
6 sierpnia na ekrany wchodzi PAINTBALL - thriller twórców “Rec”, “Rec2” i “Kwarantanny”, w którym miłośnicy kina akcji znajdą nawiązania do klasyków gatunku: “Battle Royale”, “Nieuchwytnego celu”, “Hostelu” i “Predatora”. Film wyreżyserował Daniel Benmayor. Efekty jego pracy na planie thrillera PAINTBALL spodobały się producentom z Hollywood. Benmayor przygotowuje teraz za oceanem sequel znanego z naszych ekranów “Hitmana”.

12 kwietnia 1945. Front zachodni. Polscy żołnierze natrafiają w Emsland, w północnych Niemczech, na obóz jeniecki. Ku ich wielkiemu zdziwieniu odkrywają 1726 głównie młodych i atrakcyjnych kobiet – to są Polki!!! A to ich historia: przybyły do Emsland po powstaniu warszawskim z 1944 roku. Powstanie zostało stłumione, a w umowie kapitulacyjnej przyznano kobietom te same prawa, które przysługiwały mężczyznom według konwencji genewskiej jako jeńcom wojennym. Kobiety-żołnierze? Czegoś takiego nie było od czasów wojsk amazonek.

“Święci” polskiego kina Adam Woronowicz ("Popiełuszko. Wolność jest w nas") i Piotr Adamczyk ("Karol - człowiek, który został papieżem") wpadają na trop motoryzacyjnej sensacji stulecia. Czy sędziwa Warszawa M20, którą odziedziczyli po ojcu, to dawna własność biskupa Karola Wojtyły?

Już niedługo, bo 30 lipca, ujrzymy pochodzącą z Umbrii piękną Włoszkę Monikę Bellucci – tym razem u boku Nicolasa Cage'a („Skarb narodów”) – w filmie „Uczeń czarnoksiężnika”. Bellucci, która zaczynała karierę jako modelka, i która pozowała dla najwybitniejszych fotografów (Oliviero Toscani, Helmut Newton, czy Richard Avedon), zawsze marzyła o kinie. Jej marzenia zrealizowały się dzięki występie w „Drakuli” (1992) Francisa Forda Coppoli.

Już 6 sierpnia rusza 37. edycja Ińskiego Lata Filmowego. Podczas imprezy widzowie w trzech miejscach zobaczą około 100 filmów, z kilkunastu krajów. Imprezę zainauguruje przedpremierowy pokaz filmu "Matka Teresa od kotów" w reżyserii Pawła Sali. Festiwal potrwa do 15 sierpnia.

ILM tworzy sceny batalistyczne z udziałem czterech odwiecznych żywiołów w filmie „Ostatni władca wiatru” za pomocą technologii firmy NVIDIA. Przełomowa technologia NVIDIA Quadro GPU umożliwia wykonywanie od 10- do 15-krotnie szybszych symulacji ogromnych kul ognia, wirujących chmur i burz pyłu.

„Nieprzyzwoity wydawca” to film o człowieku z misją. Barney Rosset przez 30 lat kierował Grove Press, najważniejszą oficyną wydawniczą w powojennej Ameryce. Dziś ten starszy pan uważany jest za niezrównanego promotora anglosaskiej literatury, zaś kilka dekad temu był wrogiem publicznym i dystrybutorem nieprzyzwoitych książek.

Członkowie grupy terapeutycznej zmagają się z nadwagą. Gej Enrique, który tyjąc złamał umowę z producentami produktów odchudzających, które reklamuje. Otyła seksoholiczka Sofia, dziewczyna głęboko religijnego Alexa; przedsiębiorcza Leonor, która utyła pod nieobecność chłopaka, a także Andres, ekspert policyjny w średnim wieku, który ma żonę i dwoje wiecznie sprawiających kłopoty dzieci. I terapeuta Abel, który pogardza grubymi ludźmi.

Nie znam się na perfumach – twierdzi słynna, nagrodzona Oscarem, aktorka Tilda Swinton. A jednak to ona przed kilkoma dniami świętowała premierę nowego zapachu Etat Libre d’Orange - „Like This” - swojego autorstwa. Nie przywiązuję wagi do zapachów – kontynuuje Swinton. – Przez 20 lat byłam wierna zapachowi Bluebell, ale kiedy Etienne de Swardt, właściciel d’Orange zaproponował mi wykreowanie zapachu nie mogłam nie skorzystać z okazji.

Już 20 sierpnia na ekranach polskich kin pojawi się film „Buddenbrookowie. Dzieje upadku rodziny”, będący adaptacją słynnej powieści Tomasza Manna, laureata nagrody Nobla. To najwystawniejsza niemiecka produkcja od czasów „Pachnidła” Toma Tykwera i wielki kinowy hit, mogący pochwalić się ponad milionową widownią.

60 000 dolarów australijskich (czyli 52 000 amerykańskich) trafiło właśnie do rąk Xaviera Dolana, twórcy „Wyśnionych miłości”. Nagroda filmowa miasta Sydney to najwyższe finansowe wyróżnienie w Australii. Przyznawane jest ono filmom odważnym i przełamującym schematy.

Po wielu innych kontrowersyjnych tematach, twórcy komediowi postanowili wziąć na warsztat sztuczne zapłodnienie. Za pomysłem na film „Tak to się teraz robi” (w kinach od 20 sierpnia) stoją specjaliści od trudnych kwestii ukazanych w ciepły, a jednocześnie niezwykle zabawny sposób – producenci znakomitych komedii „Mała miss” (Albert Berger i Ron Yerxa) oraz „Juno” (Nathan Kahane).

Kolejną kolekcją z serii „Arcydzieła Polskiego Kina”, którą Wydawnictwo Telewizji Kino Polska oddaje do rąk swoich widzów, jest box zawierający filmy ze śląskiej trylogii Kazimierza Kutza: Sól ziemi czarnej, Perła w koronie i Paciorki jednego różańca. Kazimierz Kutz jest jedynym bodaj reżyserem polskim, który z tak wielką miłością i konsekwencją kultywuje przywiązanie do miejsca swego urodzenia – Śląska - i znaczącą część swej twórczości, a także działalności publicznej, poświęca właśnie jemu.

"Jestem miłością", przepięknie zrealizowany melodramat, został okrzyknięty przez światową krytykę współczesnym arcydziełem gatunku i wkrótce stał się przebojem w wielu krajach Europy. Emma (nagrodzona Oscarem Tilda Swinton) jest od wielu lat żoną Eduarda Recchi, głowy potężnej rodziny z Mediolanu. Piękna, otoczona bogactwem kobieta, żyje w świecie konwenansów, rytuałów i codziennych obowiązków.

„Jak się pozbyć cellulitu” to brawurowa komedia o kobiecej przyjaźni, zazdrości, zdradzie i … serii dziwnych historii. Dwie przyjaciółki, Ewa (Dominika Kluźniak) i Maja (Maja Hirsch), postanawiają oderwać się - jedna od monotonii życia młodej mamy, druga zaś od natrętnego kochanka, z którym właśnie zerwała, i wyjeżdżają do ekskluzywnego SPA.

Gdy kilka lat temu, do kin wszedł film Neila Marshalla pt. Zejście – zachwytom krytyki nie było końca. Film zdobył wiele nagród oraz uznanie widzów. Zatem grzechem byłoby nie zrobić sequela. Jako jedyna z szóstki dziewczyn ocalała z masakry Sarah trafia do szpitala. W wyniku przebytej traumy kompletnie nie pamięta co się stało i nie jest w stanie wytłumaczyć policji skąd wzięła się krew przyjaciółki na jej ubraniu.

Opowieść o rzeczach ważnych, ubrana w atrakcyjną dla widza formę - niezwykłej mieszanki dramatu, kina akcji, komedii i filmu o miłości, która niesie ze sobą optymistyczne przesłanie. 9 kwietnia 2005 roku o 21:37 w bezprecedensowym geście jedności miliony Polaków wyłączyły światła w swoich domach. Jednocześnie wyzwoliła się energia emocjonalna o niespotykanym potencjale. W tamtym momencie mógł się wydarzyć każdy ziemski cud.

Nowy horror twórcy znakomitego nowatorskiego filmu „Projekt: Monster”. Nastoletni Owen od czasu rozwodu rodziców przechodzi trudne chwile. Nielubiany w szkole staje się coraz częstszym obiektem kpin kolegów. Czas spędza samotnie oddając się marzeniom o zemście na swych prześladowcach. Pewnego dnia w sąsiedztwie pojawia się tajemnicza Abby. Owen zaprzyjaźnia się z dziewczyną nie zwracając początkowo uwagi na jej nietypowe zachowania: Abby wychodzi na dwór tylko po zmroku i podobnie jak Owen nie ma żadnych przyjaciół.

Już w piątek, 9 lipca 2010 roku, w kinach Orange IMAX w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Łodzi będzie można ponownie uśmiać się do łez, dzięki bohaterom filmu „Shrek Forever”. Czwarta i zarazem ostatnia kontynuacja losów zielonego Ogra i jego urzekających, niesłychanie zabawnych przyjaciół to wspaniała propozycja zarówno dla młodszych, jak i starszych widzów.

Obok Empire State Building i CN Tower w Kanadzie jest zaliczany do cudów współczesnej architektury. Tak samo jak obydwie te budowle – jedne z najwyższych wolnostojących na świecie - przyciąga turystów i… samobójców. 11 lipca w kanale PLANETE zdobywca Nagrody Publiczności na 4. festiwalu filmowym PLANETE DOC REVIEW - dokument przedstawiający zaskakujące fakty o moście Golden Gate w San Francisco.