
Ekranizacja powieści Giuseppe Tomasi Di Lampedusy. Akcja filmu rozgrywa się około roku 1860 na Sycylii, w czasie narastających niepokojów społecznych, powstania Garibaldiego i zmierzchu arystokracji. Sycylijski książę zdaje sobie sprawę, że musi zaakceptować zachodzące zmiany. Zgadza się na ślub bratanka z córką zamożnego mieszczanina. Wielki bal jest kwintesencją nadchodzących czasów…

Klasyka westernu. Opowieść o dwóch wyjętych spod prawa rewolwerowcach. Jeden z nich wymyśla najsprytniejszy plan zdobycia bogactwa, drugi jest mistrzem w posługiwaniu się rewolwerem. Po napadzie na bank i pociąg muszą uciekać aż do Boliwii - do dziewczyny jednego z nich. Film jest także pełną wdzięku opowieścią o prawdziwej męskiej przyjaźni, która łączy dwóch całkowicie różnych, ale równie sympatycznych bohaterów. Beztroski klimat uroczej błazenady na początku historii przechodzi niepostrzeżenie w dramat.

Aurora odsiaduje wyrok za napad, który nie poszedł zgodnie z planem. Jej towarzyszki pozostają na wolności: Ana, jej siostra, Gloria i Paloma – cztery kobiety, dla których życie wcale nie było łatwe. Ana jest prostytutką i kocha pieniądze. Dlatego przyjmuję propozycję małżeństwa, którą składa jej Felix, niebezpieczny i wpływowy Meksykańczyk trudniący się handlem narkotykami.

„Amalia” to film biograficzny opowiadający losy najsłynniejszej portugalskiej śpiewaczki fado, Amalii Rodrigues. Nazywano ją Królową Fado, a porównywano do Edith Piaf i Billy Holiday. Dzięki swojemu talentowi rozsławiła kulturę portugalską, dzięki czemu wielu uważało ją za ambasadora Portugalii. Jej niezwykły magnetyzm, naturalny czar, brak wszelkiej sztuczności, zachwycają też również wiele lat po jej śmierci.

Judith i Larry przeżyli w małżeństwie dwadzieścia szczęśliwych lat. W każdym razie tak wydawało się Larry’emu. Gdy pewnego dnia Judith zażądała rozwodu, zaskoczony mąż mógł powiedzieć tylko jedno: „Ja przecież nic nie zrobiłem”. Mimo wszystko Larry postanowił podjąć poważne kroki aby ratować swoje małżeństwo. Niestety okazuje się, że im bardziej się stara, tym bardziej los mu nie sprzyja.

7. edycja festiwalu PLANETE DOC REVIEW odbędzie 7-16 maja w Warszawie (Kinoteka, Muranów i Iluzjon), a 7-9 maja w ramach „weekendu z cyfrowym PLANETE DOC REVIEW” również w 19 miastach w całej Polsce.

Na dwa miesiące przed pierwszym koncertem ruszyła nowa strona Brave Festival. Pod tym samym adresem: www.bravefestival.pl znajdziemy bogatszą w zdjęcia, multimedia i treści stronę, która otrzymała także zupełnie nową szatę graficzną. - Projektując nową stronę postawiliśmy na jej intuicyjną nawigację. Bardzo zależało nam też na możliwości prezentacji bogactwa festiwalu – unikatowych dźwięków, ciekawych zdjęć artystów, czy opisów poszczególnych pozycji programowych – mówi Anastazja Gołaj, producentka Brave Festival.

Inge (Aneta Todorczuk-Perchuć) ma nietypowy zawód i równie niekonwencjonalną osobowość. Jej praca w radiu polega na zgrywaniu różnych dźwięków do ilustracji audycji radiowych i spotów reklamowych. Pewnego dnia na ulicy do Inge podchodzi nieznany mężczyzna (w tej roli Jan Wieczorkowski), który bez słowa całuje ją w usta, wręcza bukiet kwiatów i… znika.

To mogłaby być trzecia część przygód Bridget Jones – gdyby tylko Bridget wyszła za mąż...Życie po drugiej stronie małżeńskiego łóżka zawsze wydaje się przyjemniejsze i łatwiejsze - tak myśli większość z nas, w tym również Ariane (Marceau) i Hugo (Boon). Aby rozwiązać niekończący się konflikt o to, kto ma w życiu „lepiej”, postanawiają wymienić się na jakiś czas życiowymi rolami.

„Nocna randka” to przezabawna opowieść o lekko znudzonym małżeństwie Fosterów (w tej roli znakomity duet Steve Carell i Tina Fey), które pielęgnując własną tradycję, wybiera się na cotygodniową randkę. Chcąc urozmaicić swoje rutynowe spotkania, bohaterowie postanawiają wybrać się do modnego klubu na Manhattanie.

Obecność nazwiska twórcy oscarowych „Fałszerzy”, reżysera Stefana Ruzowitzky’ego w czołówce filmu „Czarodziekal Lili, smok i magiczna księga” może w pierwszej chwili zaskakiwać. Jednak jego producent Michael Coldewey nigdy nie miał cienia wątpliwości co do słuszności swgo wyboru: – W kompletnie różnych gatunkach Stefan osiągał wręcz fascynujące rezultaty.

Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że od 11 czerwca wszyscy fani wykręconego poczucia humoru braci Coen, będą mogli rozpocząć świętowanie. Judith i Larry przeżyli w małżeństwie dwadzieścia szczęśliwych lat. W każdym razie tak wydawało się Larry’emu. Gdy pewnego dnia Judith zażądała rozwodu, zaskoczony mąż mógł powiedzieć tylko jedno: „Ja przecież nic nie zrobiłem”. Mimo wszystko Larry postanowił podjąć poważne kroki aby ratować swoje małżeństwo. Niestety okazuje się, że im bardziej się stara, tym bardziej los mu nie sprzyja.

FilMost Filmtour to projekt kina mobilnego Kulturalnego Kolektywu Uniwersytetu Gdańskiego oraz Stowarzyszania Ahoj Nachbarn! Zamiast samochodów i tanich zakupów przewozimy przez granicę dobra kulturowe! Do 30 maja 2010 roku zbieramy krótkie filmy dotyczące życia codziennego z Polski i Niemiec, by później najciekawsze z nich pokazać po obu stronach Odry i Nysy: w Lipsku i Dreźnie oraz Poznaniu i Gdańsku! Hasłem przewodnim tegorocznej polsko-niemieckiej podróży kinematograficznej jest życie codzienne młodych ludzi.

Jeśli ktoś – jak Mike Newell – ma w dorobku „Harry’ego Pottera i Czarę Ognia”, o tworzeniu hitów wie już chyba wszystko. Reżyser przyznaje jednak, że nawet on był pod wrażeniem rozmachu swego najnowszego filmu – „Książę Persji: Piaski Czasu”. Film był kręcony przez pięć miesięcy w Pinewood Studios w Londynie oraz w bajkowych plenerach w Maroku.

Na ekranie znana z pierwszej części filmu dwójka przyjaciół – Honza i Jirka oraz nowi bohaterowie. Honza w końcu się ustatkował - wraz z Klarą mieszka w starej winnicy swojego dziadka. Z wielką pasją uprawia winorośl – podjął się skomplikowanej sztuki produkcji wina słomkowego, lecz póki co, spotykają go same porażki. Za to Jirka, który został w mieście, wciąż pakuje się w nowe kłopoty.

"WYGRANY"/ "The Winner" - to przejmująca, pełna emocji opowieść o przyjaźni, pasji, miłości oraz o tym, co każdego z nas uskrzydla – wygrywaniu i realizowaniu własnych marzeń. Polsko-amerykańska koprodukcja uznanego w kraju i za granicą reżysera Wiesława Saniewskiego, z gwiazdorską obsadą: Paweł Szajda, Janusz Gajos, Wojciech Pszoniak, Grażyna Barszczewska, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Wenanty Nosul, Peter Lucas, Robert Gonera.

Badacz oceanów, działacz na rzecz ochrony środowiska i producent filmowy Jean-Michel Cousteau od 40 lat stara się zarazić ludzi na całym świecie swoją troską o przyszłość mórz i oceanów na naszej planecie. Jako syn badacza oceanów Jacques’a Cousteau, przepłynął większość mórz na statkach swojego ojca Calypso i Alcyone.

Od 30 kwietnia do 3 maja br. w wybranych kinach Cinema City odbędą się przedpremierowe pokazy filmu „Zakochany Nowy Jork”. To niezwykły obraz, w którym jak w kalejdoskopie przeplata się 12 pięciominutowych opowiadań o miłości, dla których tło stanowi magiczny Nowy Jork. To ciekawa propozycja filmowa na majówkę, podczas której choć jeden wieczór można spędzić w cudownym Nowym Jorku - wielkim mieście, które nigdy nie zasypia, a w którym codziennie budzi się miłość.

7. edycja festiwalu PLANETE DOC REVIEW odbędzie 7-16 maja w Warszawie (Kinoteka, Muranów i Iluzjon), a 7-9 maja w ramach „weekendu z cyfrowym PLANETE DOC REVIEW” również w 19 miastach w całej Polsce.

W tym roku, już po raz szósty we Wrocławiu odbędzie się niezwykły Brave Festival, tym razem pod hasłem „Zaklinacze”. Tegoroczna edycja będzie podróżą w krainę szamanów, szeptuch, rytualnych tańców i śpiewów towarzyszących autentycznym obrzędom. Tych, którzy mają odwagę stanąć w obliczu zaskakującego, autentycznego piękna organizatorzy Brave zapraszają na festiwal, na który przybędą goście z całego świata, by choć na chwilę zakląć czas.