Film

W drugiej połowie 2016 roku na ekrany kin wejdzie „Nigdy tu już nie powrócę” – filmowy portret Tadeusza Kantora, twórcy teatru Cricot 2, wybitnego malarza, grafika, scenografa, reżysera i performera, uważanego za jednego z ostatnich wielkich awangardzistów XX wieku. W roli Tadeusza Kantora – zaskakujący niezwykłą metamorfozą Borys Szyc, laureat Złotych Lwów festiwalu w Gdyni oraz Polskiej Nagrody Filmowej – Orzeł. Film powstaje z okazji Roku Tadeusza Kantora ogłoszonego w 2015 r. przez UNESCO.
"Anioł" to libański kandydat do Oscara, stworzony przez debiutującego w fabule reżysera, Amina Dorę. Orientalna, słodka komedia, podbiła swoim ciepłem serca widzów z całego świata. Film obsypano nagrodami publiczności w Pusan, Mannheim-Heidelberg (i to w dwóch kategoriach!), a także w Warszawie na 21. Festiwalu Filmowym Wiosna Filmów. W polskich kinach pojawi się 21 sierpnia 2015 roku.
18 września do kin trafi „Czy naprawdę wierzysz?” (oryg. „Do you believe?”) - najnowsze dzieło scenarzystów i producentów budzącego na całym świecie emocje filmu „Bóg nie umarł”. W obsadzie plejada gwiazd, m.in. zdobywczyni Oscara i Złotego Globu Mira Sorvino („Jej wysokość Afrodyta”), nominowany do Oscara Sean Astin, czyli hobbit Sam z trylogii „Władca Pierścieni” oraz Cybill Shepherd – trzykrotna laureatka Złotego Globu. Prezentujemy oficjalny polski plakat filmu.
Co rozpoczął „Borat”, dokończy „Paryska dziwka i książę”! Porównywana do bezkompromisowych świrów z Jackass – aktorka i parodystka Camille Cottin – zabiera widzów w szokującą i arcyzabawną podróż do Londynu, gdzie planuje randkę z… księciem Harrym. Niegrzeczne wyczyny Cottin, w całości zarejestrowane ukrytą kamerą i okupione kilkukrotnym pobytem w areszcie (!), dały jej miano Sachy Barona Cohena w spódnicy i błyskawicznie podbiły serca kinomanów. Tryskający humorem, francuski seks w angielskim mieście był hitem wiosny nad Sekwaną. Bezczelną kpinę ze świata mody, mediów i celebrytów obejrzało tam ponad milion osób. „Paryska dziwka i książę” w kinach od 11 września 2015.
„Imperium robotów. Bunt człowieka” – przepełnione akcją i efektami specjalnymi widowisko science-fiction z udziałem gwiazd „Z Archiwum X” i „Iron Man 3”. Historia opowiedziana w filmie tak bardzo przypadła do gustu Brytyjczykom, że twórcy obrazu zapowiedzieli już serial telewizyjny poświęcony uniwersum wielkich robotów. Przygotujcie się na nieziemskie emocje – deklarują!
Jest tylko jeden taki szczyt. Jego sława dorównuje brawurze śmiałków, którzy próbują go zdobyć. Mount Everest. Najwyższy szczyt Ziemi. 18 września na ekranach kin zadebiutuje „Everest” – dramat katastroficzny w gwiazdorskiej obsadzie, jeden z najbardziej oczekiwanych filmów roku. Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, brawurowy, efektowny „Everest” to historia jednej z najtragiczniejszych wypraw w historii himalaizmu. Wszystko działo się w maju 1996 roku, kiedy jednego dnia w śniegach Mount Everestu zginęło 15 wspinaczy. W filmie zobaczymy m.in. Jake’a Gyllenhaala, Keirę Knightley, Josha Brolina, Jasona Clarke’a i Emily Watson.
W „Czego dusza zapragnie” główny bohater może mieć wszystko. Dosłownie wszystko, czego tylko zapragnie. Wystarczy, że skinie ręką. Może wskrzeszać zmarłych, zmienić swój wygląd, pozwolić psu mówić ludzkim głosem. Tylko jak ma wyrazić swoje życzenie, żeby ono się spełniło…? W tym właśnie upatrzyła swoją szansę na poznanie Ziemian Międzygalaktyczna Rada Istot Wyższych, wybierając losowo jednego przedstawiciela gatunku i oddając w jego ręce międzygalaktyczne moce. A skład Międzygalaktycznej Rady Istot Wyższych budzi szacunek. John Cleese, Terry Gilliam, Terry Jones, Michael Palin, Eric Idle zadbają o to, żeby wybranemu mieszkańcowi Ziemi nie było ławo korzystać z nowo nabytych mocy.
31 lipca w polskich kinach pojawi się pierwszy raz w cyfrowej jakości jeden z najlepszych i najgłośniejszych filmów Larsa Von Triera, "Przełamując fale". Od tego filmu rozbłysła gwiazda dwóch znakomitych aktorskich osobowości: pochodzącej z Wielkiej Brytanii Emily Watson oraz Duńczyka Stellana Skarsgårda.

Quentin Dupieux to reżyser i muzyk techno z Paryża występujący pod pseudonimem Mr. Oizo. W Polsce znany jest głównie jako twórca kultowego filmu „Mordercza opona”, który stał się sensacją festiwalu w Cannes w 2010 roku. Słynie z surrealizmu, minimalistycznej fabuły i ekscentrycznych bohaterów. Jest autorem teledysków oraz krótkich metraży. 7 sierpnia do kin wejdzie jego najnowszy film – „Reality” – opowiedziana z dużym humorem historia niczym z koszmaru sennego zanurzona w klimacie filmów klasy B.
Laureat pięciu nagród na festiwalu "Młodzi i Film" w Koszalinie, znakomity debiut Marcina Bortkiewicza "Noc Walpurgi" pojawi się w kinach już 25 września 2015 roku. W roli głównej zobaczymy Małgorzatę Zajączkowską, wybitną polską aktorkę, która ma w dorobku udział w hollywoodzkich produkcjach, m.in. w "Strzałach na Broadway'u" w reżyserii Woody'ego Allena, a także występowała u boku Glenn Close i Christophera Walkena.
Gwiazda „Jesteś Bogiem” – Marcin Kowalczyk i Krzysztof Stroiński w nominowanym do Złotych Lwów 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni thrillerze „Anatomia zła”. Najnowszy obraz Jacka Bromskiego w kinach od 18 września.

Tomasz Kot powraca i „ podkręca tempo na karuzeli życia”! Prezentujemy oficjalny plakat i zwiastun wzruszającego „Żyć nie umierać”. Nominowany do Złotych Lwów 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni obraz Macieja Migasa wejdzie na ekrany 28 sierpnia.
"O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu" to hipnotyczna i cudownie oryginalna love story o dwóch pokrewnych duszach – samotnej, nieśmiałej wampirzycy i przystojnym śmiertelniku, których drogi krzyżują się w ciemnym zaułku Bad City. To istne czarno-białe gatunkowe szaleństwo i prawdopodobnie najpiękniejszy film o wampirach, jaki kiedykolwiek powstał. Obraz w kinach od 14 sierpnia, tymczasem prezentujemy polski plakat produkcji.
Upalne kalifornijskie noce, najlepsze kluby i dyskoteki w LA, eleganckie dzielnice i mroczne zaułki to tło dla pulsującej największymi klubowymi hitami (w tym tytułowym „We Are Your Friends”) opowieści o grupie przyjaciół, którzy próbują realizować wspólne marzenie: Żyć szybko, kochać mocno i zdobyć szczyt robiąc to, w co się wierzy.
Pięćset lat temu wybuchła wyniszczająca wojna między ludźmi, a zastępami czarownic pragnącymi pogrążyć Ziemię w chaosie. Dzięki męstwu i poświęceniu łowców czarownic udało się uchronić świat przed zagładą. Jeden z nich - Kaulder (Vin Diesel) uśmiercił ich Królową, która umierając rzuciła na niego klątwę nieśmiertelności.
„Zniewalający, imponujący, rzucający wyzwanie skostniałemu gatunkowi!” – oto echa światowej premiery „Czerwonego pająka” – polskiego thrillera, który w ramach 50. edycji festiwalu w Karlowych Warach walczy o nagrodę w Konkursie Głównym imprezy. Za sprawą pochlebnej recenzji magazynu Variety, wstrząsająca historia seryjnego mordercy z Krakowa zwróciła uwagę szerokiej publiczności. W zagranicznych mediach debiut fabularny wielokrotnie nagradzanego operatora Marcina Koszałki (m.in. Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za „Rewers” i „Pręgi”) jest porównywany do obrazów Gusa Van Santa i laureata Oscara – Michaela Haneke!
Studentka Emma Stone uwodzi Joaquina Phoenixa w polskim zwiastunie „Nieracjonalnego mężczyzny”. Nowy film Woody’ego Allena w kinach od 14 sierpnia. Mistrz kina i geniusz komedii powraca w formie i stylu, za jaki kochają go miliony! „’Nieracjonalny mężczyzna’ to jeden z najlepszych, dostarczających najwięcej rozrywki filmów Woody'ego Allena ostatnich lat” – chwali The Hollywood Reporter, a apetyty na premierę zaostrza pełny humoru i amorów zwiastun produkcji.
10 lipca na ekrany kin wejdzie „Wojna imperiów” – najdroższa produkcja w historii chińskiego kina! W rolach głównych epickiego widowiska, którego imponujący budżet wyniósł 65 milionów dolarów, występują: legenda filmów akcji – Jackie Chan („Karate Kid”, „Godziny szczytu”), laureat Oscara Adrien Brody („Pianista”, „Predators”, „King Kong”) oraz John Cusack („2012”). Scenariusz zainspirowała prawdziwa historia starcia rzymskich legionów z chińskimi strażnikami Jedwabnego Szlaku. Odliczając dni do premiery, prezentujemy polski zwiastun filmu.
Zagorzali wielbiciele serii wytykają niespójności i braki w scenariuszu. Ale tak to już jest przecież przy kultowych filmach, że wszystkim nie da się dogodzić. Tym bardziej, że mamy do czynienia nie z sequelem, nie z prequelem, ale z tzw. rebootem serii. Czyli historię piszemy trochę od nowa. A to już dla fanów potencjalny cios w serce.
Co byś zrobił, gdybyś nagle dowiedział się, że zostały ci 3 miesiące życia? – to pytanie, z którym musi zmierzyć się główny bohater filmu Macieja Migasa („Oda do radości”) – Bartek. W postać tę, bardzo luźno inspirowaną osobą aktora Tadeusza Szymkowa („Psy”, „Kroll”, „Ekstradycja 3”), brawurowo wcielił się Tomasz Kot, laureat Orła i Złotych Lwów za najlepszą pierwszoplanową rolę męską w filmie „Bogowie”. Autorem scenariusza jest Cezary Harasimowicz, uhonorowany Złotymi Lwami za scenariusz do filmu „Bandyta”, a prywatnie przyjaciel Tadeusza Szymkowa. Film „Żyć nie umierać” wejdzie na ekrany 28 sierpnia.
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności