
Przebojowa i atrakcyjna Lucy Hill (Renee Zellweger) jest zdeterminowanym i bardzo ambitnym pracownikiem dużej firmy w Miami, prowadzącym intensywne życie zawodowe. Pewnego dnia, nie wiedząc w co się pakuje, bez namysłu przyjmuje kolejne służbowe polecenie mające być stumilowym krokiem w jej karierze.

Piękna i porywająca opowieść o ikonie rewolucji kubańskiej Che Guevarrze, w którego postać brawurowo wcielił się Benicio del Toro (,,Traffic”, ,,Przekręt”, ,,Sin City”, ,,21 Gramów”) uhonorowany Nagrodą dla Najlepszego Aktora na Festiwalu w Cannes w 2008 r. Film, mistrzowsko wyreżyserowany przez Stevena Soderbergha, zachwyca hipnotyzującymi zdjęciami krajobrazów Hiszpanii, Meksyku i Boliwii.

Film „Shultes” w reżyserii Bakur Bakuradze został nominowany do nagrody filmowej NIKA w kategorii odkrycie roku. Na ekrany polskich kin wchodzi 17 kwietnia. „Shultes” Bakura Bakuradze – to najlepsze wydarzenie 2008 roku w kinematografii rosyjskiej. Film był w Cannes i zwyciężył na Festiwalu, „Kinotawr”, ale najważniejszym jest to, że został najlepszym portretem współczesnej Moskwy: nie samego dna lub szczytów, lecz samego serca.

Gibraltar. 4 lipca 1943 roku. Godzina 23:07. Samolot Liberator AL 523 spada do morza zaledwie 16 sekund po starcie. Na pokładzie był Naczelny Wódz, premier Rządu Polskiego na Uchodźstwie, generał Władysław Sikorski. Śmierć Wodza do dzisiaj jest niewyjaśnioną zagadką. Czy to była katastrofa? Czy Sikorski został zamordowany?

Pamięć jest niczym labirynt, którego korytarze zamykają się pod wpływem traumatycznych przeżyć. Ten mechanizm jest stosowany przez pamięć w celu ochrony integralności psychiki, ale to, co ukryte, ujawnia się czasami ze zdwojoną siłą…. Walc z Baszirem to film, który w formie animowanego dokumentu opowiada o zespole stresu pourazowego i jest równocześnie formą autoterapii dla reżysera i zarazem bohatera – Ariego Folmana.

Elliot Kelman (Joe Pantoliano), niespełniony pisarz i scenarzysta, utrzymuje się ze sprzedaży garniturów i często zmuszony jest korzystać z pomocy matki, byłej żony i syna. Gdy jego desperacja sięga zenitu, do rodzinnego miasta powraca stary przyjaciel Richard, słynny producent filmowy. To jedyny kumpel, któremu udało się odnieść sukces. Elliot liczy, że spotkanie z Richardem zapoczątkuje wielkie zmiany w jego własnym życiu...

Szalona, zabawna i zuchwale oryginalna opowieść o poszukiwaniu sensu życia wśród narkotykowych oparów. Akcja rozgrywa się w latach 70. w USA. Młody mężczyzna o przezwisku „Fuckhead” poznaje piękną Michelle (Samantha Morton), z którą połączy go destrukcyjna namiętność oraz zamiłowanie do heroiny. Jednak „Fuckhead” ma dar, który odmieni jego losy... Dar pomagania innym.

Studium relacji między kobietą a mężczyzną. Artysta cyrkowy Gabor (Daniel Auteuil) poznaje Adelę (Vanessa Paradis) na moście w Paryżu. Dziewczyna rzuca się do Sekwany, ale Gaborowi udaje się ją uratować. Mężczyzna proponuje Adeli współpracę – rzuca nożami i potrzebuje partnerki. Wspólnie wyruszają w podróż na granicy między życiem a śmiercią.

Po bardzo dobrze przyjętej głównej roli w filmie "Zmierzch", młoda gwiazda Kristen Stewart wystąpiła w komedii "Co jest grane?" u boku takich sław jak Rober De Niro, Bruce Willis, Sean Penn i Robin Wrigt Penn. Niezwykle obiecująca aktorka wcieliła się w postać córki producenta filmowego (w tej roli Robert De Niro), która nie jest tak niewinna, na jaką wygląda...

Film „Kochaj i tańcz” odnotował rekordowy wynik otwarcia. Produkcję TVN obejrzało 393 803 widzów w pierwszy weekend projekcji. Jest to najlepszy wynik polskiego filmu od 10 lat. Długo oczekiwana premiera pierwszego polskiego filmu tanecznego spotkała się z ogromnym zainteresowaniem widzów. Wyprodukowany przez TVN, współfinansowany przez PISF, a dystrybuowany przez ITI Cinema, film „Kochaj i tańcz” podczas pierwszych 3 dni wyświetlania był najchętniej oglądanym od 10 lat polskim filmem, odnotowując rewelacyjny wynik - 393 803 widzów.

Już znamy wyniki głosowania Polskiej Akademii Filmowej. Aż cztery filmowe Orły trafiły do rąk twórców „33 scen z życia”. Przejmujący obraz Małgorzaty Szumowskiej został uznany za najlepszy polski film ubiegłego roku – zarówno przez jury, jak i publiczność. Uhonorowani zostali również Paweł Mykietyn za muzykę oraz Jacek Drosio za montaż.

Historia, którą pokazuje w filmie Ryszard Bugajski to próba rekonstrukcji ostatnich lat życia legendarnego dowódcy Kedywu Armii Krajowej, generała brygady Augusta Emila Fieldorfa ps. „Nil”. Opowieść rozpoczyna się w momencie jego powrotu z zesłania w głąb Związku Sowieckiego, gdzie trafił po aresztowaniu w 1945 przez NKWD i kończy wykonaniem wyroku śmierci w mokotowskim więzieniu zimą 1953 roku. Obrazowi towarzyszą retrospekcje z okresu okupacji i konspiracyjnej działalności generała, szczególnie zamach na kata Warszawy, generała SS Franza Kutscherę.

Polsko-niemiecka produkcja ze wspaniałą muzyką Zbigniewa Preisnera. Poruszający film, o którym trudno zapomnieć. Koniec II-giej Wojny Światowej, kwiecień 1945 roku. Armia Czerwona wkracza do upadającego Berlina. To początek historii kobiet, które, zdane na łaskę radzieckich żołnierzy, musiały wybierać między przeżyciem a szacunkiem do samych siebie.

Nowy film twórców „Godzin” i „Angielskiego pacjenta” znalazł się w gronie faworytów tegorocznych Oscarów – dostał aż pięć nominacji w najważniejszych kategoriach: Najlepszy Film, Najlepsza Aktorka (Kate Winslet), Najlepszy Reżyser (Stephen Daldry), Najlepszy Scenariusz Adaptowany (David Hare) i Najlepsze Zdjęcia (Chris Menges i Roger Deakins). Kate Winslet za fenomenalną kreację aktorską w tym filmie zdobyła Złoty Glob.

Charlotte (Trine Dyrholm) właśnie zostawiła swojego wieloletniego chłopaka Kristiana (Frank Thiel) i wprowadziła się do nowego mieszkania. Teraz żyje sama pośród kartonowych pudeł i gołych ścian, spędzając noce z przypadkowymi mężczyznami. Nie chce z nikim nawiązywać bliższych kontaktów; po jednorazowych przygodach rezygnuje z dłuższej znajomości.

Rafael jest typem uwodzicielskim i ambitnym. Podobają mu się piękne kobiety, eleganckie ubiory i doborowe towarzystwo. Pracuje w wielkim domu towarowym. Urodził się, żeby być sprzedawcą i stara się o stanowisko Kierownika Piętra. Jego główny rywal do tego stanowiska to Don Antonio. Fatalnym zrządzeniem losu, Don Antonio ginie przypadkowo podczas burzliwej dyskusji z Rafaelem...

Oryginalne love story. Zabawna opowieść o dwojgu społecznie nieprzystosowanych ludziach oraz o sposobach, w jaki próbują zdobyć miłość. Lily jest trochę dziwaczną i samotną kelnerką, we śnie i na jawie marzy o romantycznych uniesieniach. Jarrod, bohater z jej snów, to osobliwy odludek i sprzedawca gier wideo. Ostatnią dekadę spędził na planowaniu zemsty na prześladowcach ze szkoły średniej.

Czy wiesz, jak pies pije wodę? Jak zmienia się mimika i wyraz twarzy po trafieniu przez bokserskiego mistrza wagi ciężkiej? Co się dzieje, kiedy jajko spada na wirujące łopatki wentylatora, a w jabłko trafia pocisk?

6. Festiwal Filmowy PLANETE DOC REVIEW odbędzie się w dniach 8-17 maja w Warszawie i w aż kilkunastu innych miastach w całej Polsce. Jak co roku jego organizatorem jest Against Gravity, a głównym partnerem kanał dokumentalny PLANETE. Festiwal Filmowy PLANETE DOC REVIEW to prezentacja najwybitniejszych filmów dokumentalnych ostatnich dwóch lat, laureatów nagród na najważniejszych festiwalach na świecie oraz polskich premier.

Najnowszy film Woody’ego Allena, którego premiera była największym wydarzeniem ubiegłorocznego festiwalu w Cannes, został entuzjastycznie przyjęty przez krytykę i publiczność. Film został obsypany nagrodami na wielu festiwalach filmowych (m.in. Złoty Glob, BAFTA, Satelite). Za kreację w tym filmie, Penelope Cruz została uhonorowana Oscarem oraz wieloma innymi prestiżowym nagrodami. Jednocześnie film odniósł największy komercyjny sukces spośród wszystkich obrazów Woody’ego Allena.