Film

Opakowanie ekskluzywnego boksu z ośmioma filmami Michelangelo Antonioniego, jednego z największych twórców kina XX wieku, zostało nominowane do nagrody ART OF PACKAGING 2009. Ten ogólnopolski konkurs na najlepsze opakowanie roku od czterech lat organizowany jest w Poznaniu, a jego ideą jest promowanie innowacyjności, kreatywności w dziedzinie opakowań.
Jeffa Bridgesa, który właśnie otrzymał swego pierwszego w życiu Oscara (poprzednie trzy nominacje nie zamieniły się w statuetki), będziemy mogli wkrótce oglądać w czarnej komedii o intrygującym tytule „Człowiek, który gapił się na kozy”. Film do kin trafi 16 kwietnia, a nakręcony został na podstawie książki pod tym samym tytułem, autorstwa dziennikarza Jona Ronsona. Bridges gra w nim Billa Django, założyciela supertajnej, amerykańskiej jednostki wojskowej złożonej z żołnierzy posiadających zdolności paranormalne.
Niech pochłonie Cię cybernetyczny wszechświat, futurystyczne pojazdy i designerskie kostiumy! To wszystko 31 grudnia w kinach! Sean Flynn ma 27 lat i jest synem Kevina Flynna (Jeff Bridges). Poszukując przyczyny nagłego zniknięcia swojego ojca zostaje wciągnięty do cyfrowego świata, w którym jego ojciec żył przez ostatnie 25 lat. Wraz z lojalną powierniczką Kevina, Quorą (Olivia Wilde), ojciec i syn wyruszają na wyprawę przez wizualnie olśniewający, cybernetyczny wszechświat, który stał się jeszcze bardziej zaawansowany i nadzwyczaj niebezpieczny.
Tyler (Robert Pattinson) jest zbuntowanym chłopakiem, który od czasu rodzinnej tragedii ma trudne stosunki z ojcem (Pierce Brosnan). Jest przekonany, że nikt nie jest w stanie zrozumieć tego, co przeszedł. Aż do momentu, kiedy, dzięki niezwykłemu zrządzeniu losu, spotka na swej drodze Ally (Emily de Ravin). Choć do niedawna miłość była ostatnią rzeczą, jaka przyszłaby mu do głowy, niespodziewanie z dziewczyną połączy go coś więcej…
Fani Quentina Tarantino dobrze wiedzą, że zemsta jest sztuką, która najlepiej wychodzi kobietom. W 2010 roku bezlitosna płatna zabójczyni z "Kill Billa" doczekała się godnej kontynuatorki. Tylko że teraz robią to już... małe dziewczynki! Zobacz jak działa perfekcyjnie wytrenowana 11-letnia Hit Girl. Może nie potrafi latać jak Batman, może nie widzi przez ściany, ale tyłek skopie profesjonalnie. W koncertowym stylu i metodycznie zlikwiduje kilkunastu uzbrojonych po zęby osiłków. Z pieśnią na ustach.
Ołów, kadm, azotyn, nitryt, rtęć, pestycydy, wzmacniacze smaku, przeciwutleniacze, konserwanty – to nie przepis na mieszankę wybuchową, to tylko niektóre ze składników przeciętnego obiadu, składającego się z zupełnie normalnych produktów: fasolki, kiełbasek, chleba, sera, wody... Nie zdajemy sobie sprawy, w jaki sposób i przy użyciu jakich chemikaliów produkuje się dziś żywność. Francuski rolnik uprawiający jabłka stosuje przeciętnie 32 preparaty chemiczne, zanim zbierze plon.
Dzięki trójwymiarowej technologii teraz każdy może zanurkować w wirtualną otchłań i przeżyć własną, niepowtarzalną przygodę! Badacz oceanów Jean-Michel Cousteau przedstawia rewelacyjną familijną produkcję filmową "Ocean przygód 3D" - niesamowitą podróż małego żółwika w głąb nieznanego i pięknego oceanu. Będziecie świadkami spektakularnych i niezapomnianych wydarzeńz życia podwodnego świata. Zabawne, zadziwiające, a czasem zatrważające istoty podbiją wasze serca.
Przyszła zdobywczyni Oscara za najlepszą kobiecą rolę drugoplanową w filmie „Wierny ogrodnik” (2005) urodziła się w 1970 roku w Londynie. Jej rodzice, pochodzenia żydowskiego, opuścili kontynent w latach 30. i osiedlili się w Anglii. Jako trzynastolatka zaczęła pracę modelki. Gdy dorosła, wybrała studia filologiczne, na wydziale filologii angielskiej uniwersytetu w Cambridge. Była współzałożycielką zespołu teatralnego Talking Tongues, który wystąpił podczas Edinburgh Fringe Festival z własną sztuką „Slight Possesion”.
Skandalizujące zdjęcie, sensacyjny tytuł i trzysta słów, które wystarczą, by opisać rzeczywistość. Świat przedstawiany w tabloidach opiera się na prostych schematach. Często najpierw powstaje zdjęcie, do którego dopisuje się historię. Im więcej emocji, sensacji i skandalu - tym lepiej. Film „Piksele” z przymrużeniem oka prezentuje absurdalne sytuacje, które odpowiednio przedstawione, często trafiają na pierwsze strony codziennych gazet.
Mel Gibson powraca do kin w sensacyjnym filmie twórców „Casino Royale” i „Infiltracji”. Gwiazda kultowych filmów akcji - „Okup”, „Zabójcza broń”, „Teoria spisku” – znowu rządzi w kinach. „Furia” (org. „Edge of Darkness”), to film nie tylko dla miłośników mocnych wrażeń. Ten thriller przyprawia o dreszcze zarówno trzymającą w napięciu akcją, jak i niebanalną historią głównego bohatera.
Główny bohater, młody książę (Jake Gyllenhaal) zawiera porozumienie z tajemniczą księżniczką i razem wyruszają na wyprawę przeciwko złym siłom. Muszą powstrzymać tajemne moce i ocalić magiczny sztylet, uwalniający Piaski Czasu. Jest to podarunek od bogów, który może odwrócić czas i zapewnić swojemu właścicielowi władzę nad światem.
„Zatoka delfinów” („The Cove”) w reż. Louie Psihoyos, zdobywca Oscara 2010 w kategorii „najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny”, otworzy 7. PLANETE DOC REVIEW. Festiwal odbędzie się w dniach 7-16 maja w warszawskiej Kinotece, a w dniach 7-9 maja w ramach „weekendu z cyfrowym Planete Doc Review” w ponad 20 miastach w całej Polsce.
Nie było wielkich niespodzianek. Oscarowa noc należała bezdyskusyjnie do filmu The Hurt Locker, nagrodzonego aż 6 razy. Konkurencyjny Avatar Jamesa Camerona dostał „jedynie” trzy statuetki. Sprawdziły się notowania bukmacherów i opinie krytyków. Sensacji nie było. Nie było też specjalnej rozrywki.
Tradycyjnie już, na 24 godziny przed ogłoszeniem wyników Oscarów, poznaliśmy tych, którzy w minionym roku zasłużyli na miano najgorszych. W 30tym już rozdaniu Złotych Malin, najgorszym filmem został Transformers: Zemsta upadłych. To niekwestionowany „wygrany” całej ceremonii, bo Malinę otrzymał też reżyser Michael Bay oraz autorzy scenariusza.
Fanny Brawne ma 18 lat, jest olśniewająco piękną i ciekawą świata dziewczyną. Powściągliwa matka dołożyła wszelkich starań by córka wyrosła na rozważną i dobrze wychowaną pannę. Każdy dzień Fanny wypełniony jest niekonwencjonalnymi zajęciami jak szydełkowanie, bale i długie spacery zawsze w towarzystwie przyzwoitki. Niewinne spotkanie z czarującym młodzieńcem, nieoczekiwanie przerodzi się w pierwszą prawdziwą miłość. To nieznane uczucie do niepoprawnego romantyka, sprawi, że dziewczyna zrzuci gorset konwenansów i złamie panujące zasady.
Wenecja, rok 1763. Pisarz Lorenzo da Ponte prowadzi rozpustne życie. Kiedyś był księdzem, ale liczne skandale i romanse sprawiły, że został wydalony do Wiednia. Wspierany przez przyjaciela i mentora, Giacomo Casanovę, zostaje przedstawiony ulubionemu kompozytorowi cesarza
- Salieriemu i nowoprzybyłemu na dwór Wolfgangowi Amadeuszowi Mozartowi.
Wielbiciele talentu Tima Burtona („Sok z żuka”, „Batman”, „Edward Nożycoręki”, „Charlie i fabryka czekolady”, „Gnijąca panna młoda”) już pojutrze będą mogli przekonać się, jak wygląda „Alicja w Krainie Czarów” przetworzona przez jego szaloną wyobraźnię – 5 marca trafi bowiem na polskie ekrany jego najnowszy film w 3D, zainspirowany opowieścią Lewisa Carrolla. – Postacie z tej książki istnieją w naszych snach i w naszej wyobraźni, żyją w naszej podświadomości. Zafascynowało mnie to, że bohaterowie „Alicji…” stali się ikonami masowej kultury.
Dziesiąta edycja Internetowych Nagród Filmowych, organizowana przez portal filmowy Stopklatka.pl, ma już swoich laureatów. Tytuł najlepszego filmu ubiegłego roku zdobył jeden z faworytów do Oscara - "Avatar" Jamesa Camerona, a wśród rodzimych produkcji najlepszy okazał się "Dom zły" Wojciecha Smarzowskiego, który nieznacznie tylko pokonał "Rewers" Borysa Lankosza. W jubileuszowej kategorii Najlepszy z najlepszych, w której internauci wybierali zwycięzcę dotychczasowych edycji plebiscytu, wygrała animacja "Shrek".
Leszek Dawid - wielokrotnie nagradzany i uznany twórca filmów dokumentalnych i krótkometrażowych skończył wczoraj (3.03.2010) zdjęcia do filmu zatytułowanego „KI“. W roli głównej bohaterki reżyser obsadził Romę Gąsiorowską - aktorkę znaną z charyzmatycznych ról w filmach „Wojna polsko-ruska“, „Zero“ i z popularnego serialu „Londyńczycy“.
Już po raz trzeci firma dystrybucyjna Epelpol oraz Multikino zapraszają fanów i wielbicieli bollywoodzkiego kina do obejrzenia najnowszych filmowych hitów tamtejszej kinematografii. Festiwal odbędzie się w terminie 22 – 28 marca w 12 kinach na terenie kraju. Pod wspólnym hasłem „Poznaj prawdziwy smak Indii” widzowie obejrzą zestaw filmów pokazujących różnorodne oblicza współczesnych Indii.
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności