
Już 10 października wejdzie na ekrany kin animowany film wyprodukowany w całości z myślą o projekcjach trójwymiarowych. Do tej pory podobne możliwości 3D dostępne były jedynie w kinach z projektorami cyfrowymi oraz kinach IMAX.

Pierwszoplanowym wątkiem jest związek Iriny i Kostii. Dzieli ich znaczna różnica wieku, ale też ogólne podejście do życia. Bohaterowie przyjeżdżają ze stolicy do niewielkiej rybackiej wioski, gdzie leniwie toczy się życie „ukraińskich” Rosjan. Zdjęcia do filmu miały miejsce w Kierczu (Krym, Ukraina). Scenariusz czekał na swoją kolej około 3 lat.

Film „Podróż ze zwierzętami domowymi” opowiada historię o potrzebie wolności i miłości. Natalia w wieku 16 lat została zabrana z domu dziecka przez mężczyznę, którego potem poślubiła bez miłości, poddając się biegowi zdarzeń. Kobieta wraz z mężem mieszka w osamotnionym domku w pobliżu torów kolejowych.

Gdzieś na północy Rosji w niewielkim prawosławnym klasztorze mieszka wyjątkowo nietuzinkowy człowiek. Jego dziwaczne zachowanie dezorientuje i wprawia w zakłopotanie jego braci mnichów. Ci, którzy odwiedzają wyspę, wierzą, że posiada on moc uzdrawiania, odpędzania demonów i przepowiadania przyszłości. On sam jednak uważa się za człowieka niegodnego szacunku z powodu grzechu, który popełnił w młodości. Film jest przypowieścią, która łączy realia życia codziennego w Rosji z rytuałem zakonnym i porządkiem zajęć w klasztorze.

Zwycięzca Festiwalu w Berlinie 2008 – Złoty Niedźwiedź. Nominowany do Oscara scenarzysta „Miasta Boga” Bráulio Mantovani podjął współpracę z José Padilhą, twórcą słynnego dokumentu „Autobus 174” oraz Rodrigo Pimentelem, który przez dziewiętnaście lat służył w żandarmerii wojskowej oraz w BOPE. Ich najnowszy wspólny film oparty został na autentycznych zdarzeniach, które miały miejsce w Rio de Janeiro.

Na WYSPIE NIM wszystko jest możliwe, nikt tu nie próbuje trzymać fantazji na wodzy ! Nim jest wielką fanką opowieści o najsłynniejszym poszukiwaczu przygód, Aleksie Roverze. Dziewczynka mieszka na egzotycznej wyspie i ma tutaj wielu przyjaciół, od jaszczurki agamy brodatej po lwa morskiego. Kiedy zaginie jej ojciec, znany badacz oceanów, a sama wyspa znajdzie się w niebezpieczeństwie, Nim zrobi wszystko, aby go odnaleźć… nawet jeśli wymagałoby to sprowadzenia samego Alexa Rovera.

W zeszłym tygodniu zakończyły się zdjęcia do najnowszego filmu w koprodukcji Gremi Film Production. Po 28 dniach intensywnej pracy, w czwartek 28 sierpnia o 5.30 nad ranem w The Empire Diner w Nowym Jorku padł ostatni klaps. Uradowana jakkolwiek nie ukrywajmy zmęczona ekipa z entuzjazmem wzniosła szampana za pomyślną realizację, która przebiegła niezwykle płynnie i w przyjacielskiej atmosferze. Sam Andy Garcia podziękował wszystkim za wkład w ten niezwykły projekt, który od samego początku powstawał pod dobrą gwiazdą.

„Rok 1612” to rosyjska superprodukcja z Michałem Żebrowskim w roli głównej. Zrealizowana z epickim rozmachem opowieść o czasach polskiej inwazji na Moskwę i trudnej miłości… Historia bezwzględnego polskiego oficera, który chciał zostać władcą jednego z najpotężniejszych państw Europy. Jego miłość do rosyjskiej księżniczki mogła odmienić losy świata. Film o wielomilionowym budżecie, wyprodukowany przez nagrodzonego Oscarem® Nikitę Michałkowa (Spaleni słońcem).

Pewien nauczyciel w szkole średniej, chcąc uświadomić swoim uczniom pojęcie dyktatury, przeprowadza eksperyment, który wymyka się spod kontroli i zaczyna ogarniać jego własne życie. Niemcy. Mając do wykonania tygodniowy projekt, nauczyciel Rainer Wenger (JürgenVogel) proponuje swoim uczniom przeprowadzenie eksperymentu, by dzięki niemu mogli lepiej zrozumieć, na czym polegają totalitarne rządy. Zaczyna się swoista gra z podziałem na role z tragicznym zakończeniem.

Któż nie pamięta kultowego w latach 80 i 90-tych serialu MURPHY BROWN? Uhonorowany 18 nagrodami Emmy, stał się popularny przede wszystkim dzięki tytułowej bohaterce, która stała się wówczas dla wielu Amerykanek symbolem niezależnej, dynamicznej kobiety, która potrafi piąć się po szczeblach kariery jednocześnie próbując to pogodzić z życiem rodzinnym.

“MILAREPA” - to film o chciwości, zemście, demonach, magii i odkupieniu, zrealizowany przez Netena Choklinga - młodego mnicha z Bhutanu, uznanego za wcielenie Milarepy. To przypowieść o przezwyciężeniu pragnienia zemsty, pokazująca, że ścieżka do oświecenia jest dostępna dla wszystkich. Film opowiada historię Milarepy, tybetańskiego poety i mistyka żyjącego na przełomie XI i XII wieku. W młodym wieku praktykował czarną magię, by dokonać zemsty na ludziach, którzy skrzywdzili jego rodzinę.

Vincent jest francuskim ministrem rolnictwa i bon vivantem. Ma władzę, limuzynę, wielkie biuro. Nie jest brzydki, jest raczej elegancki, towarzyski, lubi dobrze zjeść. Poluje na antylopy z delegatami krajów afrykańskich i jeździ na wystawy zwierząt gospodarczych na prowincję. Ma piękną kochankę. Vincent jest francuskim ministrem rolnictwa i bon vivantem. Ma władzę, limuzynę, wielkie biuro. Nie jest brzydki, jest raczej elegancki, towarzyski, lubi dobrze zjeść. Poluje na antylopy z delegatami krajów afrykańskich i jeździ na wystawy zwierząt gospodarczych na prowincję. Ma piękną kochankę. Nie należy jednak przywiązywać się do pięknych kobiet!

Babylon A.D. nadchodzi wielkimi krokami! Z okazji premiery filmu mamy dla was konkurs i jak zawsze ciekawe nagrody. Wśród tych którzy nadeślą prawidłowe odpowiedzi na pytanie konkursowe, rozlosujemy gadżety z filmu.

„Senność” to nowy film Magdaleny Piekorz, zdobywczyni Grand Prix Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych za film „Pręgi”. „Senność” to opowieść o ludziach, którym życie zaczęło przeciekać przez palce, którzy zapadli w rodzaj emocjonalnego letargu i choć żyją, nie żyją naprawdę. Znakomity młody pisarz dokonał niewłaściwego wyboru życiowej drogi brnąc w emocjonalna pułapkę, z której nie umie znaleźć wyjścia. Utalentowana aktorka cierpiąca na narkolepsję zamknięta w swym luksusowym domu podejrzewa męża o zdradę.

Toorop jako najemny żołnierz brał udział w niejednej walce i przeżył wojny, które od początku XXI wieku dokonały spustoszeń na całym świecie. Rządząca Europą Wschodnią mafia powierza mu delikatną misję – musi przewieźć z Rosji do Nowego Jorku tajemniczą dziewczynę o imieniu Aurora
i przekazać ją w ręce pewnego potężnego zakonu…

Pełna pasji, zniewalająca i drapieżna historia o miłości nie z tego świata. Na motywach przetłumaczonego na 20 języków i sprzedanego w milionach egzemplarzy bestsellerowego cyklu powieści Stephanie Meyer, który stał się fenomenem kulturowym i zjawiskiem społecznym napędzanym przez wielomilionową rzeszę młodych fanów. Teaserowy zwiastun, którego pierwszy pokaz odbył się 5 maja 2008 na MySpace, w ciągu 3 dni przyciągnął 2 miliony widzów!

Kolejną kolekcją, którą Wydawnictwo Telewizji Kino Polska oddaje do rąk swoich widzów, jest zbiór czterech wczesnych, polskich filmów Jerzego Skolimowskiego, reżysera i scenarzysty, czołowego polskiego przedstawiciela nurtu tzw. trzeciego kina, laureata wielu międzynarodowych nagród filmowych, twórcy m.in. obrazów takich jak: „Start” (Le Depart), „Na samym dnie” (Deep End), „Wrzask” (The Shout), „Fucha” (Moonlighting), „Sukces jest najlepszym odwetem” (Success is the Best Revenge), „Wiosenne wody” (Torrents of Spring), „Ferdydurke” (30 Door Key).

Ta przerażająca historia wydarzyła się w lutym 2005 roku w letnim domu państwa Hoyt. Brutalnych wydarzeń tamtej nocy, do tej pory nie zdołano wyjaśnić. Szampan, świece, płatki róż... Dla Kristen (Liv Tyler) i Jamesa (Scott Speedman) miała to być magiczna noc, podczas której mieli uczcić wyjątkową okazję. Wyszli z wesela przyjaciół i pojechali do położonego w pięknym, ustronnym miejscu letniego domu rodziców Jamesa. Kiedy o czwartej nad ranem usłyszeli pukanie do drzwi i złowieszczy głos zadający absurdalne pytanie: Jest Tamara ?- nie mieli pojęcia, co ich czeka....

Na tajemniczej Wyspie Nim wszytko może się zdarzyć, dzieją się niestworzone rzeczy i nikt nie próbuje trzymać wodzów fantazji. Mieszka tu dziewczynka z charakterem o imieniu Nim (Abigail Breslin) w otoczeniu egzotycznych zwierząt – przyjaciół. Jej niezwykła egzystencja w tropikalnej dżungli, inspirowana jest baśniami i legendami, a w szczególności przygodami ukochanego bohatera literackiego, najsłynniejszego podróżnika, Alexa Rovera. Kiedy znika bez śladu ojciec Nim, znany badacz oceanów, a sama wyspa znajduje się w niebezpieczeństwie, Nim zwraca się o pomoc do autora przygód Alexa.

Podobno aby dobrze poznać drugą osobę, potrzebne jest całe życie. Czasem jednak wystarczy jedna, szalona podróż przez pół kraju, żeby uświadomić sobie, iż jest to nieprawda. Kiedy ją spotkałem był filmem szeroko komentowanym w mediach jeszcze nim ukończono zdjęcia. Przyczyniły się do tego problemy, jakie pojawiły się między filmowcami a koleją (gdzie kręcona była część zdjęć). Portale internetowe relacjonowały przynajmniej raz w tygoniu to, co się dzieło na planie. Kiedy Kareena Kapoor bała się wskoczyć do rozpędzającego się pociągu, media opisywały tę sytuację niemalże minuta po minucie.