Film

Jak donoszą świstaki na film z tegorocznego Adio TownTour będzie trzeba jeszcze trochę poczekać. Po wygraniu przez Adio TownTour festiwalu Film Extreme powtórnie wrócił do studia montażowego 79TH. Prowadzone są pracę i zostaje on poważnie rozbudowywany. Premiera przewidziana jest na wiosnę 2009 w telewizji Extreme i później w internecie. Dowiaduj Się !!!
Już na początku lutego 2009 roku na płytach DVD ukaże się jeden z największych przebojów kinowych ubiegłego roku – doskonała polska komedia „To nie tak jak myślisz, kotku”. Od daty premiery kinowej do dnia dzisiejszego film obejrzało ponad 850 tyś. widzów w Polsce! Komedia należy do czołówki 10 najbardziej kasowych filmów ubiegłego roku.
Nowa edycja, nigdy wcześniej nie pokazywanego w Polsce dzieła wybitnego reżysera "Chunking Express", „Spragnionych miłości” oraz nagrodzonego za Najlepszą Reżyserię na Festiwalu Filmowym w Cannes "Happy Togheter". Uczta dla wszystkich fanów kina azjatyckiego i talentu Wong Kar Waia. Jianghu to miejsce, w którym liczy się sztuka przetrwania. Ouyang Feng zdecydował się opuścić rodzinne strony, gdy ukochana porzuciła go dla jego starszego brata.
„Jagodowa miłość” to pierwszy film, który Wong Kar Wai - jeden z najbardziej uznanych reżyserów świata - zrealizował w Hollywood. Opowiedziana przez Wong Kar Wai’a niezwykła historia miłosna wciąga widza jak niezapomniane przygody „Thelmy i Louise”, serwując mu dawkę emocji porównywaną z „Bliżej” oraz niesamowitą atmosferę, którą pamiętamy ze „Spragnionych miłości”. To niezwykłe połączenie zachwyciło już miłośników kina na całym świecie.
Scenarzysta i producent Bernd Eichinger („Pachnidło” i „Upadek” ) wraz z reżyserem Uli Edelem („Piekielny Brooklyn”) przenieśli na ekran powieść Stefana Austa. „BAADER – MEINHOF” to oparty na faktach obraz krwawych i niespokojnych lat działalności grupy terrorystycznej RAF, która powstała w Niemczech w latach 70-tych. Film otrzymał nominację do tegorocznych Złotych Globów w kategorii: „Najlepszy Film Zagraniczny”.
11 stycznia br. Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej po raz 66. rozdało Złote Globy. Do wielkich triumfatorów tej edycji z pewnością należy Kate Winslet, która otrzymała aż dwie statuetki, w tym za kreację w filmie Stephena Daldry’ego „The Reader. Zaklinacz słów” oraz Woody Allen uhonorowany za swój najnowszy film „Vicky Cristina Barcelona” – jedną z najbardziej oczekiwanych premier tego roku.
Niemożność pogodzenia w sobie dwóch światów - tradycji z nowoczesnością - pokazana poprzez relację matki z dorastającym synem. Yusuf - absolwent szkoły średniej, wraca do rodzinnego, prowincjonalnego miasteczka, pełen nadziei, a jednocześnie obaw o swoją przyszłość. Jego największą pasją jest pisanie wierszy, kilka z nich zostało opublikowanych w lokalnym czasopiśmie literackim.
Film "Obywatel Milk", który wejdzie do kin 23 stycznia otrzymał juz szereg nagród między innymi:Stowarzyszenia Nowojorskich Krytyków Filmowych, Bostońskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych, Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Los Angeles, Stowarzyszenia Producentów Amerykańskich im. Stanleya Kramera oraz wiele nominacji, w tym do Złotego Globa dla najlepszego aktora (Sean Penn) i jest także wymieniany w najważniejszych kategoriach jako jeden z kandydatów do Oscara.
Obraz „Okrucieństwo” ten nawiązuje do filmu „Thelma i Louise”. Dwie kobiety przekraczają niebezpieczną granicę w nadziei by poczuć swobodę i „prawdziwe życie”, których nigdy wcześniej nie zaznały. Mężczyzna w filmie „Okrucieństwo” staje się „katalizatorem”, który popycha bohaterki filmu do naruszenia wszystkich socjalnych norm i łamania prawa.
Złoty Glob dla Mickey Rourke za rolę w filmie „Zapaśnik” („The Wrestler”, USA) w reż. Darrena Aronofsky'ego. Nagrodę zdobyła także piosenka „The Wrestler” w wykonaniu Bruce’a Springsteena. Film trafi do polskich kin 1 maja 2009. Dystrybutorem filmu jest SPInka. Randy „The Ramie” Robinson (Mickey Rourke) jest zapaśnikiem, mistrzem wrestlingu, którego spektakularną karierę przerwał zawał serca.
Byłoby lepiej, żeby tych troje nigdy się nie spotkało… Bertrand (Fabrice Luchini) Adwokat. Błyskotliwy. Medialny. Elokwentny. Wykształcony. Rozsądny. Skomplikowany. I raczej nieśmiały. Kocha kobiety… a właściwie kocha z nimi rozmawiać. Właśnie przyjechał do Monako. Będzie obrońcą siedemdziesięcioletniej zabójczyni. Christophe (Roschdy Zem), Ochroniarz Bertanda. Szczery. Bezpośredni. Małomówny. Wysportowany. Edukację zakończył w gimnazjum.
Bohaterem filmu dokumentalnego Dariusza Jabłońskiego jest pułkownik Ryszard Kukliński (pseudonim Jack Strong), który w latach 1971-1981 przekazał na Zachód ponad 40 tys. stron najbardziej tajnych dokumentów Układu Warszawskiego. To historia zdolnego planisty, który nie tylko poznaje strategiczne założenia Układu Warszawskiego lat siedemdziesiątych – on je sam planuje. Cichy, skromny, miły, uczynny, prawie jak cień.
Jenny (Kelly Reilly), nauczycielka w szkole podstawowej i jej chłopak Steve (Michael Fassbender) wyjeżdżają z Londynu na weekend. Steve robi Jenny niespodziankę i zabiera ją w piękne, odludne miejsce, nad jezioro. Teraz czeka tylko na odpowiedni moment, żeby wręczyć jej zaręczynowy pierścionek. Nad brzegiem jeziora rozbijają namiot, pływają, opalają się i cieszą spokojem. Wkrótce w pobliżu rozsiada się grupa hałaśliwych nastolatków z psem. Kiedy Steve w końcu zwraca im uwagę, zaczynają zachowywać się jeszcze głośniej, zaczepiają parę. W końcu odchodzą.
To tylko ROCK… jest propozycją filmową Miłości Blondynki na spędzenie wolnego czasu w nowym roku. Rockowy cykl filmowy, to dwa miesiące pełne dobrej muzyki na wielkim ekranie, „(...) generalnie rockowy wehikuł czasu po dekadach rocka, a tym samym po czasach przemian społeczno-obyczajowych, ukłon dla indywidualności i ikon rocka, buntowników, których muzyka była zwierciadłem” – mówi Tomasz Pupacz, kierownik DKF-u UG.
Najnowsza, po „Sin City – miasto grzechu” i „300”, superprodukcja Franka Millera. Plejada gwiazd w thrillerze o wielomilionowym budżecie i spektakularnych efektach specjalnych. Scenariusz filmu powstał na podstawie komiksu legendarnego Willa Eisnera. Spirit, Duch Miasta, nie zna strachu, walczy o dobro i kocha, jak nikt inny. Miasto Central City nigdy nie zasypia. Na jego ulicach nie milknie krzyk, nie ustaje terror. Były policjant Denny Colt (Gabriel Macht) postanawia wymierzyć sprawiedliwość i ukarać tych, którzy sieją zło. Pozoruje swoją śmierć, by powrócić jako Duch - The Spirit.
Główna bohaterka filmu Dardenne'ów, tytułowa Lorna, to emigrantka z Albanii, która mieszka w belgijskim mieście Liege. Lorna czeka na rozwód po fikcyjnym małżeństwie z belgijskim narkomanem, które zapewniło jej tutejsze obywatelstwo. Jest też w układach z rosyjską mafią, która jej naturalizację zamierza wykorzystać do kolejnych fikcyjnych małżeństw, a przedłużające się oczekiwanie na rozwód z Claudym chce załatwić dość radykalnie.
Poruszająca historia człowieka, który zaryzykował życie w walce o swoje przekonania. Kiedy w 1978 zamordowany został Harvey Milk, świat stracił jednego z największych wizjonerów i przywódców walczących o sprawiedliwość. Oscarowi producenci „American Beauty” oraz zdobywcy wielu nagród Gus Van Sant z Seanem Pennem i plejadą gwiazd w rolach drugoplanowych przedstawiają historię życia tego niezwykłego człowieka. Film wejdzie do kin 23 stycznia 2009.
Długometrażowy dokument o niebezpiecznej przygodzie, niebywałej sprawności fizycznej i próbie uchwycenia ulotnego piękna narciarstwa. To opowieść o narciarstwie wysokogórskim, dyscyplinie sportowej, która zaistniała zaledwie 35 lat temu. Wszystko zaczęło się w roku 1970 we francuskich górach Chamonix, gdzie narciarze zaczęli próbować ekstremalnych, grożących śmiercią zjazdów. Ludzi takich jak Anselme Baud czy Patricka Vallencant inspirowało niebezpieczeństwo i świadomość, że przekraczają granice tego co wydawało się niemożliwe.
Nowy film twórców „Shreka”! Typowi mieszkańcy planety mają dwoje czułków, osiem palców i panicznie boją się inwazji obcych cywilizacji. 16-letni Lem jest wzorowym uczniem i wiedzie beztroskie życie marząc o kosmosie oraz o swojej uroczej zielonoskórej sąsiadce Neerze. Pewnego dnia, w samym środku rodzinnego grilla na podwórku Neery ląduje niezidentyfikowany obiekt latający opatrzony śmiesznie brzmiącym napisem „NASA”.
Długo oczekiwana ekranizacja kultowej powieści Paula Coelho. Weronika jest młoda kobietą, która z pozoru wiedzie idealne życie. Jednak w jej własnych oczach wydaję się ono mdłe i dlatego, bez wyraźnego powodu, Weronika postanawia odebrać sobie życie. Kiedy odzyskuje przytomność w szpitalu psychiatrycznym, lekarze oznajmiają jej, że zostało jej zaledwie kilka dni życia. Paradoksalnie ta wiadomość budzi w niej głód poznania, emocje oraz wolę życia, jakich nigdy wcześniej nie doznała. Dzięki niej Weronika poznaje smak wolności.
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności