Film

„Historia Roja” to pierwszy film fabularny zrealizowany w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. Reżyserem jest Jerzy Zalewski - autor filmów fabularnych „Czarne słońca”, „Gnoje” i dokumentalnych „Tata Kazika”, „Obywatel Poeta”. Scenariusz inspirowany jest dramatycznymi losami Mieczysława Dziemieszkiewicza, pseudonim „Rój” - młodego żołnierza polskiego podziemia antykomunistycznego i innych Żołnierzy Wyklętych. W roli tytułowej debiutujący na wielkim ekranie Krzysztof Zalewski-Brejdygant - utalentowany muzyk i wokalista.
9 października na ekrany polskich kin trafi „Panna Julia” (ang. „Miss Julie”) z Colinem Farrellem, Jessicą Chastain i Samanthą Morthon w rolach głównych. Film jest ekranizacją słynnej sztuki Augusta Strindberga opowiadającej pełną erotycznego napięcia historię miłosnego trójkąta. Reżyserii podjęła się Liv Ullmann – dwukrotnie nominowana do Oscara muza Ingmara Bergmana.
Takiej obsady jeszcze w Polsce nie widziano! Najpopularniejsza komedia ostatnich 25 lat powraca! Prezentujemy opis fabuły i pierwszy oficjalny zwiastun „Listy do M. 2”. A w nim gwiazdy „jedynki” i spektakularne obsadowe niespodzianki. To trzeba zobaczyć!
4 września w polskich kinach pojawi się komedia "Szkolna imprezka" w reżyserii Bory Dagtekina, twórcy hitu "Turecki dla początkujących". W roli głównej zobaczymy Elyasa M'Bareka, przystojnego aktora, którego popularność w Niemczech jest porównywalna do tej, którą cieszą się gwiazdy z Hollywood. Jego Fanpage, Instagram i Twitter są obserwowane przez tysiące użytkowników, a liczba odwiedzających stale rośnie!
25 września w kinach pojawi się nowy film familijny "Operacja Arktyka" w reżyserii Grethe Bøe-Waal. Czarująca i pięknie zrobiona opowieść o losach trójki rodzeństwa, która trafia na bezludną wyspę na Arktyce. Film jest adaptacją bestsellerowej książki dla dzieci, napisaną przez Leifa Hamrena w 1971 roku.
„Demon” to nowy film zdobywcy Srebrnych Lwów Festiwalu Filmowego w Gdyni – Marcina Wrony, autora głośnego „Chrztu” pokazywanego m.in. na prestiżowych festiwalach w San Sebastian i Toronto. W międzynarodowej koprodukcji, obok Itaya Tirana – gwiazdy nagrodzonego Złotym Lwem MFF w Wenecji i Europejską Nagrodą Filmową „Libanu”, plejada znakomitych polskich aktorów, m.in. Andrzej Grabowski, Adam Woronowicz, Tomasz Schuchardt i Cezary Kosiński, wspieranych przez młode pokolenie – Agnieszkę Żulewską („Bejbi blues”) i Tomasza Ziętka („Kamienie na szaniec”).
3 września rozpocznie się druga edycja projektu Narodowego Centrum Kultury „Kultura Dostępna w kinach”, w ramach której w każdy czwartek o godzinie 18:00, we wszystkich kinach Helios w Polsce oraz warszawskim kinie Iluzjon, odbywają się specjalne pokazy filmowe z biletami w cenie 10 złotych.
Nowy film Filipa Bajona, twórcy kinowych przebojów „Śluby panieńskie” i „Przedwiośnie” rzuca świeże spojrzenie na ponadczasową komedię „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, poruszając się między trzema planami czasowymi: początkiem XX wieku, rokiem 1954 a współczesnością. W doborowej obsadzie między innymi: Krystyna Janda, Katarzyna Figura, Maja Ostaszewska, Mateusz Kościukiewicz, Sonia Bohosiewicz, Katarzyna Herman i Olgierd Łukaszewicz. W kinach od 2 października.
„Hugo i łowcy duchów” to komediowa ekranizacja bestsellerowej serii książek Cornelii Funke. Film wejdzie do polskich kin już 11 września. Przedstawiamy sylwetkę autorki. Prezentujemy również oficjalny polski zwiastun oraz plakat filmu „Hugo i łowcy duchów”. Cornelia Funke urodziła się 10 grudnia 1958 roku w Dorsten w Niemczech. Jest uznaną na całym świecie autorką książek dla dzieci i młodzieży. Jej twórczość porównywana jest z dokonaniami J.K. Rowling – pisarki, która stworzyła postać Harry’ego Pottera. W 2005 roku amerykański magazyn „Time” umieścił Cornelię Funke na liście 100 najbardziej wpływowych osób obok samego Clinta Eastwooda czy Johnny’ego Deppa. W jaki sposób została pisarką?
Zlecono im zabójstwo najważniejszego policjanta w państwie! Marcin Kowalczyk, Krzysztof Stroiński, Piotr Głowacki i Andrzej Seweryn w spisku sięgającym najwyższych szczebli władzy. Wydarzenia, które wstrząsnęły Polską w zwiastunie thrillera „Anatomia zła”.
Gwiazda „Jesteś Bogiem” – Marcin Kowalczyk powraca na ekrany w doborowym towarzystwie Krzysztofa Stroińskiego, Piotra Głowackiego, Andrzeja Seweryna oraz wschodzącej gwiazdy młodego pokolenia Michaliny Olszańskiej. Scenariusz thrillera „Anatomia zła” zainspirowały najgłośniejsze sprawy kryminalne ostatnich lat. Nominowany do Złotych Lwów 40. Festiwalu Filmowego obraz Jacka Bromskiego trafi do szerokiej dystrybucji 18 września. Dziś prezentujemy jego oficjalny zwiastun.
W drugiej połowie 2016 roku na ekrany kin wejdzie „Nigdy tu już nie powrócę” – filmowy portret Tadeusza Kantora, twórcy teatru Cricot 2, wybitnego malarza, grafika, scenografa, reżysera i performera, uważanego za jednego z ostatnich wielkich awangardzistów XX wieku. W roli Tadeusza Kantora – zaskakujący niezwykłą metamorfozą Borys Szyc, laureat Złotych Lwów festiwalu w Gdyni oraz Polskiej Nagrody Filmowej – Orzeł. Film powstaje z okazji Roku Tadeusza Kantora ogłoszonego w 2015 r. przez UNESCO.
"Anioł" to libański kandydat do Oscara, stworzony przez debiutującego w fabule reżysera, Amina Dorę. Orientalna, słodka komedia, podbiła swoim ciepłem serca widzów z całego świata. Film obsypano nagrodami publiczności w Pusan, Mannheim-Heidelberg (i to w dwóch kategoriach!), a także w Warszawie na 21. Festiwalu Filmowym Wiosna Filmów. W polskich kinach pojawi się 21 sierpnia 2015 roku.
18 września do kin trafi „Czy naprawdę wierzysz?” (oryg. „Do you believe?”) - najnowsze dzieło scenarzystów i producentów budzącego na całym świecie emocje filmu „Bóg nie umarł”. W obsadzie plejada gwiazd, m.in. zdobywczyni Oscara i Złotego Globu Mira Sorvino („Jej wysokość Afrodyta”), nominowany do Oscara Sean Astin, czyli hobbit Sam z trylogii „Władca Pierścieni” oraz Cybill Shepherd – trzykrotna laureatka Złotego Globu. Prezentujemy oficjalny polski plakat filmu.
Co rozpoczął „Borat”, dokończy „Paryska dziwka i książę”! Porównywana do bezkompromisowych świrów z Jackass – aktorka i parodystka Camille Cottin – zabiera widzów w szokującą i arcyzabawną podróż do Londynu, gdzie planuje randkę z… księciem Harrym. Niegrzeczne wyczyny Cottin, w całości zarejestrowane ukrytą kamerą i okupione kilkukrotnym pobytem w areszcie (!), dały jej miano Sachy Barona Cohena w spódnicy i błyskawicznie podbiły serca kinomanów. Tryskający humorem, francuski seks w angielskim mieście był hitem wiosny nad Sekwaną. Bezczelną kpinę ze świata mody, mediów i celebrytów obejrzało tam ponad milion osób. „Paryska dziwka i książę” w kinach od 11 września 2015.
„Imperium robotów. Bunt człowieka” – przepełnione akcją i efektami specjalnymi widowisko science-fiction z udziałem gwiazd „Z Archiwum X” i „Iron Man 3”. Historia opowiedziana w filmie tak bardzo przypadła do gustu Brytyjczykom, że twórcy obrazu zapowiedzieli już serial telewizyjny poświęcony uniwersum wielkich robotów. Przygotujcie się na nieziemskie emocje – deklarują!
Jest tylko jeden taki szczyt. Jego sława dorównuje brawurze śmiałków, którzy próbują go zdobyć. Mount Everest. Najwyższy szczyt Ziemi. 18 września na ekranach kin zadebiutuje „Everest” – dramat katastroficzny w gwiazdorskiej obsadzie, jeden z najbardziej oczekiwanych filmów roku. Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, brawurowy, efektowny „Everest” to historia jednej z najtragiczniejszych wypraw w historii himalaizmu. Wszystko działo się w maju 1996 roku, kiedy jednego dnia w śniegach Mount Everestu zginęło 15 wspinaczy. W filmie zobaczymy m.in. Jake’a Gyllenhaala, Keirę Knightley, Josha Brolina, Jasona Clarke’a i Emily Watson.
W „Czego dusza zapragnie” główny bohater może mieć wszystko. Dosłownie wszystko, czego tylko zapragnie. Wystarczy, że skinie ręką. Może wskrzeszać zmarłych, zmienić swój wygląd, pozwolić psu mówić ludzkim głosem. Tylko jak ma wyrazić swoje życzenie, żeby ono się spełniło…? W tym właśnie upatrzyła swoją szansę na poznanie Ziemian Międzygalaktyczna Rada Istot Wyższych, wybierając losowo jednego przedstawiciela gatunku i oddając w jego ręce międzygalaktyczne moce. A skład Międzygalaktycznej Rady Istot Wyższych budzi szacunek. John Cleese, Terry Gilliam, Terry Jones, Michael Palin, Eric Idle zadbają o to, żeby wybranemu mieszkańcowi Ziemi nie było ławo korzystać z nowo nabytych mocy.
31 lipca w polskich kinach pojawi się pierwszy raz w cyfrowej jakości jeden z najlepszych i najgłośniejszych filmów Larsa Von Triera, "Przełamując fale". Od tego filmu rozbłysła gwiazda dwóch znakomitych aktorskich osobowości: pochodzącej z Wielkiej Brytanii Emily Watson oraz Duńczyka Stellana Skarsgårda.

Quentin Dupieux to reżyser i muzyk techno z Paryża występujący pod pseudonimem Mr. Oizo. W Polsce znany jest głównie jako twórca kultowego filmu „Mordercza opona”, który stał się sensacją festiwalu w Cannes w 2010 roku. Słynie z surrealizmu, minimalistycznej fabuły i ekscentrycznych bohaterów. Jest autorem teledysków oraz krótkich metraży. 7 sierpnia do kin wejdzie jego najnowszy film – „Reality” – opowiedziana z dużym humorem historia niczym z koszmaru sennego zanurzona w klimacie filmów klasy B.
Laureat pięciu nagród na festiwalu "Młodzi i Film" w Koszalinie, znakomity debiut Marcina Bortkiewicza "Noc Walpurgi" pojawi się w kinach już 25 września 2015 roku. W roli głównej zobaczymy Małgorzatę Zajączkowską, wybitną polską aktorkę, która ma w dorobku udział w hollywoodzkich produkcjach, m.in. w "Strzałach na Broadway'u" w reżyserii Woody'ego Allena, a także występowała u boku Glenn Close i Christophera Walkena.
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności