Film

Nastolatka pragnąca niezależności podgląda sąsiadów z dachu swojego domu i przy okazji fotografuje sceny miłosne pomiędzy samotną kobietą w średnim wieku - Zoją, a jej kochankiem (żonatym sąsiadem). Wika wpada na pomysł żeby szantażować zdrajcę. Za pomocą detektywa mężczyzna szybko demaskuje dziewczynę, jednak z obawy przed nagłośnieniem sprawy zrywa ze swoją kochanką - Zoją. Wika szuka kontaktu z Zoją. Gdy kobiety zapoznają się, Wika namawia swoją nową koleżankę do zemsty na byłym kochanku.
Próba opisania kobiecej wrażliwości poprzez cykl trzech krótkich fabuł. Polifoniczna opowieść o kobiecym świecie, utkana z trzech filmowych obrazów. Różne spojrzenia, różne sposoby narracji. Trzy syntetyczne studia kobiecej natury. Każda z trzech opowieści to portret kobiecej postaci. Krystyna, Emilka i Anna – trzy niezwykłe bohaterki, których losy uzupełniają się wzajemnie. Ich historie są punktami granicznymi w przestrzeni pomiędzy szczęściem i cierpieniem, wolnością i zniewoleniem, rzeczywistością i snem...
John Malkovich w adaptacji najsłynniejszej powieści laureata nagrody Nobla J.M. Coetzeego, uhonorowanej nagrodą Bookera w 1999 roku. Profesor David Lurie (John Malkovich) jest wyrafinowanym człowiekiem i wykładowcą literatury brytyjskiej na Uniwersytecie w Cape Town. Jest niepoprawnym - idącym obyczajowo pod prąd, lecz zgodnie ze swoimi pragnieniami - romantykiem. Poezja, dobre wino i muzyka klasyczna towarzyszą jego życiu częściej, niż napotkani ludzie. Po rozstaniu z żoną wiedzie samotne życie i jest zajęty wyłącznie zaspokajaniem swoich pragnień.
16 lutego Kazimierz Kutz kończy 80 lat! Z tej okazji Wydawnictwo Znak i kino Muranów zapraszają na przegląd filmów reżysera. W dniu 17 lutego odbędzie się pokaz dokumentu W kraju i za granicą w którym uczestniczyć będzie Kazimierz Kutz. Spotkanie z reżyserem będzie również połączone z promocją książki Aleksandry Klich Cały ten Kutz. Biografia niepokorna, wydanej przez Znak. Spotkanie poprowadzi Tadeusz Sobolewski
Film „Człowiek na linie – Man on Wire” w reż. Jamesa Marsha, historia niesamowitego wyczynu, jakiego dokonał w 1974 roku Philippe Petit przechodząc po linie rozciągniętej między wieżami World Trade Center, został ponownie doceniony. Film otrzymał nagrodę BAFTA, nazywaną „brytyjskimi Oscarami”, dla najlepszego filmu brytyjskiego (Nagroda Alexandra Kordy). Film wejdzie na ekrany polskich kin 27 marca.
"Tak wygląda PRL" - to kontynuacja ubiegłorocznego cyklu "Co Ty wiesz o PRL?". Od początku trwania cyklu prezentowane są filmy okresu Polski Ludowej, powstające w tym czasie bądź traktujące o codzienności minionego okresu. Pomysłodawcy projektu oraz zaproszeni prelegenci od początku trwania cyklu, zarysowują tło epoki, w której tworzyli polscy artyści filmowi.
Czekamy na filmy! Tegoroczna edycja Przeglądu zaplanowana została na 18-20 września. Zwyczajem ubiegłych lat tydzień wcześniej zrobimy ekscytujący support w Karkonoszach w postaci prezentacji najciekawszych filmów. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zaprezentować swoje produkcje, do nadsyłania filmów na nasz adres.
Na dwa tygodnie przed oficjalną ceremonią wręczenia Oscarów® „Slumdog. Milioner z ulicy” zdobywa kolejne nagrody. Tym razem najnowsze dzieło Danny’ego Boyle’e otrzymało 7 nagród BAFTA, w tym za Najlepszy film, Najlepszą reżyserię i Najlepszy scenariusz. Deszcz nagród dla „Slumdog. Milioner ulicy” zdaje nie kończyć się nigdy. Film z ceremonii na ceremonię zdobywa coraz więcej wyróżnień. Otrzymał już Złote Globy, teraz BAFTA, a już wkrótce sięgnie po Oscary®. Podczas 62. rozdania nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej „Slumdog. Milioner z ulicy” otrzymał aż 7 nagród, w tym za:
Szykuje się teatralny hit. Po 32 latach na deski teatru powraca sztuka wielka w każdym sensie. Reżysersko, aktorsko, kostiumowo i scenograficznie. Być może nie będzie już przesłania o wolności w komunistycznym kraju, jednak nawet we współczesnej adaptacji widz odczyta to co najważniejsze – potrzebę wyzwolenia w świecie tłamszonym przez restrykcyjne zasady.
Fernando Meirelles, twórca tak kultowych obrazów jak „Miasto Boga”, i „Wierny Ogrodnik”, nakręcił ważny i mocny thriller o tajemniczej epidemii ślepoty, która dotknęła ludzkość. Julianne Moore, znana ze znakomitych ról m.in. w filmach: „Godziny”, „Ludzkie dzieci”, stworzyła jedną z najbardziej niezwykłych i elektryzujących kobiecych kreacji pokazując jak wiele, dzięki swej sile, jest w stanie znieść kobieta. Makabryczna wizja miasta dotkniętego epidemią chwyta za gardło.
Człowiek na linie - Man on Wire, czyli artystyczne przestępstwo stulecia, to historia niesamowitego wyczynu jakiego dokonał 7 sierpnia 1974 roku Philippe Petit. Marzeniem tego francuskiego linoskoczka było przejście po linie rozciągniętej między zbudowanymi wówczas niedawno bliźniaczymi wieżami World Trade Center. Film Marsha odsłania kulisy przygotowań do tego wyczynu, niezwykłych związków międzyludzkich, przyjaźni oraz zbiegów okoliczności, które doprowadziły do spełnienia tego szaleńczego marzenia. Spaceru pomiędzy wieżami, których już nie ma…
SLUMDOG. MILIONER Z ULICY to najbardziej wyczekiwany film tegorocznej edycji rozdania Oscarów i zarazem faworyt do zdobycia statuetki w najważniejszych kategoriach: najlepszy film, najlepsza reżyseria czy najlepszy scenariusz adaptowany. W sumie zdobył aż 10 nominacji do Oscara, w tym aż trzy dotyczą ścieżki dźwiękowej skomponowanej przez A.R.Rahmana (najlepsza muzyka, najlepsza piosenka („Jai ho”), najlepsza piosenka („O Saya”).
Siła miłości. Moc wybaczania. Nowy film twórców „Godzin” i „Angielskiego pacjenta” znalazł się w gronie faworytów tegorocznych Oscarów – dostał aż pięć nominacji w najważniejszych kategoriach: Najlepszy Film, Najlepsza Aktorka (Kate Winslet), Najlepszy Reżyser (Stephen Daldry), Najlepszy Scenariusz Adaptowany (David Hare) i Najlepsze Zdjęcia (Chris Menges i Roger Deakins). Kate Winslet za fenomenalną kreację aktorską w tym filmie zdobyła Złoty Glob.
„Jagodowa miłość” to pierwszy film, który Wong Kar Wai - jeden z najbardziej uznanych reżyserów świata - zrealizował w Hollywood. Opowiedziana przez Wong Kar Wai’a niezwykła historia miłosna wciąga widza jak niezapomniane przygody „Thelmy i Louise”, serwując mu dawkę emocji porównywaną z „Bliżej” oraz niesamowitą atmosferę, którą pamiętamy ze „Spragnionych miłości”. To niezwykłe połączenie zachwyciło już miłośników kina na całym świecie.
"Rudo i Cursi" - film z Gaelem Garcią Bernalem w roli głównej, który pojawi się w polskich kinach w lipcu, święci triumfy za granicą. Sonic Pictures Classic nabyło właśnie do niego prawa, a w Ameryce Łacińskiej szaleństwo widzów nie ma końca. W Meksyku po 4 tygodniach film zarobił prawie 8 milionów dolarów, co umiejscowiło go na piątej pozycji wśród filmów wyświetlanych kiedykolwiek na tym terytorium.
„Dlaczego ty, a ja nie?” – to pytanie zadawali sobie wszyscy, którzy jakimś cudem ocaleli z katastrofy lotniczej, do której doszło w chilijskich Andach w 1972 roku. Dla zawodników urugwajskiej drużyny rugby i towarzyszących im osób, upadek na czterotysięczny lodowiec był dopiero początkiem dramatycznej walki o przetrwanie. Czekało ich jeszcze znacznie więcej: rany, przeraźliwe zimno, brak żywności i pogłębiająca się depresja.
Trzynastoletnia Maria Merryweather (Dakota Blue Richards), zgodnie z wolą jej zmarłego ojca, jedzie do swojego wuja, Sir Beniamina (Ioan Gruffud) do Księżycowego Dworu. W podróży towarzyszy jej guwernantka, Panna Heliotrop (Juliet Stevenson) i odziedziczona w testamencie, fascynująca stara księga „Kronika Księżycowego Dworu” (The Ancient Chronicles of Moonacre Valley). Kiedy dziewczynka dociera do nowego domu, odkrywa, że jest to opisany w księdze Księżycowy Dwór.
Nowa edycja nigdy wcześniej nie pokazywanego w Polsce dzieła wybitnego reżysera "Chunking Express", „Spragnionych miłości” oraz nagrodzonego za najlepszą reżyserię na Festiwalu Filmowym w Cannes "Happy Togheter". Uczta dla wszystkich fanów kina azjatyckiego i talentu Wong Kar Waia. Jianghu to miejsce, w którym liczy się sztuka przetrwania.
Piękna Anne Devereaux (Renne Zellweger) opuszcza swego męża, lidera zespołu muzycznego i rusza by znaleźć swoje nowe miejsce w życiu. W tej niezwykłej podróży przez Amerykę lat 50-tych towarzyszą jej nastoletni synowie. Opowiedziana z perspektywy młodszego syna syna Georga (Logan Lerman) skrząca dowcipem historia prowadzi bohaterów do Hollywood , gdzie wszystko wydaje się być możliwe…
Film "Człowiek na linie - Man on Wire", który otrzymał nominację do Oscara w kategorii Najlepszy długometrażowy film dokumentalny, będzie można oglądać w Polsce już w marcu! "Człowiek na linie - Man on Wire", czyli artystyczne przestępstwo stulecia, to historia niesamowitego wyczynu jakiego dokonał 7 sierpnia 1974 roku Philippe Petit.
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności