Film

Na ekranach polskich kin pojawiła się animowana produkcja twórców "Shreka" p.t. "PLANETA 51". Film już w pierwszy weekend zaskarbił sobie sympatię widzów i był najchętniej oglądaną premierą ostatniego weekendu we wszystkich multipleksach w Polsce. Opowieść o lądowaniu kosmonauty na planecie pełnej zielonych, sympatycznych kosmitów w ciągu pierwszych trzech dni wyświetlania obejrzało ponad 63 tysiące widzów.
Ogłoszono nominacje do jubileuszowych Internetowych Nagród Filmowych. Czytelnicy Stopklatki nie tylko mogą zdecydować, który film wygra, ale także mają szanse zdobyć atrakcyjne nagrody. W tegorocznym plebiscycie zacięta walka rozgrywać się będzie głównie pomiędzy dwiema produkcjami. Najwięcej nominacji, bo aż dziewięć, zdobył film Quentina Tarantino "Bękarty wojny", który konkuruje z technologicznie rewolucyjnym "Avatarem" Jamesa Camerona.
Istnieje mroczna siła, której jedynym celem jest sianie śmierci i zniszczenia. Pragnąc ocalić ludzkość, wojownicy muszą przejść przez piekło. Best Film zaprasza na Polowanie na czarownice (Season of the Witch)z udziałem Nicolasa Cage'a i Rona Perlmana. Polowanie na czarownice to będzie diabelnie mroczny i epicki film!
Film Asghara Farhadi’ego Co wiesz o Elly? – nagrodzony na ubiegłorocznym Berlinale za najlepszą reżyserię– w drugim tygodniu nadal pokazywany jest Warszawie (Kinoteka) i w Krakowie (Kino Pod Baranami). Od 8 lutego kopia będzie dostępna w innych miastach. Serdecznie zapraszamy. Film ukazuje nowoczesną twarz Iranu, która dotychczas pokazywana była niezmiernie rzadko.
Po części dokument, po części mocumentary w stylu Michaela Moore'a, film Bichlbauma i Bonanno błyszczy humorem i podbija prostotą przekazu. Dzięki lekkości stylu i dużej dawce humoru dokument ten to przyswajalna opowieść o gospodarce światowej i globalnym rynku. Na celownik „Yes Meni” biorą też przecież wyznawców guru neoliberalnej gospodarki, Miltona Friedmana, którego przepytują od góry do dołu na temat sensowności liberalizmu gospodarczego.
W lutym pojawi się w polskich kinach najbardziej chyba oczekiwany film Romana Polańskiego – „Autor Widmo”, zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści Roberta Harrisa „Ghostwriter”. Byłego premiera Wielkiej Brytanii, Adama Langa, który zleca napisanie swoich wspomnień pisarzowi do wynajęcia, gra Pierce Brosnan, („Jutro nie umiera nigdy”, „Mamma mia”).
To tylko fragment entuzjastycznej recenzji „Wszystko, co kocham” Jacka Borcucha, która ukazała się w lokalnym magazynie „Salt Lake” z okazji premiery filmu na Sundance Film Festival, najważniejszej na świecie imprezy poświęconej kinu niezależnemu. Przypomnijmy, że po raz pierwszy w historii festiwalu, który rozpoczął się 21 stycznia, do konkursu głównego zakwalifikował się polski film.
Najnowszy film Lone Scherfig ("Włoski dla początkujących") kontynuuje pasmo sukcesów, które zaczęło się rok temu na festiwalu w Sundance (Nagroda Publiczności). Tym razem z 8 nominacjami znalazł się na czele faworytów do nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej. 8 nominacjami może pochwalić się też największy hit wszech czasów - "Avatar" Jamesa Camerona. "Była sobie dziewczyna" jest jednak jedynym tytułem z szansami na nagrody w kategoriach Najlepszy Film i Najlepszy Film Brytyjski.
Czy poczułeś kiedyś bliską więź z kimś zupełnie obcym? A może poczułeś się kiedyś obco przy kimś, kto powinien być ci najbliższy? 20-letni Axl przyjeżdża do Londynu, aby odszukać ojca, który w dzieciństwie go porzucił. Gdy odkrywa, że ojciec jest agentem nieruchomości i ma nową rodzinę, zgłasza się do niego jako student poszukujący mieszkania.
Jedyny amerykański film drogi włoskiego mistrza, zrealizowany został tuż po wielkim sukcesie „Powiększenia”, w najgorętszym okresie hipisowskiej gorączki. Film miał być swego czasu odpowiedzią na „Swobodnego jeźdźca” Dennisa Hoppera - stanowi swoistą manifestację ducha młodzieżowej rewolty, próbę zrozumienia jej przyczyn na tle problemów młodzieży w tamtym okresie.
Już za tydzień, w poniedziałek 1 lutego 2010 roku o godzinie 12.00 w kinie Luna w Warszawie zostaną ogłoszone nominacje do Polskich Nagród Filmowych ORŁY 2010, przyznawanych głosami Polskiej Akademii Filmowej.
John Travolta i Kelly Preston uchodzą od lat za wzorowe małżeństwo – wielokrotnie plasowali się w pierwszej dziesiątce rankingu najbardziej zakochanych sławnych par ogłaszanym rokrocznie przez magazyn „In Touch”. A teraz wreszcie spotkali się na planie filmowym! W komedii „Stare wygi”, którą będziemy mogli oglądać na naszych ekranach od 22 stycznia, i w której Travolcie partneruje jego dobry znajomy Robin Williams, pojawi się również córka Travolty i Preston, Ella Blue. Zapowiada się więc prawdziwie rodzinny występ!
Już od piątku, 22 stycznia, na widzów Kina Kultura czekają premierowe pokazy oscarowych „Pożegnań” w reżyserii Yôjirô Takita, wstrząsającego „Głodu” Steve'a McQueena oraz słynnej komedii z Marylin Monroe - „Pół żartem, pół serio” Billy'ego Wildera. Bohaterem „Pożegnań” (reż. Yôjirô Takita) jest Daigo Kobayashi, zdolny wiolonczelista, który po utracie pracy, spowodowanej rozwiązaniem orkiestry, postanawia powrócić do rodzinnego miasteczka, by tam na nowo poukładać sobie życie.
Co znaczy prawdziwie kogoś kochać? Gdy miłość dwojga młodych ludzi i ich wzajemne oddanie zostaje wystawione na próbę w obliczu sił poza ich kontrolą, poznajemy zawiłą naturę miłości we wzruszającym filmie Wciąż ją kocham (Dear John), wyreżyserowanym przez trzykrotnie nominowanego do Oscara Lasse Hallströma (Najlepsza Reżyseria, Wbrew regułom z 1999 roku oraz Najlepsza Reżyseria i Najlepszy Scenariusz Adaptowany, Moje pieskie życie z 1985 roku) na podstawie bestsellerowej powieści Nicholasa Sparksa.
W lutym, wkrótce po Festiwalu Filmowym w Berlinie, wchodzi do polskich kin najnowszy film Romana Polańskiego. Oryginalny tytuł filmu „The Ghost Writer” oznacza po angielsku pisarza do wynajęcia, inaczej murzyna. Książka Roberta Harrisa, na podstawie której powstał film, również nosi tytuł „Ghost Writer”.
Ruszyła dziesiąta edycja Internetowych Nagród Filmowych. W trakcie dwuetapowego plebiscytu internauci wybiorą laureatów w dwunastu kategoriach. Z okazji jubileuszu pojawiła się nowa kategoria - Najlepszy z Najlepszych, w której wyłoniony zostanie najlepszy film ostatnich dziewięciu edycji plebiscytu. Inną formułę przybiera kategoria Najgorszy Film. Głosowanie odbywać się będzie w formie sondy przygotowanej przez portal Plotek.pl. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone 26 lutego. Pośród osób, które zagłosują, codziennie rozlosowywane będą atrakcyjne nagrody, m.in. konsole PLAYSTATION 3.
Można zaryzykować twierdzenie, że muzyka u Jarmuscha jest równorzędnym bohaterem jego filmów, a muzycy wielokrotnie byli jego aktorami. Ścieżki dźwiękowe filmów Jarmuscha, wyróżniały się od zawsze, a muzycy często odgrywali kluczową rolę. Od Toma Waitsa i Iggy'ego Popa przez Johna Lurie po genialnego Neila Younga; w najnowszym filmie zatytułowanym THE LIMITS OF CONTROL, Jarmusch prezentuje japońską formację Boris.
Tyler (Robert Pattinson) jest zbuntowanym chłopakiem, który od czasu rodzinnej tragedii ma trudne stosunki z ojcem (Pierce Brosnan). Jest przekonany, że nikt nie jest w stanie zrozumieć tego, co przeszedł. Aż do momentu, kiedy, dzięki niezwykłemu zrządzeniu losu, spotka na swej drodze Ally (Emily de Ravin).
Kiedy Charlie Wax (John Travolta) pojawi się w Paryżu, nic nie będzie jak dawniej. Łysy i napakowany agent CIA nie uznaje kompromisów i nie wie, co to litość. Kocha swoją robotę, a podczas misji z twarzy nie schodzi mu uśmiech. James (Jonathan Rhys Meyers) to kompletne przeciwieństwo Charliego.
W zagadkowych okolicznościach znikają kolejno mieszkańcy i goście pewnej malowniczej miejscowości. Atmosfera, jak w najlepszych filmach sensacyjnych, gęstnieje ze sceny na scenę, a motorem potęgującym napięcie jest prowadzone przez policjantów śledztwo.
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności