Film

W miniony weekend warszawskie Multikina i Silver Screeny odwiedził Lem, przybysz z Planety 51. Każdy z młodych widzów, który podszedł do Lema i przybił z nim „czwórkę” (gdyż Lem ma tylko cztery palce) mógł dostać filmowy gadżet, m.in. piórnik, jojo, naklejki, plan lekcji, lub długopis. Dzieci raczej nie bały się zielonego kosmity. Chętnie się z nim witały, robiły sobie zdjęcia, zadawały pytania, a nawet sprawdzały, czy jest to prawdziwy Lem, czy na baterie.
Film Tlen (Kislorod, Rosja 2009) Iwana Wyrypajewa, który zdobył Nagrodę Publiczności na zeszłorocznym, 9. MFF Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu, 5-tego lutego trafi do kin. Tlen to drugi po Euforii film Wyrypayeva, który mimo iż wyrasta z doświadczeń scenicznych reżysera, opiera się przede wszystkim na obrazie i montażu.
Najnowszy film grozy twórców „Mechanika”, „Amityville” i „Teksańskiej masakry piłą mechaniczną”. Współczesna wersja filmu wyreżyserowanego przez mistrza horroru George’a A. Romero. „OPĘTANI” („Crazies”) w kinach od 5 marca br. David jest szanowanym szeryfem w niewielkim miasteczku w Stanach Zjednoczonych. Na jednym z meczy bejsbolowych na boisku pojawia się znany wszystkim mieszkaniec. Intruz jest uzbrojony w naładowaną strzelbę, którą celuje w szeryfa.
W poniedziałek 1 lutego 2010 roku o godzinie 12.00, w Centrum Artystycznym KINIE LUNA w Warszawie zostały ogłoszone nominacje do Polskich Nagród Filmowych ORŁY 2010, przyznawanych głosami Polskiej Akademii Filmowej. Głosowanie członków Polskiej Akademii Filmowej na Polskie Nagrody Filmowe Orły było dwuetapowe, korespondencyjne i tajne aż do ogłoszenia rezultatu.
W okresie ferii zimowych kina Cinema City w całej Polsce zapraszają dzieci na wyjątkowe atrakcje pełne sportowych emocji. Oprócz projekcji ulubionych filmów, uczniowie odwiedzający Cinema City w tym czasie mogą liczyć na specjalnie przygotowane dla nich niespodzianki. W tym roku na małych widzów w warszawskich kinach Cinema City przed seansami czekać będą niezwykłe gry i zabawy sportowe.
Już od piątku, 5 lutego, zapraszamy widzów kina Kultura na jedyne warszawskie pokazy filmu „Królik po berlińsku” Bartosza Konopki na łączonych pokazach z animacją „Esterhazy” Izabeli Plucińskiej. Głosami Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, obraz będzie walczył o Oscara w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny!
Dzisiaj w Los Angeles odbyła się uroczysta prezentacja nominacji do tegorocznych Oscarów. Wśród tytułów, które mają szanse na te prestiżowe nagrody znalazły się również "Była sobie dziewczyna" i "Parnassus". Najnowsza komedia obyczajowa Lone Scherfig ("Włoski dla początkujących") już wcześniej typowana była do nominacji. Pewniakiem wydawała się szczególnie w kategorii Główna Rola Kobieca.
Raquel, tytułowa służąca, od 23 lat pracuje w domu państwa Valdes. Po tak długim czasie żyje już wyobrażeniem, że jest nie tylko zwykłą służącą, lecz pełnoprawnym członkiem rodziny. Pewnego dnia pani domu postanawia zatrudnić drugą kobietę do pracy, uważając, że Raquel potrzebuje więcej odpoczynku. Ta jednak odbiera to jako „zamach” na swoją pozycję. W obawie przed utratą dotychczasowej, uprzywilejowanej roli, robi wszystko, aby pozbyć się kolejnych współpracowniczek. Do czasu.
Na świecie AVATAR pobił TITANICA we wpływach już w 6 tygodniu grania. W Polsce TITANIC miał w sumie 3,520,000 widzów, AVATAR na razie ma 2,190,000 widzów, ale nadal jest w pierwszej trójce oglądanych filmów. Podczas pierwszego tygodnia grania AVATARA, w Multikinie w całym kraju obejrzało go 220 tysięcy widzów i był to najlepszy wynik sieci kinowej w Polsce. Sale kinowe w Multikinie są bardzo dobrze przygotowane do wyświetlania filmów w cyfrowej technologii 3D za względu na wysoki procent zainstalowanych systemów trójwymiarowej projekcji.
Na ekranach polskich kin pojawiła się animowana produkcja twórców "Shreka" p.t. "PLANETA 51". Film już w pierwszy weekend zaskarbił sobie sympatię widzów i był najchętniej oglądaną premierą ostatniego weekendu we wszystkich multipleksach w Polsce. Opowieść o lądowaniu kosmonauty na planecie pełnej zielonych, sympatycznych kosmitów w ciągu pierwszych trzech dni wyświetlania obejrzało ponad 63 tysiące widzów.
Ogłoszono nominacje do jubileuszowych Internetowych Nagród Filmowych. Czytelnicy Stopklatki nie tylko mogą zdecydować, który film wygra, ale także mają szanse zdobyć atrakcyjne nagrody. W tegorocznym plebiscycie zacięta walka rozgrywać się będzie głównie pomiędzy dwiema produkcjami. Najwięcej nominacji, bo aż dziewięć, zdobył film Quentina Tarantino "Bękarty wojny", który konkuruje z technologicznie rewolucyjnym "Avatarem" Jamesa Camerona.
Istnieje mroczna siła, której jedynym celem jest sianie śmierci i zniszczenia. Pragnąc ocalić ludzkość, wojownicy muszą przejść przez piekło. Best Film zaprasza na Polowanie na czarownice (Season of the Witch)z udziałem Nicolasa Cage'a i Rona Perlmana. Polowanie na czarownice to będzie diabelnie mroczny i epicki film!
Film Asghara Farhadi’ego Co wiesz o Elly? – nagrodzony na ubiegłorocznym Berlinale za najlepszą reżyserię– w drugim tygodniu nadal pokazywany jest Warszawie (Kinoteka) i w Krakowie (Kino Pod Baranami). Od 8 lutego kopia będzie dostępna w innych miastach. Serdecznie zapraszamy. Film ukazuje nowoczesną twarz Iranu, która dotychczas pokazywana była niezmiernie rzadko.
Po części dokument, po części mocumentary w stylu Michaela Moore'a, film Bichlbauma i Bonanno błyszczy humorem i podbija prostotą przekazu. Dzięki lekkości stylu i dużej dawce humoru dokument ten to przyswajalna opowieść o gospodarce światowej i globalnym rynku. Na celownik „Yes Meni” biorą też przecież wyznawców guru neoliberalnej gospodarki, Miltona Friedmana, którego przepytują od góry do dołu na temat sensowności liberalizmu gospodarczego.
W lutym pojawi się w polskich kinach najbardziej chyba oczekiwany film Romana Polańskiego – „Autor Widmo”, zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści Roberta Harrisa „Ghostwriter”. Byłego premiera Wielkiej Brytanii, Adama Langa, który zleca napisanie swoich wspomnień pisarzowi do wynajęcia, gra Pierce Brosnan, („Jutro nie umiera nigdy”, „Mamma mia”).
To tylko fragment entuzjastycznej recenzji „Wszystko, co kocham” Jacka Borcucha, która ukazała się w lokalnym magazynie „Salt Lake” z okazji premiery filmu na Sundance Film Festival, najważniejszej na świecie imprezy poświęconej kinu niezależnemu. Przypomnijmy, że po raz pierwszy w historii festiwalu, który rozpoczął się 21 stycznia, do konkursu głównego zakwalifikował się polski film.
Najnowszy film Lone Scherfig ("Włoski dla początkujących") kontynuuje pasmo sukcesów, które zaczęło się rok temu na festiwalu w Sundance (Nagroda Publiczności). Tym razem z 8 nominacjami znalazł się na czele faworytów do nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej. 8 nominacjami może pochwalić się też największy hit wszech czasów - "Avatar" Jamesa Camerona. "Była sobie dziewczyna" jest jednak jedynym tytułem z szansami na nagrody w kategoriach Najlepszy Film i Najlepszy Film Brytyjski.
Czy poczułeś kiedyś bliską więź z kimś zupełnie obcym? A może poczułeś się kiedyś obco przy kimś, kto powinien być ci najbliższy? 20-letni Axl przyjeżdża do Londynu, aby odszukać ojca, który w dzieciństwie go porzucił. Gdy odkrywa, że ojciec jest agentem nieruchomości i ma nową rodzinę, zgłasza się do niego jako student poszukujący mieszkania.
Jedyny amerykański film drogi włoskiego mistrza, zrealizowany został tuż po wielkim sukcesie „Powiększenia”, w najgorętszym okresie hipisowskiej gorączki. Film miał być swego czasu odpowiedzią na „Swobodnego jeźdźca” Dennisa Hoppera - stanowi swoistą manifestację ducha młodzieżowej rewolty, próbę zrozumienia jej przyczyn na tle problemów młodzieży w tamtym okresie.
Już za tydzień, w poniedziałek 1 lutego 2010 roku o godzinie 12.00 w kinie Luna w Warszawie zostaną ogłoszone nominacje do Polskich Nagród Filmowych ORŁY 2010, przyznawanych głosami Polskiej Akademii Filmowej.
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności