
Film producentów trylogii „Matrix”. Budżet filmu wyniósł 85 milionów dolarów. Świetny Denzel Washington („American Gangster”, „Deja Vu”) i genialny Gary Oldman („Mroczny rycerz”’, „Piąty element”) jako śmiertelni wrogowie w walce o ocalenie ludzkości! Rok 2044. Postapokaliptyczny krajobraz zniszczonej Ameryki przemierza Eli (Denzel Washington) – samotnik i wolny strzelec. Mężczyzna jest w posiadaniu tajemniczej księgi, w której znajduje się „klucz” i wiedza niezbędna do ocalenia ludzkości.

Miasto, w którym mieszka Harry Brown (Michael Caine), były żołnierz piechoty morskiej, pogrąża się we wszechogarniającej przemocy. Grupy chuliganów atakują przechodniów i wprowadzają terror. Tego stanu rzeczy nie może znieść Leonard, przyjaciel Harry’ego. Podczas próby powstrzymania bandytów dochodzi do bójki i mężczyzna zostaje zabity. Zatrzymani za morderstwo młodzi przestępcy zostają jednak wypuszczeni przez policję na wolność.

"Przerwane objęcia", zmysłowy thriller Pedro Almodóvara znalazł się wśród 69 zagranicznych filmów wybranych przez członków Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej do walki o prestiżowe Złote Globy. Rywalami "Przerwanych objęć" będą m.in. "Biała wstążka", "Liban", "Prorok", czy polski "Rewers". Poprzednim filmem Almodóvara, który w 2003 roku uzyskał nominację do Złotego Globu, a potem tę nagrodę wygrał był "Porozmawiaj z nią".

Od 11 grudnia w kinach zobaczyć będzie można, równie wzruszający co optymistyczny, dokument „Epidemia miłości. Dowodzi on, że w nawet tak trudnym czasie jak Powstanie Warszawskie rodziły się wielkie uczucia wieńczone ślubnym kobiercem. Tematyka tego filmu nie tylko przybliża Polakom historię naszego kraju, ale też ukazuje ją oczami bohaterów tamtych dni.

„Ślepy los” Lucy Walker (autorki cenionego dokumentu „Devil’s Playground” o nastolatkach ze społeczności amiszów) to znakomity dokument, wielokrotnie nagradzany na międzynarodowych festiwalach filmowych (m.in. Nagroda Publiczności w sekcji „Panorama” na MFF w Berlinie w 2007 roku,

TREŚĆ:Reżyser filmów niezależnych próbując ukończyć kolejną niskobudżetową produkcję, wpada w kłopoty finansowe. W celu podratowania budżetu produkcji zatrudnia się na pół etatu w firmie farmaceutycznej, gdzie przypadkowo zostaje wplątany w morderstwo...

W dniach 14-16 grudnia w kinie Muranów odbędzie się przegląd kina fińskiego, podczas którego zostaną zaprezentowane najlepsze filmy wyprodukowane w ciągu 2 ostatnich lat w Finlandii. W tegorocznym programie znalazły się najnowsze filmy Mika Kaurismäkiego i Klausa Härö, reżyserów znanych nagradzanych na festiwalach filmowych na całym świecie.

Według Sama Raimiego, film jest "prostą opowieścią z morałem", której bohaterka jest "naprawdę dobrą dziewczyną. Nikomu nie życzy źle i stara się zrobić karierę w Los Angeles. Christine ma chłopaka, na którym bardzo jej zależy i dla którego popełnia jeden bardzo zły uczynek. Podejmuje decyzję, żeby zgrzeszyć, czym uruchamia całą lawinę wydarzeń, zaś film opowiada o tym, jaka kara ją za to spotyka".

Najnowszy film Juliusza Machulskiego pt. "KOŁYSANKA" pojawi się w kinach już 12 lutego 2010 (a nie jak wcześniej zapowiadaliśmy, 19 lutego). Mistrz gatunku ("Seksmisja", "Kiler", "Ile waży koń trojański?") tym razem postanowił stworzyć przewrotną mieszankę: połączyć humor z elementami grozy. "KOŁYSANKA" będzie inteligentną i nietypową komedią, która proponuje widzom oryginalną zabawę konwencjami.

„KROPKA.COM” to opowieść o starciu dwóch różnych generacji i światów. Águas-Altas - mała wieś w Portugalii - zostaje pozwana przez wielką korporację z powodu… strony internetowej. Wieś jest gospodarzem domeny o tej samej nazwie, co międzynarodowa marka wody mineralnej. Przed mieszkańcami wsi stoi trudna decyzja: poddać się czy zmagać z firmą, za którą stoi sztab prawników. Sądowa batalia szybko zamienia się w medialny cyrk. W mieszkańcach wsi rodzi się duma i poczucie przynależności.

Rodzice Mikiego wracają na Węgry w połowie lat sześćdziesiątych, kiedy wszyscy inni uciekają na Zachód. Dla zbuntowanego chłopaka, ubranego w hawajską koszulę i z idealnie wystylizowanymi włosami, powrót z Ameryki jest szokiem. Jego dawni, węgierscy przyjaciele zachwyceni są jego pstrokatymi ciuchami, amerykańskim akcentem i kolekcją płyt winylowych Buddy’ego Holly.

Warszawskie Etnokino zaprasza na cykl projekcji polskich filmów z angielskimi napisami. Wybraliśmy twórczość reżyserów nagradzanych na światowych festiwalach i o dorobku uznanym w Polsce i za granicą. Pokażemy klasykę polskiego kina, w tym również kultowe, PRL-owskie komedie. Filmy prezentowane w ramach cyklu „Polish films in English” kierujemy przede wszystkim do publiczności obcojęzycznej, ale także do osób uczących się języka angielskiego.

„Dom zły” – najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego do minionego poniedziałku zobaczyło 93.374 widzów. Blisko stutysięczna widownia plasuje film wśród pięciu największych kinowych przebojów ostatniego weekendu. Uznanie widzów potwierdziło międzynarodowe jury XVII edycji PLUS CAMERIMAGE, nagradzając Krzysztofa Ptaka Srebrną Żabą za zdjęcia do filmu.

Dobiegł końca drugi tydzień grania w kinach „Sagi ZMIERZCH: Księżyc w nowiu” i tytuł ten może poszczycić się bardzo wysokim wynikiem 532 973 widzów. Tym samym na obraz ten wybrało się już więcej osób niż ogółem na pierwszą część ekranizacji bestsellerowej książki Stephenie Meyer. Opowieść o wampirach i nieśmiertelnej miłości gromadzi wokół siebie coraz więcej wielbicieli.

Właśnie ukazuje się na DVD pierwsze polskie wydanie pełnej wersji – 183 minuty - japońskiego arcydzieła – "Kwaidan". To opowieści o śmiertelnikach, którzy napotykają na swojej drodze potężne nadprzyrodzone siły i często nie są w stanie ani ich pokonać, ani pojąć. Te klasyczne japońskie historie grozy przełożył na ekran Masaki Kobayashi, twórca takich dzieł, jak "Harakiri" i "Bunt". Powstał film o hipnotycznej mocy i atmosferze, która do dziś budzi lęk.

"Rewizyta" jest filmem o dalszych losach bohaterów filmów Krzysztofa Zanussiego z lat siedemdziesiątych: "Życia rodzinnego" (1971), "Barw ochronnych" (1976) i "Constansu" (1980). Co się z nimi stało? Gdzie są? Jak przeżyli kilkadziesiąt lat, które dzielą nas od tamtych czasów? Nawiązuje do najlepszych lat polskiego kina.

Zbierający na całym świecie laury i entuzjastyczne opinie najnowszy film Lone Scherfig doczekał się kolejnego wyróżnienia. Znalazł się w gronie 5 filmów nominowanych do prestiżowych amerykańskich nagród Independent Spirit Award w kategorii Najlepszy Film Zagraniczny. Rywalami "Była sobie dziewczyna” będą m.in. "Służąca" Sebastiana Silvy, "Matka" Bong Joon-ho i "A prophet" Jacquesa Audiarda.

Podczas niedawnej konferencji na festiwalu Camerimage Terry Gilliam mówił że znalazł już odtwórcę Don Kichota do swojego najnowszego projektu, powstającego z komplikacjami od wielu lat "The Man Who Killed Don Kichote". Nie chciał jednak zdradzić nazwiska tego aktora. Tymczasem w jednym z ostatnich wywiadów reżysera "Parnassusa" uprzedził Robert Duvall, twierdząc, że to on podpisał kontrakt na rolę!

Rok 2044. Postapokaliptyczny krajobraz zniszczonej Ameryki przemierza Eli (Denzel Washington) – samotnik i wolny strzelec. Mężczyzna jest w posiadaniu tajemniczej księgi, w której znajduje się „klucz” i wiedza niezbędna do ocalenia ludzkości. Podczas podróży bohater trafia do małego miasteczka zarządzanego przez burmistrza – tyrana Carnegie (Gary Oldman).

Dziś już oficjalnie możemy potwierdzić, że najnowszy film Jacka Borcucha został zakwalifikowany do konkursu głównego Sundace Festiwal w sekcji World Cinema Narrative Competition. Po raz pierwszy w historii festiwalu polski film spotyka tak prestiżowe wyróżnienie. To wielki sukces twórców filmu i naszej kinematografii. „Wszystko, co kocham” wejdzie na ekrany polskich kin już 15 stycznia.