Film

We wtorek, 15 czerwca 2010 roku, w kinach Orange IMAX w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Łodzi ożyją najbardziej popularne filmowe zabawki świata w filmie „Toy Story 3” w wersji 3D. Wszyscy, którzy chcą przeniknąć do trójwymiarowej krainy wiecznej zabawy jako absolutnie pierwsi, będą mieli taką okazję podczas wyjątkowej premiery we wtorek o godzinie 19.00.
Gwiazda filmu „Mamma Mia!” Amanda Seyfried oraz Gael Garcia Bernal („Babel”, "Złe wychowanie", „Jak we śnie”) w opowieści o miłości, która zaczęła się w mieście Romea i Julii – słonecznej Weronie. Sophie (Amanda Seyfried) i Victor (Gael Garcia Bernal) wyruszają z tłocznego Nowego Jorku w wakacyjną podróż do słonecznej Italii. Zatrzymują się w Weronie – mieście legendarnych kochanków: Romea i Julii.
Spośród 20 filmów prezentowanych podczas tegorocznego 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni większość czeka na swoje kinowe premiery i możliwość zaprezentowania się szerszej publiczności. Pierwszym, który trafi na duży ekran, jest „Wenecja” Jana Jakuba Kolskiego. Premiera filmu już 11 czerwca.
18 czerwca w kinach pojawi się trzecia część prawdziwie kultowego cyklu – „Toy Story”. Po „jedynce” (polska premiera w 1996), w której poznaliśmy niezwykłe przygody zabawek Andy'ego, i „dwójce” (w Polsce w 2000), w której zabawki ruszały na ratunek kowbojowi Chudemu, czas na „trójkę”, w której cała kompania podejmie brawurową próbę ucieczki... z przedszkola. Tradycją wytwórni Pixar jest, że każdemu filmowi pełnometrażowemu wprowadzanemu na ekrany towarzyszy krótki, błyskotliwy filmik.
Najbardziej niegrzeczna komedia od czasu KAC VEGAS! Kiedy masz KACA większego od VEGAS przygotuj się na NIEOCZEKIWANA ZMIANE MIEJSCA i POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI!!!! W życiu każdego mężczyzny przychodzi taki moment, kiedy nic już nie sprawia radości. Wydaje się, że dla grupy facetów wypad za miasto, do miejsca gdzie spędzali najlepsze dni swej młodości, to najlepszy sposób na odrobinę rozrywki.
SPONSORING to międzynarodowa koprodukcja, w którą zaangażowane są Zentropa International Poland, Zentropa International Koln oraz francuska firma Slot Machine. W obsadzie filmu - obok grającej główną rolę laureatki Oscara i Cezara Juliette Binoche (trylogia “Trzy Kolory”, “Angielski pacjent”) - występują Krystyna Janda (“Tatarak”), Joanna Kulig (“Środa, czwartek rano”, “Milion dolarów”), Andrzej Chyra (“Trick”, “Samotność w sieci”), Anais Demoustier (“Les Grandes Personnes”) oraz Louis-Do Le Lencquesaing (“Aux Quatre vents”).
Aaron, szanowany czterdziestoparoletni członek żydowskiej gminy, wiedzie spokojne i poukładane życie w ortodoksyjnej dzielnicy Jerozolimy. Wraz z żoną Rivką oraz czwórką dzieci mieszka nieopodal koszernego sklepu mięsnego, który sam prowadzi. Praca wypełnia mu niemal całe życie. Czas wolny spędza na modlitwie lub z rodziną. Utartą i rutynową codzienność przerywa Ezri - dziewiętnastoletni student, który nieoczekiwanie odwiedza sklep Arona. Ten postanawia go zatrudnić i otoczyć ciepłem oraz przyjacielską opieką.
Tak jak Ameryka czeka co roku na kolejny film Woody’ego Allena, tak w Polsce prawdziwą ucztą dla kinomanów jest kolejny film Kolskiego. ”Wenecja”, najnowszy film twórcy „Jasminum”, to karnawał wyobraźni i marzeń. W tym magicznym świecie niezwykłe role stworzyły najpiękniejsze polskie aktorki Magdalena Cielecka i Agnieszka Grochowska. Na 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni film otrzymał Nagrodę za Najlepsze Zdjęcia (Artur Reinhart), Najlepszą Scenografię (Joanna Macha) oraz Debiut Aktorski (Marcin Walewski).
Już 2 czerwca, w środę, na wielbicieli humoru i wartkiej akcji czeka nie lada gratka w kinach Cinema City w całej Polsce! Tryskająca humorem komedia sensacyjna Roberta Luketica, oderwie widzów od codzienności i ukaże, w nieco innej, zabawnej i lekkiej formule, świat płatnych zabójców i łowców nagród. Widzów czeka duża dawka śmiechu, pełna akcji fabuła i zachwycająca gra aktorska gwiazd największego formatu!
W piątek, 28 maja, do kin trafi „Czarodziejka Lili, smok i magiczna księga” – ekranizacja książki pod tym samym tytułem (wydanej przez wydawnictwo Pascal), autorstwa pisarza posługującego się pseudonimem Knister. To bardzo tajemnicza postać – rzadko wywiadów, a dużą część czasu spędza na swym jachcie Gaudium zacumowanym gdzieś u wybrzeży Holandii. – Podczas pisania nie wadzi mi hałas, ale nie lubię, gdy ktoś mi przeszkadza, rozmawiając ze mną.
"Metropia" to wyprodukowana przez Zentropę, firmę Larsa von Triera, mroczna opowieść, rozgrywająca się w Europie przyszłości, w której gigantyczna sieć metra łączy ze sobą najodleglejsze zakątki kontynentu. Ludzie podróżują pod ziemią, bo to co na zewnątrz nie jest im przyjazne - kwaśne deszcze, ciągły mrok, zanieczyszczenia. W dodatku ten "nowy wspaniały świat" skrywa przerażającą tajemnicę...
Najnowszy, magiczny film Jana Jakuba Kolskiego ściągnął tłumy do kina podczas 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Bilety na pokaz tego niezwykle oczekiwanego filmu zostały wyprzedane na długo przed pokazem. Trudno się dziwić: w końcu na każde następne dzieło twórcy „Jasminum” czeka się jak na kolejny film Woody’ego Allena. Najbardziej spragnieni zajęli miejsca na schodach.
28 maja premiera pakietu DVD z filmami znanymi z 9. MFF ERA NOWE HORYZONTY, które - zdaniem jurorów oraz nowo horyzontowej publiczności - stały się wydarzeniami ubiegłorocznego festiwalu, zostały nagrodzone, były szeroko komentowane lub cieszyły się wyjątkową popularnością. Każdy z nich jest inny, ale łączy je podobne spojrzenie na kino rozumiane przede wszystkim jako uprawianie sztuki. Każdy z nich jest filmem nowohoryzontowym.
Duży ekran lubi smoki, i to z wzajemnością. Już za dwa dni, 28 maja, kina opanuje zielony i bardzo sympatyczny smok Hektor z filmu „Czarodziejka Lili, smok i magiczna księga”. Pokaże on bohaterce filmu, Lili, jak posługiwać się magiczną Księgą Zaklęć, dzięki której dziewczynka będzie mogła zostać godną następczynią czarownicy Zurulundy.
Rozpoczyna się coroczne święto polskiego kina 35 Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Do Gdyni zjeżdżają się twórcy i wielbiciele polskiego kina z całego kraku. Tym milej nam poinformować, że festiwal otwiera film Janusza Majewskiego „Mała Matura 1947”. Wieczorem odbędzie się uroczysty pokaz filmu inaugurujący festiwal, a już za godzinę twóry sptkają się z dziennikarzami na konferencji prasowej. Opis filmu„Mała Matura 1947” - ciepła i pełna humoru opowieść o dojrzewaniu w pierwszych burzliwych latach powojennej Polski.
Głupi, chciwy, leniwy czy po prostu boski? Wśród wielu dziwaków, od których roi się w filmach braci Coen, zaistniał także symbol seksu, najpiękniejszy z najpiękniejszych, wieczny kawaler George Clooney. Po raz pierwszy u Coenów Clooney wystąpił w komedii Bracie, gdzie jesteś? Wcielając się w postać urokliwego kryminalisty Everetta Ulyssesa McGilla. Jaki z niego był kryminalista? Jedynie drobny oszust, o wyglądzie Clarka Gable, który praktykował prawo nie będąc adwokatem. Uzależniony od siatki do włosów i pomady marki „Dapper Dan” (ponoć taka marka naprawdę kiedyś istniała), jednak ta namiętność okazała się zgubna.
Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że od 11 czerwca wszyscy fani wykręconego poczucia humoru braci Coen, będą mogli rozpocząć świętowanie. Mistrzowie przewrotnego humoru - bracia Coen, przedstawiają bardzo niepoważną komedię o poważnym człowieku, którego cały świat ma w poważaniu. Larry Gopnik wiedzie wspaniałe życie i nie myśli zbyt często o opatrzności. Co nie znaczy, że opatrzność nie myśli o Larrym.
MacGruber to nieustraszony agent do zadań specjalnych, który nie boi się nikogo i niczego z wyjątkiem samego siebie. MacGruber to najprawdziwszy bohater narodowy USA i jeden z najlepszych żołnieży jakich miała amerykańska armia. Zostaje przywrócony do akcji, gdy okazuje się, że jego kraj znalazł się w niebezpieczeństwie. Ktoś znowu ukradł broń nuklearną. Gdy kraj potrzebuje MacGrubera, ten nie ogląda się na swoją emeryturę, ale zawsze mówi: "Wchodzę w to".
„Chciałam nakręcić film o tym skomplikowanym i jedynym w swoim rodzaju zjawisku, jakim jest związek dwojga ludzi. Głównym bohaterem tego filmu nie jest jedna osoba, tylko właśnie para” – mówi reżyserka Maren Ade. Pełne humoru i brutalnie dokładne studium sprzecznych pragnień kobiety i mężczyzny w poszukiwaniu własnej tożsamości. Subtelna historia miłosna, która zgłębia istotę związku i odzwierciedla emocjonalny chaos, w jakim znalazło się całe pokolenie.
Pragniemy poinformować, że Dyskusyjny Klub Filmowy Miłość Blondynki UG (działa przy Akademickim Centrum Kultury UG "Alternator") został nominowany do tegorocznej nagrody Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Dyskusyjne Kluby Filmowe.
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności