Film

Gutek Film z dumą prezentuje pierwsze, polskie wydanie pakietu 8 filmów jednego z największych mistrzów współczesnego kina. Kolekcja zostanie wydana w formie limitowanego ekskluzywnego boxu, uzupełnionego opracowaniem dotyczącym twórczości Antonioniego. W skład pakietu będą wchodzić następujące tytuły:
Gliniarz i mistrz sztuk walki stają przed wyzwaniem uratowania 13 dzielnicy przed zagładą. Paryż, rok 2013. „D13”- 13 dzielnica, jest oddzielona od miasta i podzielona na etniczne getta. Niepodzielnie rządzą w nich etniczne gangi, brutalnie kontrolujące życie dzielnicy, pobierające haracze i uwikłane w przemysł narkotykowy. Jedynym sprawiedliwym w tym ziemskim piekle jest Leito, samotny bojownik o prawa D13 , wspomagany przez kapitana policji Damiena.

Kiedy mężczyzna reprezentujący koncern Dow Chemical ogłosił na antenie BBC, że jego firma wypłaci odszkodowanie ofiarom spowodowanej przez siebie katastrofy ekologicznej, prowadzący program dziennikarz oniemiał ze zdumienia. Zrobimy to, co powinniśmy byli zrobić już dawno temu – zapewniał przedstawiciel koncernu.
Twórcom kina rzadko udaje się przebić przez pełną splendoru otoczkę życia legend rocka. Zdobywca Oscara Davis Guggenheim (Niewygodna prawda) prezentuje osobiste relacje przedstawicieli trzech pokoleń wirtuozów gitary elektronicznej: The Edge’a (U2), Jimmy’ego Page’a (Led Zeppelin) i Jacka White’a (The White Stripes).
„Ostatnia akcja” w reż. Michała Rogalskiego zdobywa coraz większe uznanie wśród widzów. Zapoczątkowało je zdobycie nagrody publiczności na Festiwalu „Młodzi i Film’ w Koszalinie – również podczas zakończonego właśnie festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu film spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem
Po dusznej i depresyjnej Drodze do szczęścia zdobywca Oscara, Sam Mendes stworzył antidotum, przywracające nadzieję i wiarę w prawdziwą miłość. PARA NA ŻYCIE (Away We Go) pokazywana na festiwalu Dwa Brzegi zdobyła serca i uznanie widzów zajmując zaszczytne trzecie miejsce w plebiscycie publiczności.
Zmiany klimatu stają się coraz szybsze i bardziej gwałtowne. Wszystkie gatunki zwierząt na kuli ziemskiej starają się nadążyć za zawrotnym tempem przemian klimatycznych, ale czy rzeczywiście uda im się przetrwać? Życie na krawędzi to spojrzenie na nieodwracalne skutki zmian klimatu dla niewinnych stworzeń na całym świecie.
Pamiętacie zabójczo "przystojnego" Colina z „To właśnie miłość”, który podrywał Amerykanki z Wisconsin na brytyjski akcent, a może spanikowanego Troy w „Zgonie na pogrzebie, przerażonego efektami LSD. Tak to Kris Marshall! W stylowej komedii romantycznej WOJNA DOMOWA (Easy Virtue), Kris Marshall gra dyskretnie i dystyngowanie, Furbera – lokaja rodziny Whittakerów.
Rozpoczęły się zdjęcia do najnowszej komedii mistrza gatunku - Juliusza Machulskiego („Seksmisja”, „Kiler”, „Ile waży koń trojański”), który tym razem postanowił stworzyć przewrotną mieszankę: połączyć humor z elementami grozy. „KOŁYSANKA" będzie inteligentną i nietypową komedią, która proponuje widzom oryginalną zabawę konwencjami.
Zaskakujący obraz współczesnego świata, w którym przybysze z kosmosu od lat żyją obok nas. Jak długo ludzie będą tolerować ich obecność na Ziemi? Jeszcze przed amerykańską premierą okrzyknięto film „Łowcą androidów” XXI wieku. Przedstawiciele pozaziemskiej cywilizacji przybyli 28 lat temu na Ziemię. Bez precyzyjnego planu, jak zorganizować życie uchodźców, ludzie odizolowali ich w Dystrykcie 9 – zamkniętej dzielnicy Johannesburga.
Ma w sobie chłopięcą naiwność i wiele z gwiazdy filmowej w starym stylu. Te predyspozycje wykorzystali twórcy filmu WOJNA DOMOWA (Easy Virtue) obsadzając Bena Barnesa w roli Johna Whittakera, ostentacyjnie rozkosznego Brytyjczyka.
Miło mi przekazać Państwu informację, iż najnowszy film Feliksa Falka (Komornik, Wodzirej, Samowolka) ENEN został zaproszony do Konkursu Głównego 33. Montreal World Film Festival, który odbędzie się w dniach: 27 sierpnia – 7 września. Jest to bardzo prestiżowy festiwal, jeden z 10 najważniejszych na świecie, do którego dotychczas niezwykle rzadko kwalifikowały się polskie produkcje (ostatnio, w 2005 r. „Masz na imię Justine”). Mocno trzymamy kciuki za sukces filmu ENEN!
W sierpniu Iluzjon zaprasza na spotkanie z jednym z najwybitniejszych reżyserów w historii kina, ALFREDEM HITCHCOCKIEM. 13. sierpnia będziemy obchodzić 110. rocznicę urodzin tego prekursora dreszczowca i niedoścignionego mistrza suspensu. Hitchcock był artystą niepowtarzalnym, umiejącym jak nikt stopniować napięcie, precyzyjnie budować opowieść filmową, przetykając ją specyficznym czarnym humorem, często występował w drobnych epizodach w swych filmach.
Czy tragedia 11 września była ujściem frustracji Wschodu na działania rynku Zachodniego? Czy wiemy co banki robią z naszymi pieniędzmi? Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, gdzie dokładnie znajdują się nasze pieniądze. Możemy być jednak pewni, że nie ma ich w bankach.
W Internecie a już wkrótce w kinach, na citylightach i bilboardach można będzie oglądać niepokojące spojrzenie Penélope Cruz na polskim plakacie najnowszego filmu Pedro Almodóvara "Przerwane objęcia". Najbardziej oczekiwany film tej jesieni miał już swoją polską premierę festiwalową we Wrocławiu. Pełna namiętności, najnowsza opowieść Almodóvara była także jednym z najwyżej ocenionych przez krytykę filmów festiwalu w Cannes.
Gutek Film z dumą prezentuje pierwsze polskie wydanie DVD filmu jednego z najwybitniejszych reżyserów w historii kina – Andrieja Tarkowskiego. We wrześniu ukaże się specjalne dwupłytowe wydanie filmu Ofiarowani, poszerzone o nieznane w Polsce materiały dodatkowe. Ofiarowanie – arcydzieło światowego kina to ostatni film rosyjskiego mistrza. Dopracowana w najdrobniejszych szczegółach, wielowymiarowa i ponadczasowa opowieść o współczesnym człowieku.
Jury zakończonego wczoraj 9. Międzynarodowego Festiwalu Era Nowe Horyzonty przyznało filmowi "GALERIANKI" Nagrodę za Najlepszy Debiut.
Warszawski Festiwal Filmowy obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia. Tegoroczny Festiwal odbędzie się w dniach 9-18 października w "Multikinie Złote Tarasy", "Kinotece" oraz, po latach przerwy, w kinach “Kultura” i “Rejs”. Partnerem Strategicznym Warszawskiego Festiwalu Filmowego jest RWE- jedna z największych europejskich firm energetycznych.
Z przyjemnością chcemy poinformować, że dnia 2 października 2009 roku odbędzie się premiera filmu Aleksieja Mizgiriewa „Słowo jak głaz”. Jest to film, który nikogo nie pozostawi obojętnym, porównywany z „Ładunkiem 200” Aleksieja Bałabanowa. Nie zobaczymy w nim błyszczącej, snobistycznej Moskwy z wystylizowanymi nowobogackimi, zamiast tego reżyser wprowadza nas w mroczny światek podziemia, gdzie życie rządzi się brutalnymi prawami siły i pieniądza.
W rok po apelu redaktorów czterech ogólnopolskich dzienników – „Gazety Wyborczej”, „Dziennika”, „Polski” i „Rzeczpospolitej”, w którym domagali się nakręcenia filmu fabularnego poruszającego tematykę Powstania Warszawskiego do polskich kin wejdzie „Powstanie’44. Sierpniowe niebo”.
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności