
Po „ZMIERZCHU” i „HARRYM POTTERZE” czas na kolejną rewelacyjną serię książek przeniesionych na duży ekran! Światowy bestseller autorstwa Stiega Larssona wreszcie na wielkim ekranie! Książka została przetłumaczona na 35 języków i sprzedana w liczbie 8 milionów egzemplarzy.

Kolejna część bestsellerowej sagi ZMIERZCHU na dużym ekranie. Dwukrotnie wyższy budżet w porównaniu z pierwszą częścią! Po spektakularnym sukcesie ekranizacji ZMIERZCHU, który zarobił na świecie ponad 350 mln dolarów, a jego obsada zyskała status najbardziej rozchwytywanych aktorów Hollywood, przyszedł czas na kolejną odsłonę historii niebezpiecznej miłości młodej dziewczyny i nieśmiertelnego wampira.

Będzie je można zobaczyć już od 19 czerwca w filmie "Udręczeni" (The Haunting in Connecticut). Historia Stanów Zjednoczonych roi się od duchów. Najwięcej opowieści o nawiedzonych domach i legend o złośliwych duszach zmarłych krąży na terenie Nowej Anglii oraz sąsiadujących ze sobą stanów Nowy Jork, New Jersey i Connecticut. W tym ostatnim, pojawianie się duchów sprawiło, że wiele wiosek opustoszało.

Zobacz bezpłatnie w sieci filmy Krakowskiego Festiwalu wyłącznie na cineman.pl

Georgia jest pilotem niepokornej grupy turystów, podróżujących po Grecji śladami zabytków kultury antycznej. Zwiedzających bardziej interesują jednak tandetne pamiątki niż lekcje historii. Piękna pilotka, zmęczona ciągłymi starciami z podopiecznymi i nieprzychylnymi tubylcami, zdaje się nie zauważać, że za kółkiem jej autobusu wycieczkowego zasiada tyleż tajemniczy, co interesujący grecki kierowca... Czy dziewczyna niespodziewanie znajdzie uczucie tam, gdzie się go w ogóle nie spodziewała...?

Komedia romantyczna, która wejdzie do kanonu nieśmiertelnych opowieści o miłości, obok takich ‘ever green’ów’, jak „Bezsenność w Seattle”, „To właśnie miłość” czy „Ja cię kocham, a ty śpisz” – nic dziwnego, skoro jej autorem jest scenarzysta takich przebojów kinowych, jak „Był sobie chłopiec” i „Co gryzie Gilberta Grape’a?”. Steve Carell, godny następca Jima Carrey’a, swoją kreacją wnosi do filmu energetyzującą dawkę humoru.

"Wrota do piekieł" zostały pokazane na specjanym nocnym pokazie na festiwalu filmowym w Cannes. Film zebrał bardzo pozytywne recenzje, w których często doceniany jest nie tylko strach wzudzany przez film Sama Raimi, ale także humor. Jak powiedział reżyser na festiwalu w Cannes: "Bardzo podobnie widzę humor i horror. W wielu wypadkach założenia do sekwencji suspensu i strachu są bardzo podobne do założeń żartu. Humor na chwilę uwalnia nas od strachu, by potem wznieść go na jeszcze wyższy poziom. Wspierają się wzajemnie, by zapewnić publiczności najlepszą rozrywkę."

W tym roku, po raz pierwszy w historii Krakowskiego Festiwalu Filmowego, jednej z najstarszych europejskich imprez poświęconych dokumentom, wybrane festiwalowe filmy będzie można obejrzeć także w Internecie.

Z radością informujemy, że jury tegorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes przyznało Złotą Palmę filmowi Michaela Haneke pt. "Biała wstążka" (DAS WEISSE BAND / WHITE RIBBON), którego dystrybutorem jest Monolith Plus. W filmie wystąpili: Ulrich Tukur („Życie na podsłuchu”), Susanne Lothar („Pianistka”), Burghart Klaussner (“Lektor”).

Najnowszy film najsłynniejszego hiszpańskiego reżysera - "Przerwane objęcia" - miał właśnie swoją światową premierę podczas festiwalu w Cannes. I ponownie okazało się, że w Hiszpanii krytycy podchodzą do dzieł Almodovara z większą niechęcią. Publiczność w Cannes bardzo dobrze przyjęła "Przerwane objęcia", pełną namiętności i tajemnic historię o różnych obliczach miłości. A dziennikarze z największych polskich dzienników filmem się zachwycili:

Najnowszy film Larsa von Triera wywołał na festiwalu w Cannes burzę, jakiej ten festiwal nie widział od lat. Znany z prowokacji reżyser po raz kolejny rozpalił kinową publiczność i sprawił, że po raz pierwszy od dłuższego czasu na festiwalowych czerwonych dywanach głośno wykrzykiwano słowo "skandal". Tym razem Von Trier dokonał tego horrorem "Antychryst", który dosłownymi scenami przemocy i seksu u jednych budził zachwyt, u innych obrzydzenie.

Horror "Udręczeni" (The Haunting in Connecticut), który wejdzie do kin już 19 czerwca, zarobił do tej pory w USA ponad 55 mln dolarów i zajął tym samym drugie miejsce w amerykańskim Box Office wśród horrorów. Ten oparty na faktach film, przerażający jeszcze bardziej niż "Egzorcyzmy Emily Rose", to opowieść o pewnej rodzinie, której życie po przeprowadzce do nowego domu zamienia się w koszmar, a zło celuje w ich nastoletniego syna.

Yes-Meni naprawiają świat (The Yes Men Fix the World), Andy Bichlbaum, Mike Bonanno, Kurt Engfehr, Francja /France 2009. Kiedy mężczyzna reprezentujący koncern Dow Chemical ogłosił na antenie BBC, że jego firma wypłaci odszkodowanie ofiarom spowodowanej przez siebie katastrofy ekologicznej, prowadzący program dziennikarz oniemiał ze zdumienia. Zrobimy to, co powinniśmy byli zrobić już dawno temu – zapewniał przedstawiciel koncernu.

Po ogromnym sukcesie filmu „Vicky Cristina Barcelona” – zabawnej opowieści o perypetiach uczuciowych dwóch Amerykanek spędzających wakacje w Barcelonie, publiczność tegorocznego festiwalu filmowego w Cannes czekała z dużym zainteresowaniem na najnowszy film Woody’ego Allena, „Whatever Works”. Mistrz, i tym razem, nie zawiódł oczekiwań.

Człowiek w ciągu 200 000 lat istnienia na Ziemi zakłócił równowagę biologiczną naszej Planety, która nieprzerwanie kształtowała się przez niemal 4 miliardy lat ewolucji… Cena, jaką trzeba za to płacić jest bardzo wysoka. Mamy bardzo niewiele czasu, by odwrócić pojawiającą się apokaliptyczną wizje katastrofy. To jedynie 10 lat, by uświadomić sobie, jak ogromna jest grabież naturalnych bogactw naszej Planety i zmienić sposób ich konsumpcji.

Fascynujący portret legendarnej ikony mody - Coco Chanel, wizjonerki, rewolucyjnej dyktatorki. To ona pozwoliła kobietom nosić krótkie fryzury, sztuczną biżuterię oraz spodnie. Stworzyła wzór prostej elegancji z nieśmiertelną małą czarną na czele oraz najbardziej uwodzicielski zapach na świecie – CHANEL No.5. Pasjonująca historia pozornie chłodnej i żądnej sukcesu kobiety, której najgłębiej skrywaną potrzebą okazała się potrzeba prawdziwej miłości.

21 maja wieczorem koniecznie odwiedźcie Państwowe Muzeum Etnograficzne! Dyskusyjny Klub Filmowy Celuloid przygotował dla Was seans wielokrotnie nagradzanego filmu pt. „Odgrobadogroba”. Jest to zaskakująca historia życia człowieka, który zarabia na życie w nietypowy sposób – wygłaszając mowy pogrzebowe. Główny bohater – Pero mieszka wraz z rodziną na słoweńskiej prowincji.

DKF UG "Miłość Blondynki" zaprasza na film "La Strada" Federico Felliniego. Jeden z najwybitniejszych filmów Felliniego zostanie zaprezentowany w ramach Festiwalu Sztuk Kuglarskich i cyrku alternatywnego - KuglArt Fest.

NAGRODA DIALOGU EKUMENICZNEGO, JURY w składzie: Anita Piotrowska – przewodnicząca, Leo Kantor, Marek Kubicki. Wyróżnienia: 7915 km (7915 km), Nikolaus Geyrhalter, Austria 2008, 106 min, Angielski lekarz (The English Surgeon), Geoffrey Smith, Wielka Brytania /UK 2007, Przedłużyć życie (Life Extended), Bigert & Bergström, Szwecja /Sweden 2008, 58 min.

Znakomicie zrealizowany 4-odcinkowy serial science-fiction opowiadający o lądowaniu pierwszego ziemskiego statku kosmicznego na Czerwonej Planecie. Jest rok 2030. Wyścig na Marsa trwa. Stawce przewodzą Chiny, które wysłały na Czerwoną Planetę kilkadziesiąt statków bezzałogowych i dystansują resztę świata w badaniach planety.