
Jest to niezwykły film, który zdobył niebywałe uznanie w Rosji. Opowiada on historię trójkąta miłosnego, do którego należą trzy pokolenia, trzy różne światy – 40letnia dojrzała kobieta, o 10lat młodszy od niej kochanek, który z małej wsi przyjeżdża do Moskwy oraz ok.20letnia dziewczyna mieszkająca w małej rybackiej wiosce, do której przenosi się akcja filmu.

Sześć lat po kontrowersyjnym debiucie Więzienie kobiet (Women’s Prison; 2002) Manijeh Hekmat powraca przejmującym, realistycznym dramatem o irańskich kobietach szukających własnych korzeni i dziedzictwa. Opowiada o 3 kobietach w obrębie jednej rodziny - zbuntowanej córce studentce, matce – kobiecie wywodzącej się z wielkomiejskiej klasy średniej oraz babce - uosabiającej tradycyjną kulturę Persji.

Zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Konkursie i Przeglądzie Filmu Filozoficznego twórców obrazów filmowych zawierających w sobie treści filozoficzne.

Tegoroczną edycję festiwalu FILMY ŚWIATA ALE KINO! zainauguruje turecki obraz Puszka Pandory (Pandoranin kutusu/Pandora's Box), zdobywca ZŁOTEJ MUSZLI za najlepszy film oraz SREBRNEJ MUSZLI dla najlepszej aktorki (Tsilla Chelton) na MFF w San Sebastián 2008. Autorką filmu jest urodzona w Turcji Yesim Ustaoglu, laureatka m.in. Nagrody Blue Angel dla najlepszego europejskiego filmu na MFF Berlinale 1999 za “Journey to the Sun”.

Już 18 października, w kinie Wisła rozpoczyna się tematyczny przegląd filmowy zatytułowany „Polska niepokorna”. Organizatorem przeglądu jest Fundacja Kultury „Skrypt” oraz Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy. Prezentowane podczas przeglądu filmy przedstawiają najnowszą historię Polski przez pryzmat ruchów niepodległościowych, począwszy od lat 50-tych, aż po stan wojenny.

Melodramat. W filmie Nights w Rodanthe Diane Lane wciela się w rolę Adrienne Willis, która chcąc zerwać z pełnym chaosu życiem, znajduje schronienie w nadmorskim miasteczku Rodanthe na jednej z wysp u wybrzeża Karoliny Północnej, gdzie ma zająć się przez weekend gospodą znajomej. Ma nadzieję, że znajdzie tu spokój, którego tak bardzo jej potrzeba, by przemyśleć konflikty rozgrywające się w jej otoczeniu – z niewiernym mężem, który prosi ją o powrót do domu, i z córką, która podważa każdą jej decyzję.

Turk (Robert DeNiro) i Rooster (Al Pacino) już 30 lat pracują w policji Nowego Jorku. Wielokrotnie odznaczani starzy wyjadacze wcale nie tęsknią do emerytury. Trafia im się ostatnia sprawa, która wydaje się mieć związek z prowadzonym przez nich śledztwem sprzed lat. Ponownie uaktywnia się morderca, którego ofiarami są wyjątkowo paskudni przestępcy, którzy z braku dowodów zdołali umknąć sprawiedliwości. Zabójca zostawia przy zwłokach charakterystyczne wierszyki opisujące przewinienia zabitego łajdaka. Sprawiedliwości stało się zadość, o jednego kryminalistę mniej na ulicach miasta.

17-19 października w kinie Charlie odbędą się pokazy filmu „Kaal” (pol. „Nasz czas”) o handlu kobietami w realiach hinduskich. Film pokazywany był na ponad 14 festiwalach filmowych na całym świecie, m.in. w Budapeszcie, Durbanie, Kairze i Sao Paulo.

Wiecznie żywe legendy tanga argentyńskiego w dokumencie porównywanym do „Buena Vista Social Club”. “Café de los Maestros” to opowieść muzyczna prezentująca najwspanialsze tanga z lat 40-tych oraz 50-tych minionego stulecia w interpretacji największych sław tamtego okresu, takich jak Atillio Stampone i Leopoldo Federico. Projekt został zrealizowany dzięki dwóm sławom kina: Gustawo Santaoalli (produkcja) oraz Walterowi Sallesowi (produkcja wykonawcza).

Bohaterem filmu jest Kong - głuchoniemy, płatny zabójca. Jego najlepszym przyjacielem jest Joe, pogrążający się w depresji i alkoholizmie były morderca. Mroczne życie Konga zmienia się, gdy spotyka śliczną Fon. Postanawia wycofać się z zawodu i rozpocząć normalne życie. Jego szczęście nie trwa jednak długo... Na własną rękę wymierza sprawiedliwość i rozprawia się z podziemnym światem Bangkoku.

W nowej, szalonej komedii kung-fu WIELKI STACH, gwiazda BOSKIEGO ŻIGOLO i NIE ZADZIERAJ Z FRYZJEREM Rob Schneider wciela się w rolę Stana Mintona – cwaniaczka, który zostaje skazany za wyłudzanie od staruszek ich emerytalnych oszczędności na kupno kiepsko położonych posiadłości letnich. Dzięki szachrajstwom swojego prawnika, Lew Poppera (M. Emmet Walsh, znany z debiutu braci Coen – „Śmiertelnie proste”), Stanowi udaje się uzyskać sześciomiesięczne odroczenie wyroku, co pozwoli mu na uporządkowanie swoich interesów.

Festiwal Młode Kadry – Światowy Festiwal Filmów Studenckich to wydarzenie skierowane do wszystkich, którzy interesują się filmem oraz lubią poznawać inne kultury. Głównym jego celem jest prezentacja najlepszych filmów dyplomowych oraz zaliczeniowych wyższych szkół filmowych ze wszystkich kontynentów. Wszystkie filmy oceniane są prze profesjonalne Jury, a nagrodzone filmy otrzymują honorowe statuetki.

Sacha Baron Cohen, znany jako Borat, w maju 2009 zagości na ekranach polskich kin jako...Bruno! Po Boracie i Ali G przyszedł czas na BRUNO! Najnowsza kreacja totalnego świra i mistrza nonsensownego humoru! Bruno to kolejna fikcyjna postać stworzona przez Sachę Barona Cohena. Tym razem wciela się on w homoseksualnego reportera z austriackiej telewizji interesującej się przede wszystkim modą, gwiazdami show biznesu i...homoseksualnością samą w sobie.

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że już 20 listopada będzie miał swą premierę nowy box Wydawnictwa Telewizji Kino Polska. Kolejnym przedsięwzięciem wydawniczym, po serii obrazów Agnieszki Holland i Jerzego Skolimowskiego będzie inaugurująca serię „Awangarda/off” 4-płytowa kolekcja filmów i programów telewizyjnych ensemblu ŁYŻKA czyli CHILLI.

Hoffman (w tej roli Costas Mandylor) to ostatnia osoba, która przeżyła upiorną grę Jigsawa. W rzeczywistości to właśnie on kontynuuje plan Pana Układanki… Tyle wiemy na temat fabuły Piły V - najnowszej części kontrowersyjnej serii. Scenariusz tego filmu to, zdaje się, jedna z lepiej strzeżonych tajemnic Hollywood; twórcy filmu i aktorzy niechętnie wypowiadają się na ten temat, a grono wiernych fanów niecierpliwie czeka na premierę.

Już wkrótce Nocny Pociąg z Mięsem, zamrozi kinowe nerwy widzów. W związku z nadchodzącą premierą mamy dla was konkurs i konkursowe pytanie. Autor co dziesiątej prawidłowej odpowiedzi zostanie nagrodzony koszulką z filmu.

W dniach 14 - 23 listopada warszawskie kino KINOTEKA przeniesie się w Kosmos za sprawą II - go Festiwalu Filmów Rosyjskich “SPUTNIK". W ciągu dziesięciu festiwalowych dni widzowie zobaczą ponad 100 filmów rosyjskich, oklaskiwanych przez publiczność na całym świecie oraz nagradzanych na międzynarodowych festiwalach.

Urodził się w wielkiej Brytanii. Reżyser, producent, scenarzysta, aktor. Karierę w branży filmowej zaczął od projektowania czołówek filmowych już w wieku 21 lat. Swój pierwszy film zrealizował w roku 1922. W latach 30-tych wysuwa się na czoło reżyserów w Anglii. To wtedy zaczyna powstawać jego charakterystyczny styl, potęgowanie napięcia, atmosfery zagrożenia, stopniowania napięcia (suspense). W 1939 roku przybywa do Hollywood. Jego debiut filmowy w Stanach otrzymuje Oscara dla najlepszego filmu. W swojej karierze zrealizował ponad 50 filmów, z których większość znalazło sobie trwałe miejsce w historii kina.

Kolejną kolekcją, którą Wydawnictwo Telewizji Kino Polska oddaje do rąk swoich widzów, jest inaugurujący serię „Przeboje Polskiego Kina” zbiór trzech zrealizowanych w okresie PRL-u polskich komedii o miłości, które pomimo realizacyjnej skromności i prostoty wciąż zachwycają lekkością i wdziękiem. Na TO WŁAŚNIE MIŁOŚĆ składają się filmy ukazujące zabawne perypetie trzech par: zdolnego, lecz ubogiego plastyka i córki handlarzy z bazaru Różyckiego - Małżeństwo z rozsądku, rozczarowanej niesłownym kochankiem pani architekt i przystojnego oficera MO -

Kanał filmowy ale kino! i Agencja Promocji Mañana, współorganizatorzy Festiwalu Filmy Świata Ale Kino!, odsłaniają szczegóły programu imprezy. Spośród 20 pełnometrażowych filmów fabularnych po raz pierwszy w Polsce zostaną pokazane obrazy z tegorocznych festiwali w Toronto i Wenecji, w tym etiopski film „Teza”, zdobywca Nagrody Specjalnej Jury w Wenecji oraz nagrody za najlepszy scenariusz. Ponadto widzowie zobaczą m.in. turecki „Süt”, argentyński „Una semana solos” oraz „All Around Us” z Japonii.