Film

"Italiani", najnowszy film w reżyserii Łukasza Barczyka, zostanie zaprezentowany podczas towarzyszących festiwalowi filmowemu w Berlinie targów filmowych, jednych z największych w Europie. Pokaz dla przedstawicieli branży filmowej i dziennikarzy odbędzie się w środę 16 lutego o 11.00 w DBBF-Kino.
Według bukmacherów w tym roku najpoważniejszymi kandydatkami do Oscara za najlepszą rolę żeńską są Natalie Nortman i Annette Bening. Stawiając 1 dolara na tę pierwszą można zarobić zaledwie 10 centów, za prawidłowe wytypowanie tej drugiej już 3 dolary i 50 centów. Reszta kontrkandydatek do prestiżowej nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej jest daleko w tyle (co znaczy, że ryzykując postawienie na nie można zarobić już całkiem spore pieniądze). Natalie Portman zachwyciła niełatwą, ale bardzo efektowną rolą w "Czarnym łabędziu" Darrena Aronofsky'ego. Jej ekranowa przemiana robi wrażenie.
Już 18 marca w kinach pojawi się nowy film Wiesława Saniewskiego – „Wygrany”. W roli Olivera, gwiazdy światowej pianistyki, występuje młody amerykański aktor polskiego pochodzenia Paweł Szajda. Publiczność w naszym kraju pamięta go z debiutu filmowego „Pod słońcem Toskanii”, w którym wystąpił obok Diane Lane. Dla rodzimego kina odkrył go Andrzej Wajda; Szajda zagrał jedną z głównych ról w „Tataraku”, u boku Krystyny Jandy.
Najpierw była powieść „London Boulevard” (2001, w Polsce wydana kilka dni temu nakładem G+J, pod tytułem „Londyński bulwar”), autorstwa cenionego twórcy kryminałów, Irlandczyka Kena Bruena. Jej główny bohater to Mitchell, który po 3-letniej odsiadce słyszy od naczelnika więzienia: „Wrócisz tu” – i postanawia, że nigdy już nie trafi za kraty.
Erotyczny dramat z Marcinem Dorocińskim i duńską aktorką, Sonją Richter w rolach głównych. Opowieść o świecie kobiecych fantazji i erotycznych pragnień. Bohaterką jest młoda Dunka - uznana artystka, fotograf mody, żyjąca wciąż na walizkach, między kolejnymi sesjami na całym świecie. Spotkany przypadkowo w Paryżu mężczyzna (Marcin Dorociński) budzi w niej niezwykle silną namiętność. Intensywność tego romansu sprawia, że sens całego jej dotychczasowego życia staje pod znakiem zapytania.
Olivier (Ewan McGregor) prowadzi poukładane życie i uważa, że nic nowego i niespodziewanego już mu się nie przydarzy. I właśnie wtedy jego 75-letni ojciec (Christopher Plummer) postanawia wyznać mu prawdę, którą ukrywał przez całe życie – jest gejem. Ta informacja to dla Oliviera szok, ale pozwala mu on na nowo zbudować zaniedbaną relację z najbliższym człowiekiem, którego jak się okazało zupełnie nie znał.
Najnowszy film Pedro Almodóvara, niekwestionowanego mistrza współczesnego kina. Po raz pierwszy w swojej karierze twórca Wszystko o mojej matce sięgnął po materiał literacki i przygotował scenariusz na podstawie powieści Tarantula Thierry'ego Jonqueta. Książka opowiada o chirurgu plastycznym, który trzyma w zamknięciu w swoim mieszkaniu piękną Ewę. Kim jest tajemnicza kobieta? Jakie stosunki łączą ją z lekarzem? Prawda okaże się bardziej szokująca niż najśmielsze przypuszczenia.
Nowa adaptacja klasycznej brytyjskiej powieści, wielokrotnie przenoszonej na kinowy ekran. Tym razem za kamerą Wichrowych wzgórz stanęła Andrea Arnold, jedna z najlepszych współczesnych reżyserek, mająca w dorobku nagradzane filmy Red Road i Fish Tank. Wydane po raz pierwszy w 1847 roku Wichrowe wzgórza autorstwa Emily Brontë są opowieścią o wielkiej i niszczącej sile namiętności. Catherine Earnshaw, panna z dobrego domu, kocha z wzajemnością Heathcliffa, człowieka niższego stanu.
Kolejny po głośnym, prowokacyjnym Antychryście film Larsa von Triera. Tym razem autor Przełamując fale i Tańcząc w ciemnościach pragnie zrealizować bardzo osobiste, psychologiczne kino katastroficzne i piękny film o końcu świata. Głównymi bohaterkami Melancholii są dwie siostry grane przez Kirsten Dunst i Charlotte Gainsbourg. Młodsza wychodzi właśnie za mąż, gdy okazuje się, że do Ziemi niebezpiecznie zbliża się inna planeta, grożąc końcem świata.
Usłużna gospodyni, przykładna żona i troskliwa matka – oto Maria del Carmen, mieszkanka Buenos Aires. Jej synowie są już niemal dorośli, a małżeństwo całkiem znośne, choć dalekie od idealnego. Jednak za sprawą urodzinowego prezentu – puzzli z portretem Nefretete – Maria niespodziewanie odkrywa nowy świat przyjemności i talent, o którego istnieniu nie miała pojęcia...
Dzięki objazdowemu Kinu Orange film dostępny będzie także w miastach, w których nie ma kin stacjonarnych! Kino Orange - wspólny projekt firmy Outdoor Cinema i marki Orange, przygotowany specjalnie dla miast i miejscowości, w których nie ma działających kin stacjonarnych - do czerwca 2011 roku odwiedzi ponad 100 miejscowości, w których pokazuje hity i nowości filmowe. Na film "Ludzie Boga" zapraszamy do Kina Orange - największego kina objazdowego w Polsce!
www.kinoorange.pl
Miniony weekend przyniósł spektakularne otwarcie JAK ZOSTAĆ KRÓLEM w Polsce. Brytyjską komedię obejrzało 86 614 widzów, co pozwoliło filmowi osiągnąć lepszy wynik względem innych oscarowych konkurentów. Klucz do sukcesu i popularności obrazu T. Hoopera to w dużej mierze zasługa niezwykłego scenariusza, opartego na autentycznych wydarzeniach i losach prawdziwych postaci.
Suzanne (Catherine Deneuve) jest żoną bogatego przemysłowca, który żelazną ręką kieruje fabryką parasolek. Swoją żonę sprowadził do roli uległej pani domu, która skrzętnie wypełnia codzienne obowiązki i służy mu jako luksusowa ozdoba.
Największy przebój hiszpańskiego kina ostatnich miesięcy. Zbierający entuzjastyczne recenzje thriller twórców hitowego „Sierocińca” i Guillermo Del Toro, reżysera „Hellboya” i „Labiryntu Fauna”. Belen Rueda (Sierociniec) w roli kobiety, która badając sprawę tajemniczej śmierci siostry bliźniaczki, wpada na trop ponurej tajemnicy.
Już w piątek 11 lutego rozpocznie się eksploracja niezwykłego podwodnego świata, zamieszkanego przez monstrualne stworzenia, które sprawowały władzę na naszej planecie na długo przed dominacją dinozaurów. „Sea Rex 3D. Podróż do prehistorycznego świata” wpływa na gigantyczne ekrany kin Orange IMAX!
Mamy przyjemność poinformować, że TVN rozpoczął prace na planie najnowszego filmu fabularnego „Listy do M.”. Ten projekt to ciepła, komedia obyczajowa osadzona w czasie świąt Bożego Narodzenia. Do pracy udało się zaprosić wyjątkową obsadę: Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska, Piotr Adamczyk, Agnieszka Dygant, Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński, Kasia Zielińska, Wojtek Malajkat, Agnieszka Wagner, Beata Tyszkiewicz, Kasia Bujakiewicz, Leonard Pietraszek, Julia Wróblewska.
Scenariusz na podstawie historii zdobywcy Złotej Palmy w Cannes – Cristiana Mungiu („4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni”). Specjalna Nagroda Jury Konkursu Międzynarodowego za „Najlepszy scenariusz”, Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej FIPRESCI, Wyróżnienie Jury Ekumenicznego, Wyróżnienie Jury dla „Najlepszej aktorki” na 26. Warszawskim Festiwalu Filmowym 2010
15 kwietnia 2011 na ekrany kin trafi laureat Nagrody Publiczności 26. Warszawskiego Festiwalu Filmowego – film SOUND OF NOISE, który w Polsce będzie dystrybuowany pod tytułem NIEŚCISZALNI. Nadchodzi najgłośniejsza komedia wszech czasów!
Głęboko w górach Ozark, w środkowej części USA, żyją ludzie, którzy przestrzegają jednej reguły: nie wychylać się. Wiodą surowy byt wypełniony lokalnymi zwyczajami, dialektem i muzyką.
Grupa płetwonurków wyrusza na ekspedycję do największego systemu jaskiń na świecie. To ostatnie nieodkryte miejsce, nazywane matką wszystkich jaskiń. Zabójcze piękno głębin kryje w sobie wielkie niebezpieczeństwo – jeden błąd może spowodować nieodwracalne skutki. Nikt nie dowie się, że ktokolwiek, kiedykolwiek tam był.
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności