
Zdobywca Oscara, Nicolas Cage oraz charyzmatyczny Ron Perlman w filmie reżysera, takich kultowych obrazów jak Kalifornia i 60 sekund. Epickie sceny bitewne w samym sercu brutalnego średniowiecza. Po latach zaciętych walk dwaj wojownicy wracają do domu, gdzie zostają tylko zniszczenie, strach i głód. Starszyzna uznaje, że winę za czarną plagę, która ogarnęła miasto, ponosi młoda czarownica.

Psychologiczny obraz, motywy flamenco, poetycka realizacja /oniryczne sceny podwodne/, świetna gra aktorska: Zuzanna Kanocz znana z filmu „Mężczyzna idealny” oraz Bronisław Wrocławski. Klara, jest młodą i utalentowaną baletnicą. Pewnego dnia otrzymuje kuszącą propozycje od światowej sławy choreografa. Proponuje jej wyjazd do innego kraju, gdzie miałaby się uczyć i przede wszystkim tańczyć w jednym z najlepszych zespołów baletowych. Klara czuje się jak w niebie, bo jej największe marzenie właśnie ma się spełnić.

Lukas Moodysson, twórca przeboju światowych festiwali FUCKING AMAL, przedstawia nowy film, porównywany z obrazami BABEL i 21 GRAMÓW. Olśniewająca podróż do trzech zakątków świata, w którym największe namiętności współczesnego człowieka - miłość i pieniądze - nie znają granic.

Stephen Frears jest znany z tego, że jest odkrywcą nowych talentów, tworzącym swoim współpracownikom niezwykłą atmosferę do pracy. "Stephen bardzo często zmienia swój styl, robi kompletnie niespodziewane rzeczy" - mówiła o pracy z reżyserem Gemma Arterton, gwiazda "Tamary i mężczyzn". "Tym razem wziął na warsztat komedię, rzecz zupełnie inną niż jego ostatnie projekty.

4 piękne kobiety... I meksykański mafioso ( Diego Luna). Aurora odsiaduje wyrok za nieudany napad rabunkowy. Współsprawczynie są na wolności. Ana, jej siostra, Gloria i Paloma. Cztery kobiety, dla których życie nigdy nie było łaskawe. Ana jest prostytutką, ważne są dla niej pieniądze. To dlatego zgodziła się wyjść za Felixa –niebezpiecznego i potężnego handlarza narkotykami, który się w niej zakochał.

Niewiele osób wie, że najnowszy film słynnego Stephena Frearsa, obyczajowa komedia "Tamara i mężczyźni", jest adaptacją popularnej powieści graficznej autorstwa Posy Simmonds. Komiks, który początkowo ukazywał się w odcinkach w "The Guardian", jest z kolei współczesną wariacją na temat książki "Z dala od zgiełku" Thomasa Hardy’ego, klasyka angielskiej literatury.

„Mówi się, że w Jerozolimie mędrcy popadają w szaleństwo, a szaleńcy stają się jeszcze bardziej szaleni”. Ten aforyzm francuskiego pisarza Jeana Lartéguy’a pozostaje nadal aktualny w Świętym Mieście - jednym z najbardziej niezwykłych miejsc na świecie. Miasto na styku kultur, przejście graniczne z Zachodu na Wschód.

Katarzyna Figura („Żurek”, „Zemsta”, „Pianista”) pracuje nad kolejną rolą, która z całą pewnością zapadnie widzom w pamięć. W filmie „Yuma”, w reż. Piotra Mularuka, gra uwodzicielską Halinkę, kobietę o złotym sercu, a jednocześnie burdelmamę, która de facto rządzi całą okolicą. A okolica ta to Brzegi, przygraniczne miasteczko nad Odrą, gdzie kilka lat po upadku komuny kwitnie „juma” – kradzieże w sklepach po „lepszej”, a w każdym razie bogatszej, stronie granicy.

Bywają bardzo dobre komedie romantyczne i bardzo dobre czarne komedie. "Cudowne lato", to mix obu gatunków. Juror konkursu Hartley-Merrill, na którym nagrodzono scenariusz „Cudownego lata”, nazwał ten film żartobliwie „czarną komedią romantyczną” i trafił w sedno. Bawi romantyczna historia miłosna miejscowej brzyduli i przezabawna rywalizacja dwóch zakładów świadczących usługi w branży pogrzebowej.

Epickie sceny bitewne w samym sercu brutalnego średniowiecza. Po latach zaciętych walk dwaj wojownicy wracają do domu, gdzie zostają tylko zniszczenie, strach i głód. Starszyzna uznaje, że winę za czarną plagę, która ogarnęła miasto, ponosi młoda czarownica. Zapada decyzja, że jedyną szansą na przywrócenie ładu jest wykonanie starożytnego rytuału, który wyplewi przekleństwo z ich ziemi. Mężczyźni muszą eskortować wiedźmę do dalekiego klasztoru.

28 stycznia na ekrany kin wchodzi film „Pewien dżentelmen” Reżyseria: Hans Petter Moland. Film był nominowany do Złotego Niedźwiedzia - udział w Konkursie Głównym Międzynarodowy Festiwal Berlinale 2010 oraz zdobył Nagrodę Specjalną czytelników 'Berliner Zeitung' - wyróżnienie specjalne (Hans Petter Moland).

Produkowany przez Mañanę nowy film Jacka Borcucha znalazł się w selekcji najstarszego w świecie marketu koproducenckiego CineMart, towarzyszącego MFF Rotterdam. CineMart pozostaje obok Berlinale Co-Production Market i canneńskiego L'Atelier najbardziej prestiżowym miejscem prezentacji projektów w fazie produkcji.

Od 26 grudnia zapraszamy do kina KULTURA na „Tetro” w reżyserii Francisa Forda Coppoli. Nakręcony w wyrazistej czerni i bieli, dzięki czemu każdy ważny dla fabuły szczegół znajduje swoją drogę do oka widza, "Tetro" ogląda się z niesłychaną przyjemnością.... Dariusz Kuźma, Stopklatka.pl.

„Weekend” Cezarego Pazury, to komedia gangsterska opowiadająca o dwóch zwariowanych dniach z życia Maxa (Paweł Małaszyński) i Guli (Michał Lewandowski). Ci dwaj przystojni gangsterzy, przez dwie tajemnicze walizki wplączą się w największą zadymę w mieście. „Big deal” będą chcieli zrobić nie tylko błyskotliwi gangsterzy, ale również nowy gang Cyganów, Norman (Paweł Wilczak) i seksowna kilerka Maja (Małgorzata Socha).

Po 28 latach fani kultowego filmu „TRON” doczekali się kontynuacji – film „TRON: Dziedzictwo”, zrealizowany w technologii 3D, wejdzie na nasze ekrany 31 grudnia.

Klara, jest młodą i utalentowaną baletnicą. Pewnego dnia otrzymuje kuszącą propozycje od światowej sławy choreografa. Proponuje jej wyjazd do innego kraju, gdzie miałaby się uczyć i przede wszystkim tańczyć w jednym z najlepszych zespołów baletowych. Klara czuje się jak w niebie, bo jej największe marzenie właśnie ma się spełnić. Niestety jej chłopak Tomas, młody, odnoszący sukcesy biznesmen, nie podziela jej entuzjazmu i odchodzi. Klara nie chce rezygnować ze swoich planów, jednak nagły wypadek niweczy jej marzenia na karierę za granicą.

Wczoraj Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej ogłosiło nominacje do swojej nagrody - prestiżowych Złotych Globów. Jednym z filmów, które ma szanse na statuetki w największej liczbie kategorii jest "Wszystko w porządku" Lisy Cholodenko z Annette Bening i Julianne Moore w rolach głównych.

6 nominacji do Złotych Globów dla filmu „Fighter”! Wczoraj ogłoszono listę filmów oraz seriali nominowanych do Złotych Globów. Pośród nich znajdują się aż dwa tytuły dystrybuowane przez Monolith Films. Są to: „Fighter” (6 nominacji) oraz „RED” (1 nominacja).

Brytyjski film ma szansę na zwycięstwo w aż siedmiu kategoriach! Będzie ubiegał się o tytuł najlepszego filmu, a także o nagrody za najlepszy scenariusz, reżyserię i muzykę. Nominowano również występujących w nim aktorów Colina Firtha, Geoffreya Rusha i Helen Bonham Carter. To kolejne wyróżnienia na koncie JAK ZOSTAĆ KRÓLEM. Oscarowy faworyt cieszy się już mianem najbardziej utytułowanego brytyjskiego filmu 2010 roku, został nagrodzony na 35. MFF w Toronto, a także znalazł się na prestiżowej liście 10 najlepszych filmów roku magazynu Time.

W filmie MIĘDZY ŚWIATAMI Kidman, uchodząca za jedną z najbardziej niestrudzonych pracoholiczek Hollywood, powraca do aktorstwa po przerwie poświęconej na wychowanie swojej córki Sunday. Jej filmowy „come back” ujął krytyków i zapewnił Nicole nominację do Złotego Globu dla najlepszej aktorki.