
Od czasu, kiedy wściekły tłum zmusił rumuńskiego dyktatora Ceausescu do ucieczki śmigłowcem z Bukaresztu minęło 16 lat. W rocznicę tych wydarzeń Virgil Jderescu, gospodarz show w lokalnej telewizji w miasteczku na wschód od stolicy, zaprasza dwóch gości – byłych rewolucjonistów, by odtworzyć z nimi chwile buntowniczej chwały. Jeden z gości to Pişcoci; złośliwy staruszek dorabiający do emerytury jako Święty Mikołaj.

Pero mieszka wraz z liczną rodziną. Jego ojciec, od śmierci żony pogrążony w depresji, ożywia się tylko wtedy, kiedy po raz kolejny usiłuje popełnić samobójstwo. Siostra od lat skłócona z mężem wciąż schodzi się z nim i rozstaje; szwagier, człowiek wyposażony w namiętny charakter i starego mercedesa, nie bywa zbyt często w domu. Druga siostra, głuchoniema Ida, to nieobliczalna istota; balansując na granicy jawy i snu, wielbi w ekscentryczny sposób Šukiego – przyjaciela Pero.

Film inspirowany prawdziwą historią młodej Anneliese Michel z Miltenbergu. Jej przeżycia były także inspiracją do filmu Egzorcyzmy Emily Rose Scotta Derricksona. Niemiecka prowincja, lata 70-te ubiegłego stulecia. Wychowana w religijnej rodzinie 21-letnia Michaela Klingler cierpi na dziwną chorobę: napady paniki, utrata świadomości i halucynacje. Lekarze stwierdzają epilepsję; dziewczyna musi brać silne leki. Niedługo potem Michaela po raz pierwszy zostawia rodzinę i wyjeżdża; rozpoczyna studia.

Najnowszy film Sławomira Kryńskiego, znany do tej pory pod roboczym tytułem „Grand Hotel”, wejdzie na ekrany kin (3 października 2008) pod oficjalnym tytułem: „To nie tak jak myślisz, kotku”. „To nie tak jak myślisz, kotku” to klasyczna, męska odpowiedź na kobiece „nie kłam, kochanie!”. Przystojny i zamożny neurochirurg Filip Morawski (Jan Frycz) postanawia spędzić grzeszny weekend z młodą pielęgniarką Dominiką (Małgorzata Buczkowska).

TVN i ITI Cinema ogłaszają oficjalnie datę premiery najnowszej produkcji TVN, filmu „Kochaj i tańcz”. Pierwszy polski film taneczny, wejdzie do kin 6 marca 2009 roku. Producent i dystrybutor filmu zapowiadają wydarzenie, jakiego w polskiej kinematografii jeszcze nie było. Muzyka, rytm, taniec, pasja i eksplozja energii na dużym ekranie. W rolach głównych: Iza Miko i Mateusz Damięcki. W filmie występują również: Katarzyna Figura, Katarzyna Herman, Wojciech Mecwaldowski, Krzysztof Globisz, Rafał Królikowski.

Krystyna Janda i Andrzej Wajda znów po latach spotykają się w filmie fabularnym „Tatarak” wg opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza w adaptacji Olgi Tokarczuk i Andrzeja Wajdy. Integralną część filmu stanowi opowiadanie węgierskiego pisarza Sándora Mároiego. W filmie obok Krystyny Jandy wystąpią: Jadwiga Jankowska – Cieślak, Jan Englert, Leszek Żurek oraz amerykański aktor polskiego pochodzenia Paweł Szajda, który wystąpi po raz pierwszy w polskim filmie.

Rybackie osiedle pod Kiercza, cieszące się kiedyś dobrobytem, dziś zubożałe, zawieszone pomiędzy radziecko przeszłością, a ukraińską teraźniejszością. Przyjeżdżający tu urlopowicze, ludzi biznesu dla miejscowej ludności to osoby z odległej planety. Irina, zamożnie usytuowana czterdziestolatka, potrzebuje męskiego ramienia. Poznaje młodego mężczyznę Kostie, który staje się jej utrzymankiem. Kochankowie postanowią odwiedzić wybrzeże Krymskie, miejsce, związane ze wspomnieniami z ich dzieciństwa.

Film nominowany w 6 kategoriach do nagrody Narodowej Akademii Nauki Kinematograficznej Rosji „Złoty Orzeł”. Natalia (Ksenia Kutepowa) mieszka na stacji niedaleko torów kolejowych. Codziennie doi krowę, а «gospodarz» sprzedaje mleko pasażerom z przejeżdżających obok pociągów. «Gospodarz» to jej mąż. Zabrał Natalię z domu dziecka, gdy miała 16 lat. Od tego czasu jej życie kręci się wokół domu, chlewu i pociągów, które przejeżdżają pod jej oknami bez zasłon, do jakieś nieznanego, zupełnie innego świata.

Rok 1942, II wojna światowa. Niemiecka marynarka zajmuje radziecki holownik na Morzu Białym. Młody, przerażony marynarz zdradza przyjaciela i zabija go na żądanie wroga. Myśli, że w ten sposób uratował własne życie, ale niespodziewany wybuch zatapia statek. Rok 1942, II wojna światowa. Niemiecka marynarka zajmuje radziecki holownik na Morzu Białym. Młody, przerażony marynarz zdradza przyjaciela i zabija go na żądanie wroga. Myśli, że w ten sposób uratował własne życie, ale niespodziewany wybuch zatapia statek.

Oto inteligentna i błyskotliwa komedia o sile babskiej przyjaźni i istocie kobiecości w XXI wieku. Oto gwiazdorska kobieca obsada, z Meg Ryan, Annette Bening i Evą Mendes na czele, w klasycznej opowieści o kobietach z Nowego Jorku. "KOBIETY" odkrywają przed nami kobiecy świat w sercu Manhattanu, gdzie miesza się bogactwo i wpływy świata finansów, mediów i mody. Mężczyźni w tym świecie przedstawieni są barwnie i z rozmachem, lecz ... nie pojawiają się na ekranie.

Na Antarktydzie żyje ukryta społeczność. Tysiąc kobiet i mężczyzn ryzykując życie i zdrowie psychiczne pracuje dla przyszłości ludzkości. To ekscentryczni naukowcy badający dziedziny, które znamy jedynie z filmów science-fiction. Po raz pierwszy dopuszczają do siebie kogoś z zewnątrz. Jest nim Werner Herzog i jego operator Peter Zeitlinger. Biegun Południowy w filmie Herzoga znajduje nowy wymiar i znaczenie.

11 sierpnia wydany został na DVD niezwykły dokument "TYBET: TRYLOGIA BUDDYJSKA" – uznawany za arcydzieło i najlepszy film o buddyzmie tybetańskim.

Premiera filmu „33 sceny z życia” Małgorzaty Szumowskiej będzie miała miejsce podczas 61 MFF w Locarno, jednego z najbardziej prestiżowych festiwali filmowych. Najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej to przejmująca i bardzo osobista opowieść o doświadczeniu, jakim jest śmierć bliskiego członka rodziny.

Film powstał w oparciu o opowiadanie Clive’a Bakera o tym samym tytule. Jest to historia nowojorskiego fotografa, który postanawia schwytać grasującego w metrze seryjnego zabójcę. To co odkrywa jednak w podziemiach Nowego Jorku to znacznie więcej niż się spodziewał… Reżyseria: Ryuhei Kitamura, Występują: Bradley Cooper („Miłość na zamówienie”, „Polowanie na druhny”), Vinnie Jones, Brooke Shields

NIERUCHOMY PORUSZYCIEL to termin stworzony przez Arystotelesa. Arystoteles poszukiwał pochodzenia wszelkiego ruchu - zmiany potencjałów, praprzyczyny. Doszedł do wniosku, że przyczyną wszelkiego ruchu musi być Ten, który spoczywa w absolutnym spokoju - NIERUCHOMY PORUSZYCIEL. Tworząc koncepcję NIERUCHOMEGO PORUSZYCIELA Arystoteles stworzył pierwszą w naszej części świata koncepcję monoteistycznego Boga, Boga rozumianego jako pierwsza przyczyna i ostateczny cel każdego ruchu.

Kino mocnych wrażeń, dzieło producentów filmów takich jak: „Grindhouse”, „Mgła”, „Oko”. Najbardziej pożądane gwiazdy młodego pokolenia Hollywood w thrillerze, którego zakończenie kompletnie Was zaskoczy. Są zjawiska, które świat medycyny wolałby przemilczeć… Mało kto wie, że jeden na 700 pacjentów budzi się podczas operacji, nieprawidłowo reagując na narkozę. W pełni świadomy słyszy i czuje wszystko to, co mówią i robią lekarze.

Toorop jako najemny żołnierz brał udział w niejednej walce i przeżył wojny, które od początku XXI wieku dokonały spustoszeń na całym świecie. Rządząca Europą Wschodnią mafia powierza mu delikatną misję – musi przewieźć z Rosji do Nowego Jorku tajemniczą dziewczynę o imieniu Aurora
i przekazać ją w ręce pewnego potężnego zakonu…

Nowy film Magdaleny Piekorz, zdobywczyni Grand Prix Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych za film „Pręgi”. „Senność” to opowieść o ludziach, którym życie zaczęło przeciekać przez palce, którzy zapadli w rodzaj emocjonalnego letargu i choć żyją, nie żyją naprawdę. Znakomity młody pisarz dokonał niewłaściwego wyboru życiowej drogi brnąc w emocjonalna pułapkę, z której nie umie znaleźć wyjścia.

Rok 1855, legenda dzikiego Zachodu Lucky Luke ma zeznawać na procesie swoich najsłynniejszych wrogów - braci Daltonów. W wyniku sprytnego fortelu przestępcom udaje się jednak uciec z sądu, a swoje pierwsze kroki kierują oczywiście do pobliskich banków.

Film Laurenta Cantet, laureata Złotej Palmy na tegorocznym MFF w Cannes. Francois jest nauczycielem. Szkoła, w której pracuje, położona jest w niebezpiecznej dzielnicy. Każda z klas to swoisty mikrokosmos współczesnej Francji, a przede wszystkim barwna mieszanka różnych osobowości. Są biali i czarni, leniwi i pracowici, błyskotliwi i ślamazarni, sympatyczni i bezwzględni. Francoia jest pasjonatem.