Film

Uroczysta ceremonia Polskich Nagród Filmowych Orły 2010 odbyła się 1 marca 2010 roku w Teatrze Polskim w Warszawie. Wtedy to zostały ogłoszone wyniki głosowania członków Polskiej Akademii Filmowej, którzy przyznali nagrody w 15 kategoriach.
„Niezwykły świat techniki” to ciekawa edukacyjno-rozrywkowa propozycja dla tych wszystkich rodziców oraz nauczycieli, którzy chcą zachęcić swoje dzieci do realizacji marzeń, nauczyć wytrwałości w dążeniu do celu i pokazać jak fascynujący jest świat, który nas otacza. Dla ojców to doskonała szansa przekazania pociechom swej fascynacji technologią, dla mam, okazja do wspólnej, multisensorycznej zabawy. To opowieść o sile ludzkiego umysłu i marzeniach, które nie znają granic.
FENOMEN, uhonorowany Nagrodą Publiczności Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komediowych “Sami swoi” w Lubomierzu, to zwariowana historia dwóch dziewczyn, które organizują casting na faceta marzeń. Gwiazda filmowa Agnieszka (Ewa Hornich), rozpieszczona córka miliardera Oliwia (Monika Dryl) oraz jej gotowa na wszystko i wszystkich przyjaciółka o wielkim sercu, choć małym rozumie - Jadźka (Anna Oberc). Mimo iż trzy dziewczyny skrajnie różnią się od siebie, łączy je fakt, że każda z nich poszukuje faceta marzeń, prawdziwego fenomena...
Dżdżownica Bogdan nie może pogodzić się z szarą egzystencją pracownika fabryki kompostu. Pewnego dnia odkrywa w rzeczach taty zakurzoną płytę, odpala gramofon i doznaje olśnienia... Jego serce zawsze biło w rytmie disco. Zakłada zespół i wraz z grupą przyjaciół, którzy braki talentu nadrabiają ambicją, zgłasza się do udziału w konkursie wokalnym. Bogdan i jego rozbujane Disco Robaczki - Gocha, Tytus, Nerwal i Kadrowa Danuta - zrobią wszystko, żeby udowodnić jurorom i całemu światu, że... dżdżownice są gorące i nie ma haka na robaka!
„Nic osobistego” to debiut fabularny Antoniak, powstały w międzynarodowej koprodukcji i nakręcony w Irlandii, Holandii i Hiszpanii. Reżyser jest absolwentką polskich i holenderskich akademii filmowych.
Daniel ma 34 lata i mieszka z rodzicami w Sewilli. Jest pierwszym Europejczykiem z zespołem Downa, który zdobył wyższe wykształcenie i właśnie podejmuje swoją pierwszą pracę – w ośrodku opieki społecznej, gdzie pomaga ludziom cierpiącym na to samo co on schorzenie. Tu poznaje Laurę – piękną kobietę, na pierwszy rzut oka przebojową i bezkompromisową, ale tak naprawdę nieco zagubioną, samotną, która skrywa przed światem swoją przeszłość.
15 kwietnia na specjalnej konferencji prasowej ogłoszono listę filmów, które wezmą udział w tegorocznym, rozpoczynającym się 12 maja, festiwalu w Cannes. Tym razem w konkursie tej najsłynniejszej i najbardziej prestiżowej imprezy filmowej na świecie, znajdą się m.in. najnowsze dzieła Abbasa Kiarostamiego, Mike’a Leigh, Takeshiego Kitano, Nikity Michałkowa, czy Alejandro Gonzáleza Iñárritu. O tym, czy któryś z nich otrzyma nagrody festiwalu zdecyduje jury pod przewodnictwem Tima Burtona.
Dyskusyjny Klub Filmowy „Miłość Blondynki” Uniwersytetu Gdańskiego Akademickie Centrum Kultury UG „Alternator” zapraszają na ostatnie spotkanie z cyklu "Strach się bać". Cykl filmowy STRACH SIĘ BAĆ dobiega końca... Zaczęliśmy rodzimymi horrorami i kinem nowej przygody z PRLu, następnie były radzieckie odpowiedniki monster movies, a 8 kwietnia na widzów czekały pastiszowe produkcje czechosłowackiej kinematografii... Na koniec przygotowaliśmy dla Was NRDowskie kino fantastyki naukowej:
Fundacja "Bursztynowe Oko", Miasto Gdańsk oraz Gdańsk Europejska Stolica Kultury 2016 Kandydat zapraszają na 8. edycję Festiwalu "Zajawka". Występy zaproszonych gości będą się przeplatały z wydarzeniami festiwalowymi. STARTujemy już 23 kwietnia od godziny 17:00. W siedziebie ESK Gdańsk 2016 wyświetlimy filmy zgłoszone na konkurs 8. Festiwalu "Zajawka".
Ośrodek Alliance Française wraz z Dyskusyjnym Klubem Filmowym Uniwersytetu Gdańskiego „Miłość Blondynki” zapraszają na przegląd francuskich filmów krótkometrażowych LES LUTINS DU COURT METRAGE, odbywający się w ramach obchodów 400-lecia Konsulatu Francji w Gdańsku.
Najlepszy film Coppoli od "Czasu Apokalipsy". The Globe and Mail. Legendarny filmowiec Francis Ford Coppola wraca w wielkim stylu! "Tetro" został uznany przez światową krytykę za jedno z najoryginalniejszych i najlepszych dokonań amerykańskiego kina niezależnego ostatnich lat. To historia młodego człowieka, który przybywa do Buenos Aires, aby odnaleźć po latach swojego starszego brata. Ich spotkanie doprowadzi do ujawnienia głęboko skrywanej tajemnicy rodzinnej...
Koncepcja wizualna i efekty opracowane specjalnie na potrzeby "Metropii", sprawiają, że ten film, nie przypomina niczego, co do tej pory powstało w kinie. Twitch Film. Wyprodukowana przez Zentropę, firmę Larsa von Triera, mroczna opowieść fantastyczno-naukowa, rozgrywająca się w Europie przyszłości, w której gigantyczna sieć metra łączy ze sobą najodleglejsze zakątki kontynentu. Ten "nowy wspaniały świat" skrywa jednak przerażającą tajemnicę...
Jeden dzień - być może najważniejszy - z życia Georga Falconera (Colin Firth), profesora uniwersyteckiego, który nie może pogodzić się z tym, że właśnie stracił swoją wielką miłość. Tego dnia pozornie nieistotne spotkania i czas spędzony z dawną ukochaną (Julianne Moore), otworzą przed nim niespodziewanie szanse na nowe uczucie...
16 kwietnia w jednej z podwarszawskich miejscowości rozpoczną się zdjęcia do nowego filmu w reżyserii Wiesława Saniewskiego. WYGRANY/THE WINNER to przejmująca opowieść o przyjaźni, pasji, miłości i odpowiedzialności, oraz o tym, co każdego z nas uskrzydla – wygrywaniu i realizowaniu własnych marzeń.
Film jest niezwykłą hybrydą kulturową: jest adaptacją amerykańskiej powieści Douglas'a Kennedy'ego, której akcja rozgrywa się w Paryżu, występuje w nim międzynarodowa obsada, a reżyserowany jest przez polskiego twórcę z pokaźnym portfolio filmów dokumentalnych. Zdjęcia w całości będą realizowane we Francji.
„Człowiek, który gapił się na kozy” to odjazdowa komedia o supertajnej, amerykańskiej jednostce wojskowej złożonej z żołnierzy posiadających zdolności paranormalne. W kinach film pojawi się 16 kwietnia. Obok takich gwiazd, jak George Clooney („Ocean's Eleven”, „Syriana”, „W chmurach”), Jeff Bridges („Big Lebowski”, „Jak stracić przyjaciół i zrazić do siebie ludzi”) i Ewan McGregor („Gwiezdne wojny”, „Autor widmo”), występuje w nim etatowy czarny charakter Kevin Spacey („Siedem”, „Tajemnice Los Angeles”), laureat dwóch Oscarów, za role w „American Beauty” (2000) i „Podejrzanych” (1995).
Jeden dzień - być może najważniejszy - z życia Georga Falconera (Colin Firth), profesora uniwersyteckiego, który nie może pogodzić się z tym, że właśnie stracił swoją wielką miłość. Tego dnia pozornie nieistotne spotkania i czas spędzony z dawną ukochaną (Julianne Moore), otworzą przed nim niespodziewanie szanse na nowe uczucie...
Komedia Woody’ego Allena "Co nas kręci, co nas podnieca" na ekranach kin. Jest tam wszystko CO NAS KRĘCI w filmach Woody’ego – cięte dialogi, mnóstwo humoru, przenikliwość w punktowaniu ludzkich przywar i wychwytywaniu absurdów codzienności, starannie dobrana ekipa aktorów z najwyższej półki. Na pierwszym planie tercet w składzie: Larry David - ulubiony komik Ameryki (“Kroniki Seinfelda”, “Pohamuj entuzjazm”), Patricia Clarkson (“Vicky Cristina Barcelona”, “Wyspa tajemnic”) oraz dzielnie dotrzymująca im kroku 23-latka Evan Rachel Wood (“Czysta krew”, “Zapaśnik”, nominowana do Złotego Globu za rolę w “Trzynastce”).
Mistrzowskie poczucie humoru, błyskotliwy scenariusz i zniewalający uśmiech Romain Duris w najbardziej przewrotnej komedii sezonu "Heartbreaker. Licencja na uwodzenie". Ten zawodowiec doskonale wie jak... stracić chłopaka w 10 dni i nie zostać narzeczonym mimo woli ;-) A wszystko w rytmach twoich ulubionych przebojów Georga Michaela, tańcząc słynną finałową sekwencję z "Dirty Dancing" oraz przy pomocy... polskiego hydraulika!
„Furia” (org. „Edge of Darkness”), to kino dla miłośników mocnych wrażeń. W roli głównej zobaczymy znakomitego Mela Gibsona. Legenda filmów akcji - „Okup”, „Zabójcza broń”, „Teoria spisku” – znowu rządzi w kinach. "Furia" wejdzie na ekrany kin 16 kwietnia 2010 roku. Detektyw Thomas Craven prowadzi śledztwo w sprawie brutalnego zabójstwa swojej córki, Emmy. Nie mogąc liczyć na sprawiedliwość w obliczu prawa, wypowiada prywatną wojnę tym, którzy są odpowiedzialni za jej śmierć.
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności