Film

“MILAREPA” - to film o chciwości, zemście, demonach, magii i odkupieniu, zrealizowany przez Netena Choklinga - młodego mnicha z Bhutanu, uznanego za wcielenie Milarepy. To przypowieść o przezwyciężeniu pragnienia zemsty, pokazująca, że ścieżka do oświecenia jest dostępna dla wszystkich. Film opowiada historię Milarepy, tybetańskiego poety i mistyka żyjącego na przełomie XI i XII wieku. W młodym wieku praktykował czarną magię, by dokonać zemsty na ludziach, którzy skrzywdzili jego rodzinę.
Vincent jest francuskim ministrem rolnictwa i bon vivantem. Ma władzę, limuzynę, wielkie biuro. Nie jest brzydki, jest raczej elegancki, towarzyski, lubi dobrze zjeść. Poluje na antylopy z delegatami krajów afrykańskich i jeździ na wystawy zwierząt gospodarczych na prowincję. Ma piękną kochankę. Vincent jest francuskim ministrem rolnictwa i bon vivantem. Ma władzę, limuzynę, wielkie biuro. Nie jest brzydki, jest raczej elegancki, towarzyski, lubi dobrze zjeść. Poluje na antylopy z delegatami krajów afrykańskich i jeździ na wystawy zwierząt gospodarczych na prowincję. Ma piękną kochankę. Nie należy jednak przywiązywać się do pięknych kobiet!
Babylon A.D. nadchodzi wielkimi krokami! Z okazji premiery filmu mamy dla was konkurs i jak zawsze ciekawe nagrody. Wśród tych którzy nadeślą prawidłowe odpowiedzi na pytanie konkursowe, rozlosujemy gadżety z filmu.
„Senność” to nowy film Magdaleny Piekorz, zdobywczyni Grand Prix Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych za film „Pręgi”. „Senność” to opowieść o ludziach, którym życie zaczęło przeciekać przez palce, którzy zapadli w rodzaj emocjonalnego letargu i choć żyją, nie żyją naprawdę. Znakomity młody pisarz dokonał niewłaściwego wyboru życiowej drogi brnąc w emocjonalna pułapkę, z której nie umie znaleźć wyjścia. Utalentowana aktorka cierpiąca na narkolepsję zamknięta w swym luksusowym domu podejrzewa męża o zdradę.
Toorop jako najemny żołnierz brał udział w niejednej walce i przeżył wojny, które od początku XXI wieku dokonały spustoszeń na całym świecie. Rządząca Europą Wschodnią mafia powierza mu delikatną misję – musi przewieźć z Rosji do Nowego Jorku tajemniczą dziewczynę o imieniu Aurora
i przekazać ją w ręce pewnego potężnego zakonu…
Pełna pasji, zniewalająca i drapieżna historia o miłości nie z tego świata. Na motywach przetłumaczonego na 20 języków i sprzedanego w milionach egzemplarzy bestsellerowego cyklu powieści Stephanie Meyer, który stał się fenomenem kulturowym i zjawiskiem społecznym napędzanym przez wielomilionową rzeszę młodych fanów. Teaserowy zwiastun, którego pierwszy pokaz odbył się 5 maja 2008 na MySpace, w ciągu 3 dni przyciągnął 2 miliony widzów!
Kolejną kolekcją, którą Wydawnictwo Telewizji Kino Polska oddaje do rąk swoich widzów, jest zbiór czterech wczesnych, polskich filmów Jerzego Skolimowskiego, reżysera i scenarzysty, czołowego polskiego przedstawiciela nurtu tzw. trzeciego kina, laureata wielu międzynarodowych nagród filmowych, twórcy m.in. obrazów takich jak: „Start” (Le Depart), „Na samym dnie” (Deep End), „Wrzask” (The Shout), „Fucha” (Moonlighting), „Sukces jest najlepszym odwetem” (Success is the Best Revenge), „Wiosenne wody” (Torrents of Spring), „Ferdydurke” (30 Door Key).
Ta przerażająca historia wydarzyła się w lutym 2005 roku w letnim domu państwa Hoyt. Brutalnych wydarzeń tamtej nocy, do tej pory nie zdołano wyjaśnić. Szampan, świece, płatki róż... Dla Kristen (Liv Tyler) i Jamesa (Scott Speedman) miała to być magiczna noc, podczas której mieli uczcić wyjątkową okazję. Wyszli z wesela przyjaciół i pojechali do położonego w pięknym, ustronnym miejscu letniego domu rodziców Jamesa. Kiedy o czwartej nad ranem usłyszeli pukanie do drzwi i złowieszczy głos zadający absurdalne pytanie: Jest Tamara ?- nie mieli pojęcia, co ich czeka....
Na tajemniczej Wyspie Nim wszytko może się zdarzyć, dzieją się niestworzone rzeczy i nikt nie próbuje trzymać wodzów fantazji. Mieszka tu dziewczynka z charakterem o imieniu Nim (Abigail Breslin) w otoczeniu egzotycznych zwierząt – przyjaciół. Jej niezwykła egzystencja w tropikalnej dżungli, inspirowana jest baśniami i legendami, a w szczególności przygodami ukochanego bohatera literackiego, najsłynniejszego podróżnika, Alexa Rovera. Kiedy znika bez śladu ojciec Nim, znany badacz oceanów, a sama wyspa znajduje się w niebezpieczeństwie, Nim zwraca się o pomoc do autora przygód Alexa.
Podobno aby dobrze poznać drugą osobę, potrzebne jest całe życie. Czasem jednak wystarczy jedna, szalona podróż przez pół kraju, żeby uświadomić sobie, iż jest to nieprawda. Kiedy ją spotkałem był filmem szeroko komentowanym w mediach jeszcze nim ukończono zdjęcia. Przyczyniły się do tego problemy, jakie pojawiły się między filmowcami a koleją (gdzie kręcona była część zdjęć). Portale internetowe relacjonowały przynajmniej raz w tygoniu to, co się dzieło na planie. Kiedy Kareena Kapoor bała się wskoczyć do rozpędzającego się pociągu, media opisywały tę sytuację niemalże minuta po minucie.
Sielanka nigdy nie trwa wiecznie. Nad Królowym Mostem zbierają się ciemne chmury, a dzwon, który dotychczas harmonijnie odmierzał czas mieszkańców miasteczka, pewnego dnia zabrzmiał fałszywie. Ksiądz patrzy w niebo i pyta Najświętszą Panienkę, czy zło wyprze dobro, i czy zło tylko dobrem można zwyciężać… Spokojne życie mieszkańców tego kąta Podlasia zakłócały tylko przybycia obcych. Czasem, obcy stawał się swoim, jak Marusia, Bocian czy Marian, czasem – obcy znikał, wygnany przez lokalną społeczność, która nie chciała burzenia swojego świata. Tak jest i tym razem.
W listopadzie 2008 na ekrany polskich kin trafi komedia "My best friend's girl", z nominowaną do Oscara za "U progu sławy" KATE HUDSON w roli głównej. "MY BEST FRIEND'S GIRL" to przewrotna historia o tym jak pogodzić miłość z przyjaźnią w reżyserii Howarda Deutcha, autora m.in. "Jak ugryźć 10 milionów 2".
Australijskie Stowarzyszenie Scenarzystów Filmowych wyróżniło swoją doroczną nagrodą skrypt Anny-Marii Monticelli będący adaptacją słynnej powieści Johna Maxwella Coetzee "Hańba". Wyróżniona w 1999 roku Bookerem "Hańba" to osadzona we współczesnej RPA opowieść o granicach winy i jej odkupienia. Pięćdziesięciodwuletni David Lurie, profesor literatury brytyjskiej, zostaje wyrzucony z uczelni za molestowanie studentki.
Nadmorskie miasto. Poranna audycja w lokalnym radiu. Spiker rozpoczyna radiowy dzień od słów: „Witam was serdecznie. Jak się czujecie tego pięknego dnia? Nie jest piękny? O, nie. Każdy dzień jest piękny. Mówią, co prawda, że nadciąga huragan i zmiecie nas z powierzchni ziemi, ale ja w to nie wierzę. Wyjrzyjcie przez okno, to poczujecie, że nic nie może się stać”.
Johan i jego rodzina to menonici z północnego Meksyku. Wbrew prawu boskiemu i ludzkiemu Johan, mąż i ojciec, zakochuje się w innej kobiecie. Najnowszy film Carlosa Reygadasa to badanie społeczności menonitów, sekty wyznaniowej osiadłej na północy Meksyku. Korzenie menonitów sięgają XVI wieku, kiedy byli oni dysydencką sektą protestancką. Odmawiają oni chrztu dzieciom, ponieważ w ich przekonaniu religia jest sprawą świadomego wyboru.
Ksiądz, Kosmonauta, Minister, Wariat, Górnik, Rolnik i facet z wyrokiem... Co może ich łączyć? Na razie miejsce zamieszkania - Dworzec Centralny. Wkrótce dołączy do nich były piłkarz reprezentacji Polski, którego wielką karierę przerwała kontuzja. Dzięki spotkaniu z nim, zostaną przyjaciółmi i stworzą drużynę. Choć trudno w to uwierzyć, wkrótce wyruszą na podbój świata. Po mistrzostwo...
Długo oczekiwany film w reżyserii Rafała Wieczyńskiego „Popiełuszko” wejdzie na ekrany kin 20 lutego 2009 roku. Premiera filmu, przedstawiającego losy legendarnego kapelana Solidarności na tle najważniejszych wydarzeń w historii Polski przełomu lat siedemdziesiątych oraz osiemdziesiątych, rozpocznie obchody 25. Rocznicy Śmierci Ks. Jerzego Popiełuszki. Tym obchodom będzie towarzyszyła duża kampania informacyjno – edukacyjna.
W Londynie rozpoczęły się właśnie zdjęcia do filmu "Dorian Gray". Obraz w reżyserii Olivera Parkera powstaje na podstawie powieści Oscara Wilde'a "Portret Doriana Graya". W rolach głównych wystąpią Ben Barnes ("Opowieści z Narnii") i Colin Firth ("Dziennik Bridget Jones", "To właśnie miłość". Film wejdzie do kin w 2009 roku, dystrubucją w Polsce zajmuje się Best Film.
Film Małgorzaty Szumowskiej „33 sceny z życia” otrzymał grand prix – Srebrnego Lamparta (Nagrodę Jury) na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno. Locarno jest jednym z czterech (obok Cannes, Berlina i Wenecji) najważniejszych festiwali filmowych na świecie. Na sukces polskiego filmu, na którymś z tych czterech festiwali, czekaliśmy od czasu Srebrnego Niedźwiedzia przyznanego Krzysztofowi Kieślowskiemu w Berlinie w 1994 roku za film „Trzy kolory: Biały”.
Czterdziestoletni Andreas przyjeżdża do miasta, nie pamiętając jak i dlaczego się w nim znalazł. Czekają na niego praca, mieszkanie, a nawet żona. Wkrótce mężczyzna zaczyna odczuwać, iż coś jest nie tak z miejscem, do którego trafił. Otaczający go ludzie wydają się być zupełnie wyprani z emocji, a wszędobylscy „opiekunowie” coraz wnikliwiej go obserwują. Próbuje więc uciec z miasta, ale okazuje się, że jest to niemożliwe. Andreas poznaje Hugo, który tak samo tęskni za prawdziwym życiem.
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności