla, Michael York zagrał kolekcjonera obrazów, oraz Charlotte Rampling jako Maria. Majewskiemu udało się wprawić w ruch martwy obraz.
Stała się rzecz straszliwa – „Matki w mackach Marsa”! Misja ratunkowa rozpoczyna się w piątek 11 marca w kinach Orange IMAX. Wraz z chłopcem o imieniu Milo wszystkie dzieciaki i ich ojcowie wyruszą statkiem kosmicznym na sąsiadującą z Ziemią planetę i spróbują ocalić swoje mamy przed Marsjanami!
"Ludzie Boga", kameralny film oparty na prawdziwej historii mnichów z klasztoru w Algierii, najpierw podbił serca jurorów w Cannes, potem europejskiej publiczności (także polskiej - już ponad 70 tys. widzów zobaczyło go w kinach), a teraz Francuskiej Akademii Filmowej.
W 1940 do sowieckiego łagru trafia Janusz, polski żołnierz, skazany za szpiegostwo na podstawie sfabrykowanych dowodów. W świecie gułagu, gdzie każdy walczy o przetrwanie, a litość jest najgorszym z grzechów, Janusz nie poddaje się panującej wśród więźniów atmosferze rezygnacji. Nie godzi się na nieludzkie traktowanie i mordercze warunki panujące w obozie. Nie przestaje wierzyć w możliwość ucieczki i powrót do domu.
Od 1 kwietnia będziemy oglądać w Polsce nowy film Sofii Coppoli – „Somewhere. Między miejscami”. Córka słynnego Francisa Forda Coppoli od lat należy do czołówki amerykańskich reżyserów młodego pokolenia. Największy sukces artystyczny (Oscar za scenariusz) i kasowy odniosła kameralnym filmem „Między słowami” ze Scarlett Johansson i Billem Murrayem.
Reżyserka Sofia Coppola przyzwyczaiła nas, że w jej filmach („Przekleństwa niewinności, „Między słowami”, „Maria Antonina”) aktorzy pokazują pełnię swoich możliwości. Nie inaczej jest w „Somewhere. Między miejscami” (w kinach od 1 kwietnia). Rolę jedenastoletniej Cleo zagrała tu Elle Fanning („Babel”, „Droga do przebaczenia”, „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”), kolejne „złote dziecko” – jak ogłosił „The New York Times” – a przy tym młodsza siostra dziecięcej gwiazdy Dakoty Fanning („Człowiek w ogniu”, saga „Zmierzch”).
Najnowsza komedia Woody’ego Allena to miłosny trójkąt gwiazd kina i historia serii przypadkowych romansów, które prowadzą do zabawnych komplikacji. Po zmysłowej wycieczce do Hiszpanii („Vicky Cristina Barcelona”) i bawiącym do łez powrocie do Nowego Jorku („Co nas kręci, co nas podnieca”), mistrz komedii rozpala namiętnościami rozważny i romantyczny Londyn! Pożądanie, wielkie ambicje i zaskakujące obsesje wywrócą do góry nogami świat pozornie chłodnych londyńczyków.
Podczas 83. edycji nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej JAK ZOSTAĆ KRÓLEM zdetronizował konkurencję, zdobywając Oscary w najbardziej prestiżowych kategoriach – dla najlepszego filmu, reżysera, scenariusza oryginalnego i aktora pierwszoplanowego. Brytyjska produkcja święci triumfy kasowe na całym świecie. W samym USA JAK ZOSTAĆ KRÓLEM ma już na koncie 114 milionów dolarów.
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności